Deset nejdůležitějších písní první dekády hip-hopu

{h1}

11. srpna 2013 oslavila hip-hopová hudba 40. výročí dne, kdy Kool Herc přetáhl své gramofony a desky do rekreační oblasti Bronx a točil disky úplně jiným způsobem, než kdy většina slyšela. Navíc, když jeho domácí kluk Coke La Rock začal hovořit odpadky do mikrofonu, který zůstal na stole, překrásná dynamika mezi DJ a MC rozkvetla do rytmu. Ačkoli definitivní seznam nejlepších hip-hopových skladeb z prvního zlatého desetiletí by byl sakra dlouhý, toto je naše první desítka. Ať začnou neshody a hádky ... —Michael A. Gonzales ( @gonzomike )

1. 'Apache' (1973) / The Incredible Bongo Band
Tato znějící píseň Divokého západu byla jednou z mnoha skladeb, které předzáznamové DJs roztočili, aby se párty rozběhla. V roce 1981 jej Sugar Hill Gang ochutnali pro svou oblíbenou skladbu Apache (Jump On It). “velké krit bet hip hopové ceny 2016

2. „Trans-Europe Express“ (1977) / Kraftwerk
Stejně jako hudba zkonstruovaná v továrně na počítače zněla elektro-brilantnost Kraftwerk's Trans-Europe Express futuristicky i funky, když vyšla v roce 1977. Zahájením několika sluchových revolucí a roztočením více než několika blokových párty byla tato dráha odpalovací rampou. pro elektro hip-hopové hnutí, které vyskočilo na počátku 80. let. Kdyby nebylo této písně, Afrika Bambaataa a Soul Sonic Force by nikdy nevytvořily Planet Rock. “3. „Dobré časy“ (1979) / Chic
Předtím, než skupina Sugar Hill Gang zvedla tuto disko klasiku Studio 54 pro svůj vlastní hit Rapper's Delight, už to b-chlapci točili na nacpaných párty a rapovali nad Bernardem Edwardsem. hypnotická basová linka. Tato klasická skladba složená se svým partnerem v Chicu, kytaristou Nilem Rodgersem (ano, ten samý frajer riffuje na hře Daft Punk Get Lucky), má nadčasovou kvalitu.

4. „Rapper's Delight“ (1979) / The Sugar Hill Gang
Věřte tomu nebo ne, v den, kdy se mnoho DJů a rapperů mohlo méně starat o nahrávání nahrávek. Pro ně to bylo všechno o vystupování na malých pódiích hasičských klubů a párty v parku, jejich vybavení zapojeno do nejbližšího veřejného osvětlení. Zatímco Fatback's King Tim III byl skutečnou první rapovou skladbou, Chic-sponzorovaný Rapper's Delight je ten, kdo ve skutečnosti rádiovým atletům hrál.5. „The Adventures of Super Rhymes“ (1979) / Jimmy Spicer
Když hip-hop poprvé začal, byl to DJ, který běžel věci na jamech. Většina lidí chtěla jen tančit a poslouchat někoho, kdo pokračuje dál a dál, až do úsvitu lyricky, bylo to poslední, co měli na paměti. Přestože Rapper's Delight změnil hru i kreativní dynamiku hip-hopových dvojic, díky čemuž se MC stal špičkovým psem, podrobná Jimmy Spicer The Adventures of Super Rhymes byla další slovní bombou upuštěnou na stranu DJ. Pokračující déle než čtrnáct minut, Spicer dává svůj názor a pak něco.

6. 'Love Rap' (1979) / Spoonie Gee
Nechte to na rodáka z Harlemu, aby šel na mikrofon všem mackovým tátům a vytvořil v tomto procesu mistrovské dílo. Spoonie s uvolněným hlasem a jeho plynulým doručením nabíral všechny zrůdy, kteří kráčeli po ulicích, i ty, kteří křižovali nebo chladili v klubu. Skutečná ženská radovánka, Spoonieho ledový cool stále slouží jako inspirace pro studiové pasáky v tréninku.

7. „The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel“ (1981) / Grandmaster Flash
Živá kapela Sugar Hill hrála na více než několika hitech labelu, čaroděj Flash gramofonu měl dokázat, že jeho práce je stále nezbytná, pokud jde o výrobu skutečného hip-hopu. Zní to, jako by se točil v temnotě legendárního klubu Bronx Disco Fever, a tak se mu škaredě daří řezy, krájející se na kousky Blondie's Rapture, stejně jako Apache a Good Times. Se vším řezáním, mícháním a škrábáním různých desek v této jedné písni někteří nazývají The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel začátkem turntablismu.8. „Planet Rock“ (1982) / Afrika Bambaataa & the Soul Sonic Force
Planet Rock jako jeden z prvních Bronxových džemů, který se dostal do centra města New Yorku, narazil jako vesmírné ořechy P-Funk pro generaci hip-hopu. Oblíbený manažer punkrocku Malcolm Mclaren, který viděl Bama na jamu Boogie Down v tričku Sex Pistols a okamžitě věděl, že jsou pravdou, byli tito bratři dříve. Jak Afrocentric, tak Afro-Futurist se divoce pustili do 80. let a syntezátorů, kteří vytvořili dráhu vesmírného věku, jak si lze představit, že Timbaland hraje nepřetržitě, když byl ještě chlapec.

9. „Problémy světa“ (1983) / The Fearless Four
Zatímco lidé obvykle připisují klasiku Grandmaster Flash and the Furious Five za The Message (1982) jako první píseň, která hovoří o ulicích přímo, pravdou je, že tato píseň si v průběhu let získala šílené rekvizity, ačkoli většina skupiny včetně Flash byla AWOL z relace nahrávání. Ačkoli se Problémy světa staly poznámkou pod čarou v historii rapu, tato odvážná skladba si zaslouží stejné vyúčtování a ve skutečnosti obsahuje celou četu, která mluví o životě (nezaměstnanost, špatné školy, zločiny) v kapuci. Kromě toho jako první skupina podepsala smlouvu s významným vydavatelstvím (Elektra Records), měla také rozpočet na vytvoření nízkorozpočtového videa s nízkým rozpočtem, které režíroval budoucí romanopisec kriminality Jerry Rodriguez.

citáty Jay Z a Beyonce

10. „It’s Like That“ / „Sucker MCs“ (1983) / Run-DMC
V průběhu let hip-hopoví historici stanovili zákon, že tyto dvě skladby byly začátkem konce původní staré školy. Vydáno s It’s Like That na A-straně a Sucker MC s přidržením B, Run-DMC vstoupil do našich životů oblečený v b-boy černé a bílé Adidas, převzal hru s jejich šílenými dovednostmi a drzou arogancí. S pozdním Jam Master Jayem, který sdílel produkční kredity s manažerem Russellem Simmonsem a Larrym Smithem v seriálu It’s Like That, Run a DMC neudělali žádné údery, když odhodili lyrickou rukavici.