Dnes v Hip-Hopu: Bling Bling Přidán do Oxfordského slovníku

V tento den, 30. dubna, v historii hip-hopu ...

489seven přes YouTube2003: 30. dubna 2003 byl do Oxfordského anglického slovníku oficiálně přidán termín „bling bling“. Fráze - což je ideofon, který odkazuje na honosné, často diamantem pokryté šperky - byla jedním z mnoha hip-hopových výrazů přidaných do slovníku, spolu s výrazy „jiggy“, „dope“, „breakbeat“ a „phat“.Ačkoli byl původně připsán na účet Money Money rapper B.G. u jeho písně z roku 1999 „Bling Bling“ se první použití tohoto výrazu ve skutečnosti datuje od roku 1993 u skladby Dolly My Baby (Remix) od tanečního umělce Super Cat. Přesto je B.G. použití této fráze tím, co vyniká v myslích většiny lidí.

nas and jay z black republican

Ačkoli to byla píseň B.G., Lil Wayne byl ve skutečnosti osobou, která tuto frázi používá na písni nejvíc, zvládá háčky pro nadčasovou skladbu Mannie Fresh. „Bling bling, pokaždé, když přijdu po tvém městě / Bling bling, malíček v hodnotě asi padesáti / Bling bling, pokaždé, když si koupím novou jízdu / Bling bling, Lorinsers na pneumatikách Yokahama
Bling bling, “Weezy plivl na nesmrtelný refrén pro skladbu.Mluvit k Zprávy MTV o mezníku v hip-hopovém lexikonu v roce 2003, B.G. řekl: „Bling bling“ nikdy nezapomeneme, takže je to, jako bych nikdy nebyl zapomenut. Jen bych si přál, abych to označil ochrannou známkou, takže už nikdy nebudu muset pracovat.

Nesmrtelnost je solidní cena útěchy.

top 10 načerpání písní 2016

Podívejte se na 15 nejpodivnějších titulů alb hip-hopu