O.J. Simpsonův prokurátor Christopher Darden obhájí údajného zabijáka Pop Smoke

Prokurátor, který kdysi zastupoval údajného vraha Nipsey Hussle, nyní obhajuje jednoho z podezřelých obviněných z vraždy Pop Smoke.

V pondělí večer (24. srpna) to potvrdil zástupce Centra trestního soudnictví Clary Shortridge XXL že právník Christopher Darden je obhájcem Coreyho Walkera, jednoho z údajných zabijáků Pop Smoke. Kromě krátkodobého zastupování Walkera a Nipseyho údajného zabijáka Erica Holdera byl Darden také slavným prokurátorem O.J. Simpsonova zkouška. Walker (19 let) a Keandre Rodgers (18 let) se dnes ráno objevili před soudem poté, co byli 13. července obviněni z vraždy Popa.Tři dny před obviněním Walkera a Rodgerse za smrt rappera z Brooklynského vrtacího zařízení bylo v souvislosti se zabitím zatčeno pět lidí, včetně dvou mužů. Kromě Walkera a Rodgerse jsou dalšími podezřelými 22letý Jaquan Murphy a dva mladiství ve věku 15 a 17 let. Jejich jména byla pravděpodobně utajena, protože jsou nezletilí. Murphy byl obviněn z pokusu o vraždu, zatímco oba nezletilí byli obviněni z vraždy a pokusu o loupež.Pop Smoke byl zastřelen v Los Angeles v únoru. Dům, ve kterém byl zabit, je nyní na prodej.

Advokát Christopher Darden loni chytil velké horko, když vyšlo najevo, že bude zastupovat Eric Holder, muž obviněný ze zabití Nipsey Hussle v březnu 2019. Měsíc po vstupu do právního týmu Holdera podal Darden návrh na jeho odvolání jako obhájce Holdera. Rovněž oznámil své odstoupení od případu v příspěvku na Facebooku.„Vy jste na mě a moji rodinu byli strašně hodní,“ napsal v části příspěvku. 'Děkuju. Jsem na cestě objevit se naposledy v People v. Holder. Podal jsem návrh na odstoupení od případu. Myslel jsem, že bych to měl říct vám, moji přátelé, nejprve a ještě někomu jinému. Pokud jde o mé důvody pro odstoupení, nevím, zda je zveřejním později nebo ne. Vím jen, že jako právník je mojí povinností chránit práva mých klientů i před hrozbami nebo rozzlobenými davy. ““

Darden dříve souhlasil, že bude Holdera zastupovat v dubnu 2019, a podal nevinnou námitku Nipeyův údajný vrah při jednom ze soudních vystoupení Holdera.

Viz 22 policejních razií souvisejících s hip-hopem