Rich Chigga má dokázat, že je víc než jen legrační chlap

Rich Chigga není váš průměrný rapper. Indonéský rodák, narozený Brian Imanuel, je srdcem webového komika, který překvapivě zjistil, že má vášeň pro rapování poté, co ztratil odvahu s přítelem. Nyní, dva roky v oboru, vzal hip-hop útokem, když se jeho video „Dat $ tick“ stalo virálním. Skladba produkovaná Anante Vinnie odstartovala letos v létě a doposud má videoklip k písni na YouTube více než 16 milionů zhlédnutí. Obrovský počet je díky obrovskému tlaku, který vizuál obdržel, když společnost 88rising vydala brilantní video s americkými rappery 2016 XXL Nováček 21 Savage a Ghostface Killah reagující na to, že poprvé viděli Dat $ tick '.

Sedmnáctiletý příběh je neuvěřitelný, od toho, jak se naučil mluvit anglicky, až po úvod do hry - ať už ji někteří milují nebo nenávidí. „Byl jsem doma a doslova jsem se naučil většinu své angličtiny posloucháním Odd Future a sledováním videí na YouTube,“ říká XXL .Zatímco Dat $ tick 'je jeho nárok na slávu, Chigga generoval bzučení před tím, než píseň dorazila v únoru. Začal si dělat jméno díky videím, která upustil na Vine v roce 2013. Milovník filmu a kinematografie by také zveřejňoval na YouTube veselá parodická videa, zejména Linka sebevraždy, krátký film, kde hraje ženatého muže, který chce spáchat sebevraždu.Pokud jde o hip-hop, Chigga se seznámil se žánrem prostřednictvím přátel, které vytvořil online - během Skype konverzací mu hráli hudbu. Brzy poté vydá své první video, Žít sen, a osvojte si bohaté ego Rich Chigga. Podepsal smlouvu s CXSHXNLY, nahrávací společností, která zastupuje i korejsko-amerického rappera Dumbfoundeada a korejskou senzaci Keitha Apeho, který loni zasáhl zlato „It G Ma“.

Poté, co se v létě „Dat $ tick“ stal virálním, bylo zřejmé, že se pro něj internet díky svému jedinečnému obsahu zbláznil. Tehdejší 16leté asijské dítě s hlasem někoho dvakrát tak vysokého, jak dělá nahrávku pasti, zatímco houpá v hudebním videu fanny pack; to prostě není něco, co vidíte každý den. Fanoušci hip-hopu však trochu váhali, aby plně přijali Richa Chiggu. On chytil flack kvůli jeho rasově necitlivému rapovému jménu a použití N-slova. Plus jeho photoshopovaná fotka, na které má mikinu s nápisem N, stojícím vedle prezidenta Obamy z roku 2012 udělali kola - v době pořízení fotografie mu bylo pouhých 12 let. Chigga trval na tom, že tím nechtěl ublížit svému jménu a dovnitř předchozí rozhovory , uvedl, že se nikoho nesnaží urazit.Nyní, když je „slavný“, se Chigga snaží dokázat, že je vážným rapperem, a nechal hudbu mluvit za vše. V srpnu upustil od skladby Sihk „Who That Be“, která navazuje na „Dat $ tick“.

Podle manažera Riche Chiggy Seana Miyashira se rapperovi dostává většího uznání než kdy dříve. „Řekl bych, že to, co Brian udělal, se nyní určitě zastaví na ulici, Indonésii, mainstreamových médiích, dokonce i v Asii,“ říká Miyashiro. „Dat $ tick“ právě nahráno na platformy v Koreji a prodává se a streamuje jako největší hvězdy K-popu. Jedná se o historický okamžik pro celý kontinent lidí, kteří jsou po celá desetiletí zamilovaní hip-hopem. Japonsko je velmi propracovaný hip-hopový trh, pokud jde o mnoho rapperů z Japonska za posledních 20 let a hlubokou lásku ke kultuře. Bape, Migos, Pharrell, všechno se stalo. Na kontinentu lidí jsme však nikdy neměli jednoho člověka, který rezonoval ve státech, jako má Brian. “

XXL dostal se na Skype s Richem Chiggou, když byl kolem 1 hodiny v Jakartě, aby diskutoval o svém rapovém přezdívce, jeho historii s hip-hopem a té fanny pack z videa „Dat $ tick“. Sdílí také exkluzivní video z jeho narozeninových oslav, ve kterém vystupuje nad trifem Wu-Tang Clan a dalšími klasickými rytmy. Níže se dozvíte více o Richovi Chiggovi (a několika myšlenkách od jeho manažera).XXL : Jaká je vaše nejranější vzpomínka na hip-hop?

Rich Chigga: Childish Gambino a 2 Chainz’s Birthday Song [ Smích ]. Bylo to jako v roce 2012. To bylo, když jsem potkal svého prvního amerického přítele a on mi ukázal věci přes Skype a bylo to super drogy. Odtamtud jsem se jen podíval na spoustu dalších věcí. Když jsem poslouchal 2 Chainz a hovno, byl jsem rád, Sakra, jsem jediné dítě v Indonésii, které poslouchá hip-hop. Myslel jsem, že je to v podzemí [ Smích ].

Jaký druh hudby jste předtím poslouchali?

Bohatý: Byl jsem vlastně na věci jako Asking Alexandria, Attack Attack! Byl jsem hodně na hovno. Můj otec mě dal do Phil Collins a Dream Theater a všech těch věcí.

láska a hip hop atlanta shledání 2017

Kdy jsi začal rapovat?

Bohatý: Začal jsem psát rapy v roce 2014. Zatím jsem to ani nenahrával na SoundCloud, psal jsem jen pro zábavu, protože jsem ztratil odvahu se svým přítelem a můj přítel řekl, že píš rap. Takže jsem psal a první píseň, kterou jsem napsal, se rýmoval a byl jsem jako, do prdele, to je opravdu zábava. Právě jsem to tedy nahrál pomocí svého iPhone a dal jsem to dohromady pomocí Sony Vegas, což je program pro střih videa. To byla moje první píseň a hodně mým přátelům se to líbilo, takže jsem to dělal dál. A začal jsem to nahrávat a zveřejňovat na Twitteru.

Kdy jste věděli, že máte potenciál a můžete si na rapu vydělat nějaké peníze?

Bohatý: V zásadě jsem si vlastně nemyslel, že bych mohl vydělat nějaké peníze z Dat $ ticku. Vůbec jsem nečekal, že to vybuchne. Můj přítel měl kameru a já se věnuji kinematografii, tak jsem řekl: Proč to neudělat, je to super nízký rozpočet. Udělal jsem to jen pro zábavu. Na YouTube jsem očekával maximálně 100 tis., Většinou zhlédnutí od mých přátel. A je to.

Byl Dat $ tick jako vaše první opravdová píseň?

Bohatý: Ne, právě teď mám dvě hudební videa: Dat $ tick a Živý sen. 'Living Dream' byl první, který jsem zaznamenal pomocí iPhone.

Mohu se vás zeptat na vážnou otázku? Proč taška ve videu Dat $ tick?

Bohatý: Píseň, kterou jsem dříve dělal, byly vtipy. Opravdu jsem do nich nešel, rýmoval jsem se pro zábavu. Nezněli vážně. V té době jsem chtěl udělat něco vážného a opravdu udělat tento zvuk. Zeptal jsem se tedy svých přátel, jestli mi dá pauzu. Šel jsem do jeho domu a nahrával. Trvalo mi to asi týden, než jsem to napsal.

Co se týče věcí ve fanny packu, to byla vlastně super změna na poslední chvíli. Nejprve jsem přemýšlel o hudebním videu, jak to udělat v pohodě. Myslel jsem na chladné rapperové oblečení, ale možná, když na video natočím twist, může to vylepšit nebo to může úplně posrat. Následujícího dne jsem si tedy koupil balíček [ Smích ].

Chcete brát rapování vážně? Lidé to možná nevědí.

Bohatý: Rozhodně je to opravdu vážné. Ještě předtím, než píseň vybuchla, řekl jsem v roce 2016, chci vydat alespoň další čtyři písně, než rok vyprší. Rozhodně půjdu ještě tvrději.

Promluvme si o vašem rapovém jménu. Mám pocit, že to je velký důvod, proč se vás lidé bojí. Jak jste se k tomu dostali a chápete představu, kterou vydává? Oslovili vás kvůli tomu další rappeři?

Bohatý: Bylo mi tehdy 14 nebo 15 let. To bylo kolem [když] jsem dělal svou první píseň. Můj přítel a já jsme byli jako: Jak se jmenuji? V té době jsem nevěděl, co to kurva dělám. Nevěděl jsem, že moje hovno vybuchne. Moje perspektiva hip-hopu byla velmi zkreslená kvůli tomu, co jsem viděl na internetu, takže jsem musel mít jméno rappera. Takže jsme do toho museli dát Richa a můj přítel byl jako, dej tam Chiggu a já jsem byl jako, v pohodě. A Dat $ tick, debatoval jsem, kdybych změnil název, ale už jsem měl jedno hudební video a nechtěl jsem, aby to bylo divné, když jsem měl dvě videa se dvěma různými jmény, takže jsem to musel zachovat.

Jméno je něco, co jsem vymyslel už dávno a nevěděl jsem, co dělám. Vím, že mnoho lidí se tím uráží, ale zároveň je to spousta lidí, kteří se o to moc nestarají a kurva. Nemyslím si, že by na tom mělo tolik záležet, ale je to pochopitelné, pokud to lidi uráží. Rozhodně si z hip-hopu nedělám legraci.

tyga a 14letá dívka

Sean Miyashiro: Úplně to chápu. Zpočátku to i já jako hip-hopový fanoušek po celá léta bylo, jako, Sakra, jmenuje se Rich Chigga. Whoa. Jde ale o to, že s Brianem pracuji posledních pár měsíců a nikdy to nebyl problém s žádným producentem ani s žádnými spolupracujícími umělci. Jak můžete vidět na videu reagujících rapperů, lidé na něj reagovali velmi dobře a žádný rapper se neposral. Potom také hodně lidí s ním chce dělat hudbu. Lidé, kteří jsou tak trochu o tom hip-hopu, to skutečně přijímají. Dnes jsou to lidé více než kdy jindy přijatelnější a otevřenější. Budou lidé, kteří říkají, že s tím chlapským obdobím nemám kurva hned po pálce. To je skoro totéž s jakýmkoli scénářem. Bylo skvělé vidět objímání Riche.

Z vašeho pohledu, co jste viděli hip-hop, jako když jste ho poprvé objevili?

Bohatý: Bylo to opravdu kurva v pohodě. Poslouchal jsem 2 Chainz's Birthday Song a bylo to hodně zadků v tom sračkách a bylo to opravdu explicitní a pokaždé, když jste viděli hip-hopové video jako Vevo, řeklo by to explicitně a já jsem ani nevěděl, co to je míněno ještě. Bylo to super. Ale tehdy jsem také poslouchal spoustu různých typů hip-hopu, jako je Macklemore. Hip-hop byl pro mě rozhodně velmi různorodý. Mám rád lyrické rappery a objevuji rappery. Opravdu nevím, jak to vysvětlit. Je to opravdu šílené.

Jaká je hip-hopová scéna v Indonésii?

Bohatý: Hip-hopová scéna v Indonésii je právě teď v podzemí. Znám pár dobrých rapperů, jako jeden nebo dva. Jsem si jistý, že ostatní jsou partou dobrých rapperů, ale stále jsou v podzemí. Lidé tady [hip-hop] neocení. Každý prostě poslouchá EDM. Doufám, že se [hip-hop] zvětší.

Sean Jak jsi potkal Richa Chiggu?

Sean: Byl jsem uveden na Briana, než jsem uslyšel jakoukoli jeho hudbu. Právě jsem na Brianově Twitteru viděl pár věcí, které udělal z komediální stránky, díky čemuž jsem si myslel, že ten chlap je génius. Je to jediný svého druhu a je mu 16. Pak upustil Dat $ tick a já byl jako: Co to kurva? Briana mě představil Dumbfounded a já jsem Briana vyskočil. Všechno to bylo opravdu organické.

hrát na mně album tupac all eyez

Tvůj hlas je šíleně výrazný, kámo. Uvědomili jste si, že máte jedinečný hlas?

Bohatý: Od mých 15 let si spousta dívek myslí, že mi bylo 19 nebo něco jiného. Upřímně nevím Můj hlas býval opravdu kurva vysoký [ Smích ].

Myslíte si, že je pro vás těžší nebo snazší, že jste Asiat a vstupujete do hip-hopu?

Bohatý: Upřímně nevím, protože je to, jako bych viděl, jak to může být jednodušší, ale zároveň vidím, jak to může být těžší. Rasa je tak obtížné téma. Cítím se jako na konci dne, záleží na [umělci] a sračkách, které dělají.

Sean: Bylo tu spousta bílých rapperů a spousta latino rapperů, hip-hop je otevřený. Skutečnost, že Brian je tím pravým, kdo takto rezonuje, to lidé kontrolují, lidé to respektují a on je Asiat a je mu 17. Je to naprosto jednoznačně spíše příležitost než špatná věc. To už vidíte. Takto to vidí hodně z nás.

Bohatý: Myslím, že jsem součástí Indonésie a angličtiny a nejsem mým prvním jazykem.

Co máte v plánu na rok 2016?

Bohatý: Hodně hudby, ale nejsem si úplně jistý. Právě teď zjišťuji spoustu sraček. Mnoho věcí přichází. Mnoho různých věcí.

Podívejte se na 20 nejvýznamnějších rapperů v hip-hopu