Tupac Shakur Drops Album „All Eyez On Me“ - dnes v hip-hopu

V tento den, 13. února, v historii hip-hopu ...

devatenáctset devadesát šest : Jedno z nejmonumentálnějších hip-hopových alb vzniklo právě v tento den v roce 1996, kdy Tupac Shakur vydal své čtvrté studiové album, All Eyez on Me. Dvoukolejná LP s 27 skladbami sloužila jako první legendární projekt MC, který byl vydán prostřednictvím Death Row Records, a následně poslední album, které Tupac vydal před jeho smrtí v září téhož roku.V říjnu 1995, poté, co si odpykal devět měsíců vězení, které vyplynulo z jeho odsouzení za obvinění ze sexuálního útoku z roku 1995, byl Shakur skvěle vysvobozen generálním ředitelem Death Row Records Suge Knightem výměnou za nahrávací smlouvu na tři alba, dokud odvolání přesvědčení.Když byl Pac propuštěn do uvítací náruče často kontroverzního exekutora záznamu, byl naštvaný a hladovější než kdy jindy a nemohl se dočkat, až zasáhne studio. Výsledek byl All Eyez on Me Bona fide hip-hopová klasika, která je považována za první skutečné dvojité LP vydané pro masy, a projekt, který je do značné míry zodpovědný za posun k rozšířené popularitě hlavního proudu, kterou žánr v té době zažíval. Rovněž to znamenalo mírný posun hudby Pac z jeho těžkých nahrávek společenského vědomí, jako jsou ty z jeho debutového alba z roku 1991, 2Pacalypse Nyní, do rádiovějšího zvuku s texty, které prozkoumávaly předměty, které se více shodovaly s podžánrem gangsta rap, pro který bylo v té době nejlépe známé západní pobřeží.

S produkcí, kterou primárně zajišťoval „Pacův dlouholetý spolupracovník Johnny J, spolu se silnými příspěvky Daz Dillinger a Dr. Dre, se z kolekce dvou disků staly jedny z nejpopulárnějších singlů legendy. Vedená společností Dre „California Love“, která byla nominována na Grammy a certifikována dvojitou platinou, All Eyez On Me také viděl vydání filmu „2 of Americaz Most Wanted“, který uváděl Snoop Dogga a sloužil jako komentář k tomu, co se dělo v osobním životě obou rapperů z Death Row. Mezi další singly patřily skladby „How Do You Want It“, které uváděly K-Ci a JoJo, a které získaly nominaci na Grammy v roce 1997 a dosáhly čísla 1 na Plakátovací tabule Žhavá stovka a „Nejsem naštvaný na Cha“ introspektivní pohled na některé osobní vztahy Pac, které byly zaznamenány hned v den, kdy byl propuštěn z vězení.Pokud jde o hostování, All Eyez On Me představovaly kolabs od kolegů z Death Row MC jako Tha Dogg Pound, Nate Dogg a výše zmíněných umělců jako Snoop a Dre. Svou roli na albu sehráli také Shakurovi tvůrci jako Outlawz, který byl završen příspěvky od ctihodných aktů jako Method Man, Redman a George Clinton.

Čtvrté Tupacovo studiové úsilí se ukázalo jako jedno z jeho nejplodnějších před jeho předčasným odchodem v září 1996. Do dnešního dne, All Eyez on Me je na vrcholu mnoha seznamů největších rapových alb v historii hudby. LP dosáhlo samého vrcholu Plakátovací tabule Graf 200 a okamžitě se stal zlatým a v prvním týdnu prodeje přesunul 566 000 kopií. V létě roku 2014, téměř 20 let po smrti Pac, All Eyez on Me se stala certifikovaným diamantovým albem RIAA a prodala více než 10 000 000 kusů. To je podruhé, co Tupac překonal status Diamond - jeho rok 1998 Největší hity album také dosáhlo této prestižní prahové hodnoty.

Během let, All Eyez On Me se ukázala jako nadčasová klasika a jedno z nejvlivnějších alb, jaké rapová hra kdy viděla. Album v té době upevnilo Pacův status nejlepšího rappera ve hře a dodnes má mnoho nadšenců rapu pocit, že Shakur je více než hoden držet korunu jako nejlepší MC všech dob.Death Row Records

Podívejte se na 65 hip-hopových alb, které v roce 2019 dosáhnou 20 let