Svědek, který v roce 2002 označil C-Murder jako zabijáka za prohlášení v klubu Night Shooting Recants

Devět let poté, co v roce 2002 sdělil úřadům, že C-Murder zastřelil teenagera v nočním klubu v Harvey v La., Jeden ze dvou klíčových svědků odvolal jeho prohlášení úřadům.

Advokát New Orleans poprvé v úterý (26. června) informoval o zprávě, že Kenneth Jordan v místopřísežném prohlášení prohlásil, že byl donucen detektivy z kanceláře šerifa farnosti Jefferson (JPSO), aby jako střelce označil C-Murder.Vím, že jednotlivec, kterého jsem viděl zastřelit, nebyl Corey Miller, uvádí Jordan ve svém čestném prohlášení. V době, kdy se ho úředníci šerifa farnosti Jefferson ptali na střelbu, bylo to v roce 2003, rok poté, co k incidentu došlo, a Jordan truchlil nad smrtí svého novorozeného dítěte. Matka dítěte byla nadále obviněna a odsouzena za vraždu dítěte, ale Jordan tvrdí, že mu úřady řekly, že by mohl čelit obvinění z úmrtí dítěte, pokud by nesplnil jejich požadavky.Byl jsem rozrušený a vyděšený, údajně říká Jordan. Důstojníci JPSO mi řekli, že kdybych svědčil proti Corey Millerovi, mohl bych „jít domů“; řekli mi, co mám říct; krmili mě fakty o boji a podrobnostmi o DJ a taneční párty, o čemž jsem opravdu nevěděl.

Večer přestřelky v nočním klubu se Corey Miller, lépe známý jako C-Murder, a několik dalších lidí údajně pustili do boje s 16letým Stevem Thomasem. V určitém okamžiku vstal muž tmavé pleti s kapucí a střelil Thomase srdcem. Později zemřel.C-Murder, kterému bylo v té době 30 a nyní je 47, byl v roce 2003 porotou odsouzen za Thomase vražda. Odsouzení bylo později zrušeno a zopakováno v roce 2009, kdy byl shledán vinným z vraždy druhého stupně a odsouzen k doživotnímu vězení. Jordan nebyl povinen vypovídat v roce 2003, ale v roce 2009 ho údajně JPSO uvěznilo za hmotné svědectví. V té době Jordan tvrdí, že opakovaně řekl policii, že jeho identifikace Millera v roce 2003 byla špatná, ale říká, že ho stále přinutili svědčit.

Stále říkali: „Teď je to černobílé, příliš pozdě,“ Jordan říká v čestném prohlášení.

Millerův právník Paul Barker nyní bojuje za svou svobodu. Žádá 24. soudní okresní soud, aby vyslechl prohlášení Jordana a nakonec propustil C-Murder. Podal rovněž žalobu na „skutečnou nevinu“, která by soudce donutila prohlásit, že Jordan, který se vzdal své totožnosti, je konkrétním důkazem, že obžaloba proti Corey Millerové nemá žádný případ.C-Murder neustále prohlašoval svou nevinu prostřednictvím alb vydaných z vězení. Rozhovory s rapperem a Kennethem Jordanem budou představeny v epizodě Investigations Discovery, která debutuje ve středu (27. června).

Podívejte se na 60 hip-hopových alb, která v roce 2018 dosáhnou 20 let