Přečtěte si celý přepis řeči 2Pac od Snoop Dogga na slavnostní indukční slavnosti rokenrolové síně slávy 2017

Popová kultura nebes hlasitě zpívala, když byl v pátek večer (7. dubna) uveden do síně slávy Rock and Roll slavný Tupac Shakur. Mužem, který vedl sbor, nebyl nikdo jiný než Snoop Dogg, přítel Pac a kamarád z labelu Death Row Records.

Během akce, kdy Snoop, T.I., Alicia Keys, YG a Treach provedli jedinečné živé představení klasických skladeb 2Pac, se Snoopova dojemná indukční řeč stala vrcholem noci. V průběhu asi devíti minut se strýc Snoop pustil do věcí, o nichž se domníval, že dělají Tupaca výjimečným; vše od jeho stylu oblékání až po jeho nepotlačitelný soucit s těmi, které miloval nejvíc.Zatímco většina lidí má sklon soustředit se na legendární pracovní etiku Pac a jeho osobnost větší než život rapové superhvězdy, Snoop se rozhodl zaměřit na intimnější okamžiky, které sdíleli; od veselého líčení doby, kdy šli parasailingem v Jižní Americe, až po jejich smrtelně tragické závěrečné setkání a nápadnou empatii, kterou mu v jeho posledních chvílích s rapovou ikonou projevila zvláštní žena, Snoop odhalil základní lidstvo, které pomohlo vytvořit Pac je transcendentní historická postava, jíž je i nadále asi 21 let po své předčasné smrti.Můžete zkontrolovat, co Snoop řekl o svém zesnulém příteli, přečtením celého přepisu jeho projevu níže:

Opravdu nemůžu uvěřit, že je to už 21 let, co jsme se od Tupaca skutečně dozvěděli. Ne, ani jeden klip na YouTube, ani film nebo hologram, lidská bytost Tupac Amaru Shakur. Před 21 lety v Las Vegas nám všem byl odebrán Tupac Shakur. Bylo mu také jen 25 let - sakra blízko stejného věku jako můj nejstarší syn. Když jsem se posadil, abych shromáždil své myšlenky na svého kamaráda, mého kámoše a mého bratra, jedna myšlenka se ke mně stále vracela; Tupac je skutečná lidská bytost. A zatímco si ho mnozí nyní pamatují jako nějakého vyhozeného superhrdiny, Tupac věděl, že je jen člověk, a prostřednictvím své hudby reprezentoval jako nikdo předtím. Je fakt, že se nikdy nevyhnul, nosil to jako čestný odznak. S neopomenutelnou syrovostí přijal Pac ty rozpory, které prokázaly, že nejsme jen postava z pohádkové knihy někoho jiného. Být člověkem znamená být spoustou věcí najednou; silný a zranitelný; tvrdohlavý a intelektuální; odvážný a strach; milující a pomstychtivý; revoluční a - ach jo, nedělej to v prdeli - gangsta.I když tu dnes můžeme být, abychom oslavili jednoho z nejplodnějších a nejotevřenějších hudebních umělců, který je právem zakotven mezi největšími hudebníky, kteří to kdy udělali, jsem tady, abych zajistil, že si Pac bude pamatovat způsob chtěl by být; silný černoch, který stál za jeho. Nejen herec nebo rapper, ale i člověk. To je to, co z Tupaca udělalo úžasného herce ve filmech Nad okrajem a Džus . To je to, co ho přimělo odmítnout sklonit hlavu, když zábradlí proti nespravedlnosti vůči svým lidem. To je to, co nás přimělo tak zaujmout vším, co kdy udělal - před i po jeho smrti. To je důvod, proč se Tupac stal největším rapperem všech dob.

Ale pro mě byl Tupac především domácím klukem. Sdíleli jsme toho hodně společného. Svým způsobem začaly naše cesty společně. Oba jsme se narodili ve stejném roce 1971. Vydal svůj první singl „Trapped“ ze svého spalujícího prvního alba, 2Pacalypse hned na konci roku 1991. Ani o rok později bych debutoval po boku Dr. Dre v písni „Deep Cover“. Konečně jsem dostal příležitost setkat se s Pacem v roce 1993 na zaváděcí párty pro Poetická spravedlnost v LA A té noci mi „Pac prošel mým prvním tupým. Skutečně. To je pravda: Tupac je ten, kdo dostal kouřové tuposti Snoop Dogga. Podívej, před tou sračkou jsem byl cik-cak muž. A potom jsme se rychle stali velmi dobrými přáteli. A pak v roce 1995 jsem řekl Suge Knightovi: „Suge, dostat“ Pac z vězení, ať se přidá k našemu týmu v Death Row Records, “ víte, nejnezávažnější nahrávací společnost všech dob? A naše přátelství tam bylo jako od hráče k hráči. Nikdy předtím neměl tým, vždy to byl jen on. Nyní s námi to bylo, jako by se připojil k Showtime Lakers. Dre byl trenér, Suge byl majitel a já a & Pac? S každou novou písní jsme byli hvězdami na hřišti, kteří psali historii.

Byli jsme mladí, bohatí a rockové hvězdy, ale byli jsme také mladí černoši s cíli na zádech. Chytali jsme případy současně. Proto, když jsme se dali dohromady, byli jsme opravdu dva nejžádanější z Ameriky. Právě se dostal z vězení, já jsem právě porazil můj případ; Dostal jsem bílý Rolls Royce s tím krémovým interiérem arašídového másla a & Pac, on si koupil černý se stejnou věcí. Nechal přijít svého krejčího a zašněroval nás těmi obleky Hugo Boss, znáš mafiánský styl. Postavil mě na spoustu boss player hovno jako, Gucci, Versace a hovno, které nemohu ani vyslovit. Dostal jsem mi podkrovní apartmá na Wilsonovi a o dva týdny později mě dostal Pac přes chodbu. Sousedé, vy kopete? Neměli jsme žádné vrstevníky vedle sebe. Jen dva černoši, kteří se snaží stát muži.Nikdy jsem tento příběh nesdílel, ale opravdu mluví o naší cestě. Právě jsem porazil můj případ a Suge nás vzal do Jižní Ameriky, abychom se dostali pryč od toho celého dramatu, a já a Pac jsme byli parasailing. Slyšeli jste dobře: Snoop Dogg a Tupac. Parasailing. Spolu. Když Suge Knight řídil loď. Nyní si musíte pamatovat, právě jsem porazil svůj případ a Pac se právě dostal na kauci, takže v tomto okamžiku zkusíme cokoli. Ví někdo, co je to parasailing? Protože jsme sakra nebyli. Já a Pac jsme seděli na okraji člunu se vším tím vybavením a sračkami a najednou se člun odtáhl a my jsme se začali vznášet ve vzduchu - báli jsme se jako svině, zatraceně blízko ruce. A Sugein zadek stále upouštěl páku a praštil nás do vody jako „boom“. Nevím, co tam bylo, mohli by tam žraloci nebo chobotnice nebo cokoli jiného, ​​a já mám rád: ‚Člověče, přestaň hrát! ' Bylo to šílené, protože nejenže jsme si v té době mysleli, že jsme na vrcholu světa ... ve skutečnosti jsme byli na vrcholu světa. Vznášející se na obloze. pak mi najednou „Pac začal vyprávět o nějakém filmovém nápadu, který měl, o tom, že jsem hlavní hvězda, říkal nějaké hovno - nedával jsem pozor, protože jsem byl jako:„ Jsme příliš vysoko na obloze. .. '

Myslím tím hovno, které mi v tu chvíli říkal, bylo jiné. Viděl mě jako herce. Viděl ve mně větší potenciál než já v sobě. A je to legrační, protože poté, co zemřel, jsem začal získávat spoustu filmových rolí a vždy jsem cítil, že & Pac hledá svého nigga - i poté, co byl pryč. Podívejte se, to je věc s Pacem: když miluje, miluje tvrdě. Ať už to byl on milující černochy, on milující své kámoše, on milující svou nahrávací společnost a samozřejmě on milující svou krásnou a neuvěřitelně silnou matku, zesnulou Afeni Shakur.

Vzpomínky na paní Shakur jsou vloženy do mé mysli. Hned poté, co jsem zaslechl, že byl Tupac zastřelen, okamžitě jsem odletěl do Vegas a vešel jsem do místnosti a viděl jsem ho ležet v posteli se všemi druhy nástrojů a hovna, byl jsem tak slabý, že jsem zatraceně spadl. A jeho matka ke mně přišla a ona mě popadla, zvedla mě a řekla: „Zlato, musíš být silná.“ A já jsem šel [a] seděl vedle něj a šeptal mu, říkal jsem mu, že ho miluji a vydržím a že bude v pořádku. A dokonce v tu chvíli jeho matka myslela víc na mě než na sebe a ukazovala mi, jak milovat silně. Myslím tím, že bylo úžasné, že jeho matka byla tak silná a tak milovaná. Uvědomil jsem si, že Pac byl naučen milovat ve velmi raném věku, a díky své hudbě sdílel lásku s námi všemi, a proto jsme dnes večer zde.

„Pac je součástí historie, a to z nějakého důvodu: protože se zapsal do historie, je to hip-hopová historie; je to americká historie. A stejně jako ve škole platí, že čím více výzkumu historie provádíte, tím více informací máte. Proveďte svůj průzkum a podívejte se na film „All Eyez on Me“. A rozumět všem stránkám Pac. Byl mnohem víc, než si pravděpodobně myslíte. Nemluvím o rapperovi Pacovi, nemluvím o herci Tupacovi. Mluvím o lidské bytosti Tupac. Takže s tím, co jsme řekli, bychom rádi oficiálně přivítali Tupaca Shakura do Rock and Roll Hall of Fame.

Legendy vždycky. Nemohou vám to vzít, kámo. A protože můj bratr zde není ve fyzické podobě, přijímám tuto čest jeho jménem. Miluji tě Tupacu, vítejte v Rock and Roll Hall of Fame. Život výtržníka!'

Podívejte se na fotografie z ceremoniálu uvedení síně slávy Rock and Roll 2017