Dnes v Hip-Hopu: N.W.A zatčen v Detroitu za výkon policie F *! K tha

V tento den, 19. června, v historii hip-hopu ...

Raymond Boyd, Getty Images1989: Ice Cube, Eazy-E, Dr. Dre, Arabian Prince, DJ Yella a MC Ren platí cenu za jejich vzdor a N.W.A získávají novou vrstvu v rostoucí psané mytologii.Téměř rok po vydání jejich zápalného debutového alba, Straight Outta Compton . NWA byli docela daleko na své cestě za rapovou slávou před nešťastným vystoupením v Detroitu v Joe Louis Areně 19. června 1989. S vaší tváří agresivní písně, které označily některé z prvních kousků k prozkoumání nebezpečí život v ulicích Comptonu v Kalifornii, skupina se stala živým znakem gangsta rapu. N.W.A si také udělala čas, aby se vyjádřila k policejní brutalitě na melodii s názvem „Fuck tha Police“.

Po svém vydání vyvolala skupina „Fuck tha Police“ spoustu kritiky za použití konfrontačních textů, které obvinily úředníky činné v trestním řízení z rasismu. „Seru na policii! Přichází přímo z podzemí / Mladý nigga to špatně způsobil, protože jsem hnědý, rapuje Ice Cube v úvodních pruzích písně.Vzhledem k tomu, že se policie „Fuck tha Police“ stala výzvou jak pro šampióny prvního dodatku, tak pro lidi, kteří se cítili utlačováni ze strany donucovacích orgánů, NWA viděla, jak se jejich národní profil v létě 1989 stále zvyšuje. To byla kulisa skupiny vystoupení v Joe Louis Arena. Mluvit s The Detroit Free Press v době, kdy N.W.A. Straight Outta Compton V roce 2015, kdy se film objevil v kinech, si detroitský policejní seržant Larry Courts vzpomněl, jak kontroverzní skupině řekl, že by nebyli schopni hrát „Fuck tha Police“ na místě v Detroitu, protože věřili, že píseň může podněcovat násilí.

„Vzpomínám si na roky, kdy do Detroitu přišla N.W.A,“ začal. „V té době jsem pracoval ve skupině. Tyto typy míst jsme vždy byli. Měli jsme kontakt s (N.W.A) předem, že tam byla jedna píseň, kterou měli v té době. Jsem si jistý, že si někteří z vás pamatují - možná ne malé děti, ale staré děti - „Policie.“ Ve městě Detroit se to nemělo stát. A to jsme jim řekli, než přišli. Té konkrétní noci všichni naši zaměstnanci pracovali na tomto místě. Bylo nás téměř 200. Byli jsme strategicky rozmístěni po celé ... Joe Louis Arena. “

Navzdory varování ze strany policie N.W.A skončila s polarizační melodií do konce noci a soudy a společnost nakonec vyřadily zesilovače, zatímco se píseň hrála. Členové publika to nebrali tak dobře a někteří z nich se začali mimo místo konání bouřit. Té noci bylo za přestupek zatčeno celkem 18 lidí - devět dospělých a devět mladistvých.Navzdory tomu, že Straight Outta Compton naznačil, že N.W.A byli po koncertu zatčeni mimo Joe Louis Arena, později v noci byli skutečně zatčeni v hotelové hale.

Dramatizovanou verzi zatčení N.W.A můžete vidět v klipu od Straight Outta Compton přímo pod.

Podívejte se na hip-hopové hudební festivaly 2018, které musíte vidět

pouze členové pouze členové, sv. 3 písně