Mannie Fresh volá Birdmana jako marketingového génia pro podpis Blueface

Dlouho předtím, než se Drake, Nicki Minaj a nyní Blueface staly tvářemi Cash Money Records, položil Mannie Fresh základ jedné z nejpopulárnějších nahrávacích společností hip-hopu. Architekt původního zvuku Cash Money, producent a DJ položili zvukové pozadí téměř pro každé vydání ikonické nahrávací společnosti mezi počátkem 90. a polovinou 2000. Platinové žebříčky jako Juvenile's twerk hymna Back That Azz Up, Lil Wayne's Go DJ, Still Fly by the Big Tymers (skupina složená z Mannieho a CMB hlavy honcho Baby) a BG's posse cut Bling Bling, kterému je 20 let koncem tohoto měsíce nebyly jen hity po jejich vydání, ale byly o několik let později také certifikovanou klasikou.

tlač to na mě trey songz

Pokud jdete na večírek a DJ selhává, můžete vždy jít na píseň Mannie Fresh, říká Fresh. To nejsem já, abych zatroubil na vlastní roh. Je to jen fakt. Vložte jeden z mých záznamů a přivede vaši párty zpět. Teď, když to skončí, nevím, co budeš dělat. Legendární producent, jeden z nejlepších v New Orleansu, byl zodpovědný za těžko zapomenutelné singly, kultovní klasiku a hluboké střihy alb, díky čemuž vytvořil produkci a spoluautorství mnoha počátečních vydání Cash Money jako celek.Mnoho podpisových zvuků, které najdete v dlouhém katalogu Mannie Fresh, nyní mohou samplovat další tvůrci beatů. Spolupracoval s hudební produkční platformou Splice, aby vydal svůj první beatový balíček, který obsahuje bicí, smyčky a dokonce i vokály, které se staly synonymem pro hip-hopového mistra nominovaného na Grammy. Dny po zvonění v jeho 50. narozeninách Mannie Fresh skočil do telefonu s XXL probrat pár 20. výročí, jeho nadcházející projekt s Lil Waynem a jeho nové partnerství, který se dnes spouští .XXL : Jak vzniklo vaše nové partnerství se společností Splice?

Mannie Fresh: Vždy se mě lidé ptali, proč jsem ještě neprovedl zvukový balíček. Jen jsem přišel na to, proč neuzavřít partnerství se společností, ze které vlastně dostávám zvuky, protože Splice byl vždy můj go-to, když jsem byl v džemu a něco jsem zapomněl. Někdy můžete být někde po celém světě a někdo se vás zeptá na provedení rytmu a já jsem rád, sakra, nepřinesl jsem nic, co by rytmus udělal. Ale vím, odkud můžu dostat kop nebo léčku, protože jak jsem řekl, bylo to moje snaha to udělat. Takže to bylo něco jako manželství. Je jich 100 s tím, jak to dělají, jak to hasí a jak to podporují.Jak jste se seznámili se Splice?

Mám kamaráda, se kterým dělám hudbu. Je jako můj technický chlap, který drží krok se vším, co je nové. Moje pozadí je více staré školy jako SP-1200 a MPC, takže jsem se dostal do Abletona od něj a pak od Abletona byl jako, Je tu ta sračka Splice a s Abletonem je to jako arašídové máslo a želé. ' Od té doby, co mě můj kámoš nasadil, bylo mým cílem, kdykoli potřebuji hi-klobouky nebo kopy nebo něco, co potřebuji k rychlé produkci, která bude kvalitní.

20. výročí klasiky Bling Bling se blíží. Co si pamatujete, když jste tu píseň vytvořili před dvěma desítkami let?Už když jsem vytvářel tu desku a další, vždy jsem věděl, že to budou velké písničky. Vždycky jsem věděl, že tyto písně budou velké a velké na jih. Myslím tím, že tyto písně obstály ve zkoušce času. Jsem velmi požehnaný, že moje písně se stále hrají a jsou stále v rotaci o 20 let později. Jsem z generace mých skladeb, které hraju o 20 let později. To je pro mě neuvěřitelné. Cítím se velmi požehnaný.

20 let od debutu Lil Wayne Tha Block je horký je také letos. Pokud byste teď mohli Wayneovi dát nějakou radu, co by to bylo?

Kamarádovi vždy radím. Řeknu ti poslední věc, s kterou jsem mu poslal SMS. Řekl jsem mu, aby se postaral o vaši posádku. Ujistěte se, že mají vaši lidé pravdu. Nejedná se o zásah do hotovosti ani nic jiného, ​​ale Wayne je nyní jeho vlastní společností. Lil Wayne je značka, takže vězte, že vaše slovo znamená všechno. Když někomu řeknete, že něco uděláte, udělejte to. Když je čas někomu zaplatit, zaplaťte mu. Pokud říkáte, že se chystáte ukázat, ukažte se. To pro mě znamená všechno. Zbytek se o sebe postará sám. Mnoho z nás se zabývalo lidmi v tomto odvětví, kteří nás tak či onak využili a pokud víte, jaké to bylo, nedělejte to nikomu jinému. A neříkám, že je to on jako člověk. V žádném případě, ne jak.

Když už mluvíme o Waynovi, oznámili jste, že z nich zbývá dost záznamů Tha Carter V zasedání pro projekt, o kterém jste říkali, že se bude jmenovat Nové soubory . Opravdu tento projekt upadá?

lhh hollywood sezóna 3 epizoda 3

Sakra jo! Lidé se ptají, kdy to uděláme, ale nemůže to zasahovat Tha Carter . Musíme to nechat jít do bodu, kdy mají pocit, že teď pokračujte, můžete to udělat. Chápu to, protože to není jen on. Je univerzální a to všechno. Štítek je podobný, protože Mannie je tvůj frajer, dovolujeme Mannie to udělat. S Universalem to nemá nic společného. Byl bych čistě jen já. Svět tyto záznamy určitě získá. Kdybych to mohl dát s Universal, bylo by to venku.

Od čeho by měli fanoušci očekávat Nové soubory ?

Mám pocit, že to lidé chtějí slyšet. Formát těchto písní se dokonce liší od dvou, které jsou na tomto albu. Formát ve hře Start This Shit Off Right - to nebyl způsob, jakým byla skladba sestavena. Byli někteří lidé, kteří cítili, že je to příliš hudební, a ztlumili píseň. V projektu, který vydávám, získáte verzi toho, jaká byla píseň, než se jí dotkla. Když něco děláte s lidmi, musíte dělat kompromisy. V žádném případě s tím nehádám. Na konci dne je to Waynovo dítě. Tha Carter je jeho věc. Chápu to. Tha Carter bylo pro něj důležité. Wayne byl tak dlouho pryč, takže jsem věděl, proč tak chránil, jak to udělal. Skvělá věc je, že tam jsou někteří zatvrzelí fanoušci Mannie Fresh a Lil Wayne, kteří chtějí slyšet Waynea nad rytmy Mannie Fresh, aniž by s nimi manipulovali inženýři, nebo bez místnosti plné lidí. Bylo by skvělé, kdybychom to sem přesunuli. Takže ty, které ode mě dostáváte, jsou způsoby, jak by to udělal Mannie Fresh. Jsou to nevydané písně. Do prdele, mám na Waynovi asi dvě alba v hodnotě písní.

Jaké jsou vaše myšlenky na nejnovější hvězdu Cash Money, Blueface?

Jsem stále hip-hopové dítě. Jsem fanoušek hudby obecně a jsem DJ. To je právě teď jedna z nejžhavějších skladeb. To je jedna z go-to skladeb. Musíš hrát tu píseň. Nemůžeš být někdo, kdo je zaujatý nějakým sračkám nebo cokoli jiného. Vždy jsem byl takový. I když jsem s Cash Money procházel čímkoli, pokud to byla skvělá píseň, pořád jsem ji hrál. Ten chlápek právě teď zastupuje západní pobřeží. Nemůžete spát na něčem osvědčeném. Musíte dát Baby jeho kredit. Je to marketingový génius. Ví, jak najít hovno, které se stane, že lidé chtějí slyšet. Bez ohledu na to, co se s ním děje, Cash Money něco najde. To mu nemůžete vzít.

Podívejte se na fotografie různých pohledů Lila Waynea za ta léta