Společnost Nike Sues Company, která vyrobila boty Lil Nas X’s Satan

AKTUALIZACE (2. dubna):

Ve čtvrtek (1. dubna) přerušilo MSCHF mlčení nad soudním sporem, který proti nim podala společnost Nike ohledně umělecké společnosti Lil Nas X. Spolupráce „bot Satan“. Řekl zástupce MSCF XXL „Věříme, že je lepší vytvářet umění, které se přímo účastní jeho předmětu; je silnější něco udělat, než o něčem mluvit. MSCHF dělá umělecká díla, která žijí přímo v systémech, které kritizují, místo aby se skrývala uvnitř galerií s bílými stěnami. Neexistuje lepší způsob, jak zahájit konverzaci o spotřebitelské kultuře, než účastí ve spotřebitelské kultuře. Vybrali jsme si konkrétní médium, abychom se zapojili do konkrétního předmětu: budeme vyrábět boty, streamovat video, vydávat knihy, vytvářet obrazy a sochy, vytvářet aplikace nebo webové služby - vše je v souladu s tímto konceptem. MSCHF je plně kontextový chameleon. “gorilí zoe vítejte v zoo

V roce 2019 vydala společnost MSCHF bílou Nike Air Max nazvanou ‚Jesus Shoe ', na kterou také ve svém prohlášení odkazovali. Prohlášení pokračovalo: „Před více než rokem jsme vydali boty Jesus. Jako projev spekulativního uměleckého díla spojuje společnost Jesus Shoes kulturu kolaborace celebrit a uctívání značky s náboženským uctíváním do řady uměleckých předmětů v omezené edici. Minulý týden se boty Satan Shoes ve spolupráci s Lil Nas X nijak nelišily. Satan Shoes zahájil konverzaci a zároveň nativně žil ve svém prostoru. Je to umění vytvořené pro lidi, aby je mohli pozorovat, spekulovat, nakupovat a vlastnit. “Společnost potvrdila, že nejsou spojeni se společností Nike, a jsou překvapeni, že obří obří podnikl právní kroky proti nim. Organizace také uvedla, že se obrátila na Nike, ale dosud neobdržela odpověď.

MSCHF dodal: „MSCHF pevně věří ve svobodu projevu a nic není důležitější než naše schopnosti a schopnost dalších umělců, jako jsme my, pokračovat v naší práci v následujících letech. Těšíme se na spolupráci se společností Nike a soudem, abychom tento případ vyřešili co nejrychleji. Za současných okolností tato akce společnosti Nike také zakáže, aby se dárky na Twitteru Lil Nas X pro Satan Shoes Edition 666 neomezeně odehrály. Vážíme si trpělivosti všech a trvalé podpory během tohoto procesu. “AKTUALIZACE (29. března):

V pondělí odpoledne zástupce společnosti Nike potvrdil žalobu proti MSCHF na XXL .

„Společnost Nike dnes podala stížnost na porušení ochranné známky a ředění proti MSCHF týkající se bot Satan,“ uvádí se v prohlášení. „Nemáme žádné další podrobnosti ke sdílení ohledně nevyřízených právních záležitostí. Můžeme vám však říci, že nemáme žádný vztah s Lil Nas X nebo MSCHF. Satanské boty byly vyrobeny bez souhlasu nebo povolení společnosti Nike a společnost Nike s tímto projektem nijak nesouvisí. “ORIGINÁLNÍ PŘÍBĚH:

Nike se postavila proti nedávno vydané spolupráci Lil Nas X. Teniska Nike Air Max 97 se satanovou tematikou s uměleckým kolektivem MSCHF se sídlem v Brooklynu v New Yorku, která se objevuje v kontroverzním novém rapperově videu 'Montero (Call Me By Your Name)' . Miliardová značka obuvi údajně podává žalobu MSCHF za uvedení kupujících v omyl, aby si mysleli, že Nike botu schválil, když šlo vlastně o přizpůsobení provedené uměleckou společností a Nas X.

Podle zprávy od TMZ v pondělí (29. března) společnost Nike tvrdí, že neautorizovala přepracovanou tenisku, kterou Lil Nas X upustil ve spojení s MSCHF doprovázet vydání jeho singlu „Montero (Call Me By Your Name)“, který dorazil minulý pátek (26. března). Nike údajně říká, že „s tímto projektem nijak nesouvisí“. Tenisky se objevují na videu, které nosí satanský herec, což lze vidět od značky 2: 27 vizuálu.

Nike žaluje MSCHF za porušení ochranné známky, protože na botě inspirované Satanem je jejich podpisové logo Swoosh. Společnost požaduje náhradu škody a chce, aby byl blokován veškerý prodej obuvi Lil Nas X. .

Konglomerát tenisek také konstatuje, že společnost MSCHF nakupuje boty od společnosti Nike, upravuje je tak, aby odpovídaly jejich vlastní značce, a prodává je za mnohem vyšší cenu, než je původní maloobchodní cena společnosti Nike.

deset nejlepších hip hopových písní 2015

Lil Nas X zjevně zachytil vítr soudního sporu s Nike a na své stránce na Twitteru zveřejnil krátký klip z epizody Nickelodeon Spongebob v kalhotách , představovat postavu Squidward prosit o náhradní změnu.

Umělec označil klip „Já po soudním sporu o Nike“.

Jak již bylo dříve uvedeno, bota inspirovaná satanem, která údajně obsahuje kapku krve, obsahuje také bronzový pentagram a obrácený kříž. Černé a červené tenisky Nike Air Max 97, které se údajně prodávaly za 1018 $ a byly vyprodány 29. března, odkazují také na bible související se satanem z Bible, konkrétně na Lukáše 10:18: „Videl jsem, jak Satan padá jako blesk z nebe. “ Existuje předpokládané spojení mezi cenou a písmem. Bylo hlášeno 666 párů tenisek, i když se zjevně vyprodaly za méně než jednu minutu.

Lil Nas X. dokonce v neděli (28. března) na své stránce YouTube sdílel video, které bylo označeno za omluvu za veškerou reakci na satanská témata, ale ve skutečnosti video obsahuje pouze gruzínského rappera, který drží tenisky a klipy svého filmu „Montero ( Call Me By Your Name) 'video.

XXL oslovil zástupce pro Lil Nas X, Nike a MSCHF o komentář k žalobě.

Podívejte se na video Montero (Call Me By Your Name) od Lil Nas X a podívejte se na přepracované tenisky Nike Air Max od MSCHF.

Podívejte se na 10 nákupů rapperů, které rozbily banku