Nová novinka: 15 bostonských rapperů, které byste měli vědět

Po celá léta, když lidé přemýšleli o bostonském hip-hopu, se objevilo jen jedno jméno - Guru, jako polovina Gang Starr s DJ Premier. Město, dlouhé pole pro punk a indie rock - nemluvě o egu Aerosmith a Bostonu o velikosti arény - po celá desetiletí sklouzlo pod radar po celé hip-hopové stránce věcí; dokonce i Guru opustil Bean kvůli více hip-hopovým důvtipným břehům Brooklynu. Ale v dnešní době má město prosperující podzemní scénu v čele s veterány, jako jsou Moe Pope a Rain a Grey Sky Appeal (i když se tato skupina také přestěhovala do Brooklynu), což přináší bostonskou regionální proslulost jako bublající pařeniště.

Boston měl vždy trochu komplexu méněcennosti, pokud jde o New York City - žádné výstřely, přísaháme - a realita tohoto města jako rodiště žánru, nemluvě o ústředí pro dobrý kus hudby znamená, že Boston byl historicky zastíněn sousedem na jihu. Město má ale oproti Velkému jablku jednu hlavní věc - neustálý příliv oddaných a odhodlaných dětí ve vysokoškolském věku z více než 50 vysokých škol v jeho metropolitní oblasti, které mají schopnost a vášeň pro budování své vlastní hip-hopové komunity. V posledních několika letech došlo v této aréně k explozi surového talentu - a to se mimo jiné chytilo XXL oko.S novým novým, XXL se snaží upozornit na narůstající činy, o kterých si myslíme, že nezískali lesk, který si zaslouží, up-and-příchozí, kteří nedostali oznámení mimo své komunity, že by se jim mělo dostávat. Na tuto poznámku XXL zaměstnanci stáhli dohromady 15 rapperů, o kterých si myslíme, že je potřebujete znát - a protože to byl tak náročný seznam, který jsme mohli zúžit, hodili jsme také bonusového umělce, abychom dostali číslo na druhou 16. Je čas v Bostonu prosadit se jako těžká váha v hip-hopovém světě. Toto je nový nový.Dříve: Nová novinka: 15 Seattle Rapperů, které byste měli vědět
Dříve: Nová novinka: 15 rapperů z Atlanty, které byste měli vědět
Dříve: The New New: 15 New York Rappers You should Know

Avenue
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání: @AvenueGF
Pozoruhodná píseň: 'I Love My' představující Last Days
Zní to jako: Všestranný a energický rapper, který zapadá rovnoměrně přes vylepšený jazzový vzorek nebo rozložený kyselý groove
Proč ho potřebujete znát: Avenue je jedním z nejuznávanějších bostonských rapperů právě teď a jeho mladistvá energie mu umožňuje nechat své rýmy zapadnout do jakékoli situace. Jeho první vydání Slova mluví o životě a nedávno vydané Léto '91 EP zvedl svůj profil natolik, že mu město začalo věnovat pozornost, a jeho skladby jako „I Love My“ a „Your Re-Up“ - obě produkované častým spolupracovníkem HiFadility - jsou dobrým znamením pro nadcházející vydání dua. Pohled na lustr , což by ho mělo jen posunout dále.Černý El a Durkin
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání: @Black_El / @CaptainDurk
Pozoruhodná píseň: 'DOJA'
Zní to jako: Kouřem nasáklé příběhy vyprávěné nad rytmy znějí, jako by Harry Fraud odešel uprostřed snu.
Proč ho potřebujete znát: Black El je rapper. Durkin je DJ. Ti dva se spojili, aby vytvořili jedny z nejvíce svěží a evokující hudby, kterou město nabízí. Durkin pracuje v podobné sféře jako Fraud, ale silněji kolísá až do extrémů, ať už jde o super rozložené a zvlněné, nebo si zachovává silný kořen v basové linii, zatímco díky evokativnímu lyrickému stylu Black El je tyto dva jedničkou soundtrack k zónování a chlazení. Jejich projekt z roku 2012 Koláž EP byl vydrhnut ze SoundCloudu, ale jejich zaznamenaný materiál žije dál v sérii hudebních videí na YouTube.

jsem lepší než tupac a biggie

Chyťte vrak
Rodné město: Roxbury, MA
Cvrlikání: @CatchWreck
Pozoruhodná píseň: „Spliff Lifta“ s Retrospekem
Zní to jako: Hluboký hlas a samozvaný „průměrný chlap“, jehož flexibilita mu umožňuje překrucovat slova tak, aby vyhovovala jakémukoli rytmu.
Proč ho potřebujete znát: Styl Catch Wreck vyzařuje téměř lhostejnou sebevědomí někoho v duchu Prodigy z Mobb Deep. Jeho Kolektivní vědomí odkazy na mixtape The Beatles „Ahoj sbohem“ a Nas „Není těžké to říct“ ve stejné míře, a pokud to nekřičí „všestrannost“ dostatečně hlasitě, vystupuje také v rockové kapele Sweatshop jako jejich rezidentní MC.

Okouzlující ghetto
Rodné město: Dorchester, MA
Cvrlikání: @CGhettoTheMC
Pozoruhodná píseň: 'Sláva'
Zní to jako: Nas-jako pouliční básník se rýmuje se silným společensky vědomým sklonem a globálním pohledem na svět
Proč ho potřebujete znát: CG v posledních několika letech upouští od mixu po mixu a získává si uznání u všech, kteří ho slyšeli za jeho obratnou a chytrou lyriku. Přirozený umělec, který po svém vítězství na turnaji BK Hip-Hop Fest Show and Prove v roce 2012 vyrostl ve své, byl loni v užším výběru nejlepšího bostonského rappera v Boston Music Awards. Z jeho pochmurně smýšlejícího Studie A 'Broad mixtape, který využil producenty ze sedmi různých zemí do svého nejnovějšího O smyslu pokroku vytvořeno zcela s brooklynským producentem ATG, Charmingly Ghetto ví, jak se pohybovat v hip-hopových trhaných vodách.Holandská ReBelle
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání: @DutchReBelleFN
Pozoruhodné písně: „Sunday Morning“ a „Ammo / Freddie“
Zní to jako: Lauryn Hill v jejích Fugees dnech s trochou Foxy hrany.
Proč ji potřebujete znát: Dutch šla do Penn State a studovala komunikaci a žurnalistiku, ale předělala si povědomí o sociálních problémech a vtlačovala je do své hudby. Se svou viscerální upřímností je dokonalým představitelem svého bezútěšného města se šedou oblohou.

Esh Monolith
Rodné město: Boston, MA prostřednictvím Providence, RI
Cvrlikání: @ESHtheMonolith
Pozoruhodné písně: 'Soap Scum' a 'Bored Games'
Zní to jako: Jeho vyjádření a pasivní agrese křičí Asher Roth, ale rozhodně se inspiruje z boom bap. V předmětu také můžete slyšet náznaky Ratking a Earl Sweatshirt.
Proč ho potřebujete znát: Podle jeho slovní hříčky a přednesu můžete poznat, že je to vtipný chlápek s flexibilními hlasovými schopnostmi, a on je rozhodně jiný. Jeho živá show je pravděpodobně sakra all-inclusive, které bychom se rádi zúčastnili.

Gio Dee
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání: @ImGioDee
Pozoruhodné písně: „Růst“ a „# TOTB toto je jen začátek“
Zní to jako: Jeho hlas zní děsivě podobně jako Casey Veggies, ale jeho obsah a tón více připomíná Wale a Waynea.
Proč ho potřebujete znát: Navzdory podobnosti s mainstreamovými akty nevypadá jako většina umělců z jeho rodného města. Prostřednictvím introspektivních rapů a pouličních příběhů nechá Gio mluvit svou důvěru v tracky.

Jeff Replay
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání: @JefeReplay
Pozoruhodné písně: „Dráha“ a „Poznej lásku“
Zní to jako: Rozcuchaná směs Chief Keef, Waka Flocka a vychlazeného Meek Mill (bez křiku).
Proč ho potřebujete znát: Objímá tóny nafoukaného, ​​jižanského rapu a spojuje je s hrozivou, rozhodně severovýchodní produkcí. Pro mladého chlápka má hodně lyrického charisma a jeho posádka Pilot Nation je dalším východiskem, na které se můžete dívat. A zábavný fakt: může se namočit!

Pane Fritzi
Rodné město: Mattapan, MA
Cvrlikání: @simrfritz
Pozoruhodná píseň: Dollar Menunaire and Work
Zní to jako: Naštěstí vaše štěstí, rap z doby recese dodávaný v nízkém barytonu Biggie-ish
Proč ho potřebujete znát: Je snadné udělat drsnou a drsnou rutinu, ale pan Fritz investuje svou nafouklou osobnost do hrudníku momenty odzbrojující poctivosti a mrkajícím smyslem pro humor. Také má píseň s názvem Ric Flair, kde sborem je jen Ric Flair, Ric Flair / Fuck you I am the best here, a je těžké s tím polemizovat.

přírodní
Rodné město: Milton, MA
Cvrlikání: @ natural617
Pozoruhodná píseň: I Don't Play and Monsters
Zní to jako: Introspektivní příběhy dělnické třídy pokryté produkcí výložníku vzkvétají
Proč ho potřebujete znát: Zatímco Natural nemá styl, který by zapadal do úhledné krabice nebo scény - není to frat-rapper a není sociálně uvědomělý typ Macklemore - má písně, které pečlivě napodobují druh uvolněného, ​​pohodlného - food rap, s nímž vyrůstal. Jeho nedávné 20 Něco mixtape je pestrá a eklektická sbírka písní, která zobrazuje ucho pro oduševnělé, melancholické rytmy a oko pro pozemské, relatabilní detaily.

Moufy
Rodné město: Roxbury, MA
Cvrlikání: @Moufy_SG
Pozoruhodná píseň: Boston Lights and Throw My 3s
Zní to jako: Úhledný, synth-heavy převzetí inspirativních, ale emotivních rapů Big Seana, J Colea nebo Drakea.
Proč ho potřebujete znát: Moufy s uchem pro kalné, ale hymnické rytmy kombinuje klubovou atmosféru EDM s texty a tématy světově unavenějšího a moudřejšího rappera. Nebojí se být vážný, ale dokáže se vyhnout nástrahám smutného pytle.

Chilla Jones
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání: @chillajones
Pozoruhodná píseň: Přes pod
Zní to jako: Intenzivně lyrické rapy plné slovních hraček a plynulých posunů
Proč ho potřebujete znát: Když vyhledáváte Google Chilla Jones, první, co uvidíte, je dlouhá řada výsledků Chilla Jones vs. vyhledávání, která odhaluje pravděpodobně nejdůležitější věc v Bostonu MC: Je to divoce působivý bitevní rapper. Jako mnoho bitevních rapperů, i když ne vždy, zachytí přitažlivost svého hlasu, ale jeho práce s kolegou rapperem z Nové Anglie Riznutem ukazuje, že si přichází jako studiový umělec.

Michael Christmas
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání : @MickeyChristmas
Pozoruhodná píseň: „Dobrou noc a„ denně “
Zní to jako: Klidnější člen OFWGKA, jehož odborností je pravidelný rap.
Proč ho potřebujete znát: Má svůj bezvýrazný komediální tón, který vás vtáhne, když vám vypráví svůj příběh, a zasáhne posluchače lehkým humorem a vtipnými pointy. Také díky němu hraje hraní XBOX a jíst kuře mnohem zajímavější, než to zní.

Retrospektiva
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání : @ retrospek1
Pozoruhodná píseň: Chem Trails
Zní to jako: Introspektivní skupina vyřezaná ze stejného oblečení jako Fly Union a The Underachievers
Proč ho potřebujete znát: Jedná se o sociálně uvědomělou skupinu, která vykresluje obraz toho, co se děje ve světě. Oba MC mají svůj jedinečný zvuk s poetickými pruhy A. Spendacash a hlubokou, temnou dodávkou JuneLyfe.

Cam Meekins
Rodné město: Boston, MA
Cvrlikání : @CamMeekins
Pozoruhodná píseň: Déšť
Zní to jako: Asher Roth se mísil se Stalleyem, skvělým vypravěčem s chytrým humorem
Proč ho potřebujete znát: Cam Meekins má sbírku vtipných koncepčních záznamů a stejně vtipných vizuálních prvků. Jeho pruhy jsou pravé a on neztrácí žádná slova, podrobně popisuje každou situaci, když kreslí obrázek pro každý verš.

Dominik Omega
Rodné město: Stockbridge, MA prostřednictvím St. Louis, MO
Cvrlikání: @DominikOmega
Pozoruhodné písně: „Jeden z největších to dělá“ a „já to dělám“
Zní to jako: Chladná směsice mladého Lupe Fiasco, méně nad hlavou a méně sociálně militantní Mos Def s obsahem modrých límečků Rhymefestu.
Proč ho potřebujete znát: Omega prožila pekelný život. Poté, co se s rodinou přestěhoval ze St. Louis na severovýchod, byl vyhozen ze svého domu a žil roky v pěstounských domovech. Od té doby vytvořil několik rapových posádek, měl dítě a vzal si pauzu od rapu. Jsou to takoví chlápci, kteří mají o čem rapovat, a Omega má arzenál způsobů rapování o sračkách ze skutečného života.