V New Yorku se vaří nové hip-hopové hnutí a každý to ví

Braggin ‘píše revisited
Energie a reflektory, poháněné Brooklynským pohybem vrtání a povýšení vln, se vracejí do New Yorku.
Slova: Stacy-Ann Ellis
Poznámka editora: Tento příběh se původně objevil ve vydání časopisu XXL Magazine z jara 2020, nyní stojí.

V New Yorku se vaří nové hnutí a každý to ví. Od Queensu po Brooklyn, Bronxu po Manhattan a dokonce i Staten Island, je tu přítomnost nové newyorské rapové frakce. Lze s jistotou říci, že rap z New Yorku se za posledních několik let hodně objevil. Cardi B se připojila ke společnosti mezinárodních monster jako A $ AP Rocky s A $ AP Mob a francouzskou Montanou, do vzduchu pronikly melodie A Boogie Wit da Hoodie a pro jejich čtvrti se prosadily například Young M.A a Dave East. Dokonce i kontroverzní 6ix9ine chrlil hity, které vystřelily z reproduktorů automobilů po celém městě.Ale něco z nejnovějšího New Yorku je jiné. Během dvou let došlo k prudkému nárůstu rapového talentu, který nahradil Big Apple přes čtvrti: Lil Tjay, Lil Tecca, 22Gz, Melii, Justin Rarri, Sheff G, J.I. Prince of NY, Smoove’L, Sleepy Hallow, Fivio Foreign, Abby Jasmine a zesnulý Pop Smoke, abychom jmenovali alespoň některé. A nezapomeňme na Upstate, kde Pardison Fontaine a Griselda Records Westside Gunn, Conway a Benny The Butcher staví za Newburgh a Buffalo. Od hip-hopových melodií pro zpěv a písničku až po tvrdé bary - tito umělci mají oči a uši ve svém směru.Queens umělec Tecca, 17 let, s více než 13 miliony streamů Spotify na své jméno, vyletěl ke slávě pro své bezstarostné, melodické proudění u skladeb jako Ransom a jeho debutové úsilí We Love You Tecca, které debutovalo v top 5 v Billboard 200 v roce 2019. Se spolupodepsáním Meek Mill a Tory Lanez zastupuje Harlem rapper Melii (22) pro dámy, protože se plynule pohybuje mezi rapováním a zpěvem pomocí písní jako HML s asistencí A Boogie Wit Da Hoodie (více než 22 milionů streamů Spotify) a počítání) a chlubivý Icey. Multiplatinové písně jsou synonymem rappera Bronxu Lila Tjaye (18), který vstal ze zákopů SoundCloud a se svou harmonizovanou bolestí povýšil na streamingový úspěch a za své debutové LP True 2 Myself v roce 2019 získal místo č. 5 Billboard 200. Sedmnáctiletý rytíř Bronxu Justin Rarri je dalším hip-hopovým nováčkem s euforickým podáním, jak je slyšet na jeho streamovacím hitu W2LEEZY.

John Parra, Getty ImagesV Brooklynu v loňském roce bezprostředně hrozila nová newyorská vlna, a to zejména u funkcí soundtracků napínavého popového Smokee 2019 Smash Welcome to the Party, pouliční hymna, která proměnila rádiový hit, který ještě neztratil svůj lesk. Canarsie, Brooklyn drill rapper, jedna z předních tváří scény, byl zavražděn, než dostal šanci vidět jeho vrchol. 19. února byl Pop, narozený Bashar Barakah Jackson, zastřelen během domácí invaze v Los Angeles. Bylo mu 20 let. Jeho smrt otřásla jak jeho fanoušky, tak i hip-hopovými vrstevníky, kteří dali jasně najevo, že udrží jeho dopad a dále budou pohánět dědictví jeho hudby. (50 Cent rychle oznámilo plány na výkonnou produkci a dokončení Popova debutového alba s pohledem na potenciální spolupracovníky jako Roddy Ricch, Chris Brown, Drake a Post Malone.)

Pouhých devět dní po smrti Pop Smoke se jeho hologram v životní velikosti objevil v břiše pařížského Yard Winter Clubu a houpal se na vrčící intro svého druhého útěkového hitu Dior. Pod blikajícím bílým přízrakem zařval strčící dav, a když se DJ odřízl od refrénu, v místnosti zaznělo basy, které by mohly konkurovat původní ruční práci producentky: Líbí se jí způsob, jakým tančím / Líbí se jí způsob, jakým se pohybuji / Líbí se jí způsob, jakým houpám / Líbí se jí způsob, jakým se snažím. Okamžik je stejně děsivý, stejně jako pietní a vítězný. S pouze dvěma významnými projekty je Smoke již léčen pro legendy. Je to proto, že masy již viděly potenciál, aby se jím stal. Pop byl jedním z několika rychle se rozvíjejících umělců, kteří pomohli prosadit newyorské hudební oživení do hlavního proudu.

Claudio Lavenia, Getty ImageZatímco BK drill, jádro hnutí, může vracet pozornost zpět na New York, Rarri je neústupná v dokazování, že z Velkého jablka vycházejí i další zvuky. Cítím, že mým cílem je ukázat New Yorku a světu, kdokoli věnuje pozornost New Yorku, že jen proto, že to je vlna, to neznamená, že ji musíte následovat, aby se odtamtud dostala, Interscope Zaznamenává sdílené akcie.

Pestrá posádka newyorské nové vlny nashromáždila miliony zhlédnutí YouTube a streamů Spotify mezi nimi všemi, zejména těmi, které jsou v souladu s rostoucím pohybem města, který, jak se zdá, našel své sladké místo. Lidé se na chvíli snažili přivést New York zpět s tradičním newyorským zvukem, říká Brooklynský rodák Hovain Hylton, dlouholetý hudební manažer, který kdysi řídil Troy Ave a nyní je ve společnosti Cinematic Music Group. Odkazuje na boom bap, který dominoval zlatému věku 90. let hip-hopu. Pak se pomalu, ale jistě, Bobby [Shmurda], Rowdy [Rebel] a oni trochu objevili. Bavící se hudba se začala posouvat. Než šli do vězení, pomohli posunout energii zpět do New Yorku.

Poté, co v roce 2014 dominovali Hot Nigga a Bobby Bitch, byli Bobby Shmurda spolu s Rowdy Rebel a členy jejich posádky GS9 zatčeni v žihadle s drogami. V roce 2016 se Shmurda přiznal ke spiknutí a držení zbraní. Vzal dohodu o prosbě na sedmiletý trest, včetně dvou let navíc, aby Rebel mohla získat méně času. Datum podmíněného vydání Shmurdy je v prosinci. Když fanoušci dychtivě očekávají Bobbyho blížící se uvolnění a pohyb vrtačky na vzestupu, Brooklyn to v tuto chvíli bere. Začátkem loňského roku jsem začal vidět znamení, říká Joie Manda, EVP v Interscope Records, o vlně cvičení. Jen posloucháte rádio a máte pocit, že z ulic určitě proniká. Vůbec se necítí nepřirozeně nebo vynuceně. To je hudba, kterou tito umělci dělají sami.

jak dlouho má Melly ve vězení

Poháněn hrozivou produkcí - dronující basy, chvějící se nástrahy, mrtvé vokály, nesmysly, které zvoní jako varovné výstřely - vrták vznikl na chicagské jižní straně. Rappeři jako Lil Durk, Chief Keef, G Herbo, Fredo Santana, Lil Reese, Young Chop, Katie Got Bandz, King Louie a Sasha Go Hard zpopularizovali zvuk před písněmi jako Keef's Love Sosa a Lil Reese, Kanye West- remixovaná verze Nelíbí se mi ji pomohla přesunout za státní hranice. (V roce 2012 vyvrcholily výše uvedené písně na 56. a 73. místě Billboard Hot 100.)

V následujících letech dril cestoval přes Atlantik a hnízdil se spolu s britskou špínou (myslím rappery jako Headie One, BandoKay & Double Lz a Stickz, MDargg a Grizzy ze 150). Hip-hopový subžánr poté migroval na východní pobřeží, jakmile tam rappeři zachytili vítr vrtáků britských producentů. Producent 808Melo z východního Londýna koprodukoval debutový mixtape Pop Smoke pro rok 2019, Seznamte se s Woo a jeho následná opatření do roku 2020, Seznamte se s Woo 2 . Společnost AXL Beats produkovala skladby Suburban, 22Gz z roku 2016, které pravděpodobně přinesly Brooklynský vrták na mapě, a No Suburban, Sheff G 's 2017 stejně virální (údajnou) reakční skladbou na 22Gz, stejně jako bouřlivá kapela Fivio Foreign' s Big Drip. Dokonce Drake musel skočit na jeden z úderů AXL s písní War.

Brooklynský vrták během posledních dvou let nasával páru na národní úrovni, ale téměř čtyři probublával pod zemí. Je těžké určit, kdo přesně byl zodpovědný za jiskru, která to spustila. Pop Smoke (který v době tisku byl jediným newyorským rapperem, který se objevil na vývěsní tabuli Billboardu) pocítil své podpisové zavrčení a lyrická reakce, ale jeho kolegové také převzali odpovědnost. Flatbush rapper Sheff G, 21 let, se bez okolků považuje za kmotra a za jednoho z původců tohoto vrtání. 22Gz, 22, který je také z Flatbush a zejména má hovězí maso s výše uvedeným, tvrdí také královský majestát. Spustil jsem celou hudbu, tvrdil. Nebudu říkat, že jsem to takhle začal bláznit, ale byl jsem prvním umělcem, který vytvořil horkou píseň, která získala miliony zhlédnutí v NYC, v Brooklynu. „Suburban“ zásadním způsobem změnil scénu. Vyrobilo to zcela nový styl hudby.

Jimmy Fontaine

Hylton nabízí některé užitečné souvislosti. Jsou ze stejné oblasti, vysvětluje. Musíte si uvědomit, že Pop Smoke je z Canarsie. Sheff G je z [8. bloku]. Jedná se o místa, která jsou od sebe vzdálena 10, 15 minutami. Takže nevím, kdo to začal, ale je to všechno ze stejné oblasti. Bez ohledu na to, kdo co začal, všichni tito umělci viděli příležitost k zisku a pronásledovali ji.

Pravděpodobně naposledy v New Yorku velil průmyslu počátkem až polovinou dvacátých let, za vlády 50 Cent a jeho kolektivu G-Unit. Když [50] povstalo z ulice, bylo to nepopiratelné, vzpomíná Manda. Převzetí společnosti Fif pro něj bylo vykřičníkem po základech, které již položily společnosti Roc-A-Fella Records, Ruff Ryders, Murder Inc. a The Diplomats. 50 se cítilo jako vlna, kterou nelze popřít. Nezáleželo na tom, co kterýkoli z vrátných udělal, co tehdy udělalo rádio, jaké nahrávací společnosti. Prostě se to stalo.

Podle Nielsen SoundScan, 50. debutového studiového alba, Zbohatněte nebo zemřete , bylo nejprodávanějším albem roku 2003 a prodalo se přes 6 500 000 kopií. Dosáhla čísla 1 na vývěsní tabuli 200 a v žebříčku strávila 104 týdnů. Pak v roce 2005 Masakr následoval příklad č. 1 a strávil 57 týdnů v žebříčku.

Tato atmosféra se vrací v roce 2020. Hylton poukazuje na snahu nové plodiny o chytlavou, citovatelnou hudbu. Myslím, že s Popem, a dokonce is Fiviem, dávají těmto nahrávkám dobrý háček, dodává. Vytváření lepších písní. A zjevně je to také relatable. Sheff G si uvědomil, že dělá hudbu, se kterou se může identifikovat mnoho různých lidí. Vysokoškolák se může vztahovat k mé hudbě, i když jsem na vysoké škole nikdy nebyl, říká. Někdo, kdo není ve škole, předčasně narozený, se může týkat mé hudby, protože jsem předčasně ukončený.

Darrius Jones pro XXL

Škoda, že jim město ztížilo připojení na vyšší úrovni. V říjnu 2019 NYPD z důvodu nedávných násilných činů zakázala vystoupení Casanovy, Dona Q, Pop Smoke, Sheffa G a 22Gz na jejich nástupním místě na zahajovacím festivalu Rolling Loud v New Yorku. Není ztraceno, že se v Chicagu setkala se stejnou hudbou odporu a Spojené království stále zůstává. V jádru, vysvětluje 22Gz, je to stále disse na vysoké úrovni, něco vpletené do struktury DNA hip-hopu. Rap je rap. Špína je špína. Vrtačka je vrtačka, říká věcně. To je agrese, jako by tam byla. Ještě si nemyslím, že je 50 centů, říká.

Navzdory jeho nepřítomnosti kvůli jeho tragické smrti však pocit optimismu Pop Smoke přetrvává. Kvůli němu a jeho vrstevníkům je městská rapová renesance blíže, než si myslíme. New York je stále nahoře. Převezmeme to, řekl Pop XXL , pouhé týdny před jeho smrtí. My všechno převezmeme. Nebudu lhát, chystám se vrátit ke všem, kteří chtějí přijít do New Yorku. New York má ty nejhorší ženy, víš, co říkám? Newyorská finna se ale vrací zpět na místo, kde je jako Mekka.

Ztělesněný stav říše.

Podívejte se na více od XXL Vydání na jaře 2020 včetně našeho titulního příběhu Future, ve kterém hovoří o svém albu Life Is Good, diskutuje o svém novém albu Lil Boat 3 a respektu, který si zaslouží, Van Jones hovoří o své lásce k hip-hopu a dalším.

Podívejte se na exkluzivní fotografie budoucnosti na jachtě pro XXL Úvodní příběh časopisu Jaro 2020