Snoop Doggy Dogg Drops Album „Doggystyle“ - Dnes v hip-hopu

V tento den, 23. listopadu, v historii hip-hopu ...

1993: Na počátku 90. let byl Calvin Broadus aka Snoop Doggy Dogg veřejným nepřítelem č. 1 v americké hlavní válce proti hip-hopu. Dnes je mazlavým moderátorem talk show „Strýček Snoop“ - kulturní ikona, kterou by mohla milovat i vaše babička. Ale před dvěma desetiletími byl Snoop tváří všeho, co se údajně mýlilo s rapem. Bylo to násilné, misogynistické a profánní. Přes jeho rostoucí popularitu byl Snoop kvůli své hudbě obtěžován a zjistil, že je skvěle plácl na obálku Newsweek s heslem „Kdy je Rap 2 Violent?“ Důvod byl zřejmý: Snoop Dogg byl největší rapper na planetě a jeho průkopnický debut, Psí styl, byla nejžhavější věc kolem, takže mainstream byl trochu nervózní.Existuje jen velmi málo alb jako Doggystyle do dnešního dne. Snoop debutoval na Dr. Dre Chronická rok před a Doggystyle sloužil jako de facto pokračování Dreova velkého opusu. Vzorec G-Funk zůstal stejný: vzorky George Clintona, pískající syntezátory, ženy, plevel a AK-47. Doggystyle byla dokonalá směsice melodie a přímého gangsterismu, který se po vydání cítil jako budoucnost. Snoopův plynulý tok a zpěvné rýmy přinesly hip-hopu stříbřitý zvuk, který jednoduše předběhl dobu.

„Gin & Juice“, „Kdo jsem? (What's My Name?), '' Doggy Dogg World, '' Aint No Fun (If the Homies Can't Have None) '' - každá skladba na albu je zatraceně blízko klasice a lze ji slyšet houpat svatby, plesy , house party a Bar Mitzvahs dodnes. Doggstyle má význačný název jako první debutové album, které přistálo v No.1 na Plakátovací tabule grafy, ale víc než to, Snoop jednoduše zachytil zvuk doby. Album bylo „gangsterské“, ale přesto dostatečně lákavé pro příležitostné posluchače, aby se k němu přidali.

Doggstyle je klasikou západního pobřeží, která navzdory strachu, který vyvolala mezi kulturními kritiky, pomohla normalizovat rapovou hudbu jako součást stálého kulturního lexikonu. Přes dvě desetiletí později je to stále Doggy Doggy World.Jedna tragická věc na LP je, že „Gz Up, Hoes Down“ bylo zahrnuto pouze do původního lisování alba. To muselo být odebráno později kopie kvůli ukázkovému sporu o Isaaca Hayese 'Pohled lásky.' Poslechněte si píseň níže.

Death Row Records

Podívejte se na 20 z vašich oblíbených rapperů pojmenování jejich oblíbených rapperů