Rappeři požadují spravedlnost pro George Floyda, kterého zabil policista, který mu připnul koleno na krk

Hip-hopová komunita stojí solidárně a požaduje spravedlnost pro neozbrojeného černocha, který byl nedávno zabit z rukou policisty v Minneapolis v Minnesotě, a nezúčastněný divák to všechno zachytil na videu.

V úterý (26. května) se na internetu a sociálních médiích objevily videozáznamy černocha jménem George Floyd, bývalého rappera z Houstonu, který byl zabit při zadržení policistou z Bílého Minneapolisu. Podle zprávy od Zprávy CBS , 10minutový klip natočil divák v pondělí (25. května). Osoba, která filmovala, byla svědkem důstojníka s kolenem na Floydově krku, když ho připnul na zem poblíž hlídkového vozu.V mrazivém videu je Floyd slyšet prosit důstojníka, kterého doprovázel další člen policejního oddělení v Minneapolisu. 'Nemůžu dýchat,' říká Floyd. Floyd je také slyšet sténat a říkat: „Bolí mě žaludek. Bolí mě krk. Všechno bolí ... [Potřebuji] vodu nebo tak něco. Prosím. Prosím. Nemohu dýchat, důstojníku ... Nemohu dýchat. Nemůžu dýchat.'Svědci na místě činu informovali důstojníka, který měl Floydovi koleno na krku asi osm minut, že muž nemůže dýchat a že by měl Floyda dostat ze země. Žena, o které se říká, že zaznamenala záběry, že Floydův nos začal krvácet. Žena také opakovaně naléhala na důstojníka, aby zkontroloval puls muže, a řekl, že „nereaguje“ a že se jeho tělo nehýbe. Důstojník se nehnul ani mu neodstranil koleno z Floydova krku. George Floyd, který zjevně nereagoval, byl na zemi, dokud nepřijeli záchranáři a neodvedli ho na nosítkách.

Podle Zprávy NBC počátkem úterý (26. května) vydala policie v Minneapolisu prohlášení, ve kterém uvádí, že policisté reagovali na zprávu o „padělání“ a našli podezřelého v jeho autě. Součástí prohlášení je i to, že Floyd vystoupil ze svého vozu, když mu to bylo nařízeno, ale fyzicky odolával důstojníkům.„Policisté dokázali podezřelého dostat do pout a poznamenali, že se zdálo, že trpí lékařskou nouzí,“ pokračuje prohlášení. „Policisté zavolali sanitku. Byl převezen sanitkou do zdravotnického centra okresu Hennepin, kde krátce nato zemřel. “

Není jasné, co se stalo předtím, než byl Floyd agresivně zadržen policií, ale majitel restaurace, jejíž bezpečnostní kamery pořídily také videozáznam incidentu, uvedl, že se nezdálo, že by mu muž odolával.

písně jako mě naučíš dougie

Po zadržení George Floyda byli propuštěni čtyři policisté, což mělo za následek jeho smrt. Starosta Minneapolis Jacob Frey také uvedl, že je to „správné volání“ k ukončení důstojníků. 'Čtyři příslušníci policie MPD, kteří se podíleli na smrti George Floyda, byli ukončeni,' uvedl starosta Frey ve svém tweetu. 'Toto je správné volání.'FBI a státní donucovací orgány údajně od té doby zahájily vyšetřování Floydovy smrti.

V Minneapolisu došlo nejen k nepokojům, ale lidé byli napadeni slzným plynem a gumovými projektily, zatímco požadovali zatčení čtyř policistů, kteří byli propuštěni.

George Floyd, který byl vychován v Houstonu, měl také rapovou kariéru v 90. letech. Podle Houston Chronicle , Floyd prošel přezdívkou rapu Big Floyd a pracoval s Screwed Up Click, vedeným legendou Houstonu DJ Screw. Floyd byl také součástí skupiny Presidential Playas a dělal freestyle s názvem „Sittin“ on Top of the World, který po jeho smrti koluje po internetu.

Členové hip-hopové komunity volají po sociálních médiích, aby usilovali o spravedlnost pro bývalého umělce. Rappeři požadují spravedlnost pro Floyda, jeho rodinu a další černochy, jejichž životy byly vzaty v rukou policistů.

Rapper Chance propagoval v úterý (26. května) protest mimo sídlo policejního oddělení v Chicagu na počest Floyda.

Mezitím T.I. napsal v příspěvku na Instagramu: „Je mi z toho špatně, když jsem zveřejňoval tyhle sračky Maaaaan ... Ale pokud to nezvládneme, zůstane to bez povšimnutí. Jsem připraven, když vše je ... NEZastaví se, dokud to nezastavíme. '

`` Dost! `` Řekla Cardi B na sociálních médiích. „Co to bude trvat? Občanská válka? Nový prezident? Násilné nepokoje? Je to unavené! Jsem unavený ! Země je unavená! Když do toho nedáte lidem strach, ukážete tím, jak jste zbabělí! A jak Amerika opravdu není zemí svobodných! “

Diddy také na IG řekl: „AMERIKA SVĚT SLEDUJE.“

Podívejte se níže na další reakce hip-hopu na smrt George Floyda.

Cardi B.

T.I.

50 Cent

Diddy

2 Chainz

Meek Mill

LL Cool J

Juicy J

Běžný

Ludacris

E-40

Talib Pravda

Snoop Dogg

Trae Tha Truth

Zoey Dollaz

Podívejte se na 10 Times Rappers Went na Fox News