Lil Wayne je jeho nejosobnějším a vášnivým hráčem na albu „Tha Carter V“

Mladé peníze

Když Lil Wayne propuštěn Carter III v červnu 2008 to byl Cool Phone Dre produkovaný singl Phone Home, který možná nejpřesněji odráží místo plodného rappera v hip-hopu. Převládající sentiment této písně - nejsme stejní, že jsem Marťan - připadal spíš jako pohledné pozorování jasnovidného mimozemšťana než na tvrdou nadsázku pouhého smrtelníka.Wayne, mistr slovních hraček a dokonalý studiový potkan, již dlouho tvrdí, že jeho rýmy jdou přímo z jeho mysli k jeho náustku, obchází poznámkový blok nebo textový procesor. Tento přístup ponechává malý prostor pro pochybnosti o sobě nebo pro vlastní úpravy a odhaluje pruhy, které jsou sdíleny v jejich nejčistší podobě. I když rozhodně není jediným umělcem, který vyvinul proces zakořeněný ve freestylu, jen málo dalších má Waynův dar vtipu. Jeho tendence zosobňovat nehmotné spolu s jeho schopností skládat metaforu do alegorie a poté ji doplnit vtipem typu mrknutí a pošťuchování by bylo stejně doma v klasickém (i když velmi jedinečném) románu, jako je tomu v rapu píseň.To je jeden prvek, díky kterému je Wayne tak jedinečnou silou, zvláště když střílí na všechny válce. Waynova matka, Jacinda Carter, která je prominentně v celém textu Tha Carter V —Jeho dlouho očekávané 12. sólové studiové album — jde tak daleko, že ho lze označit za geniální na 14. skladbě alba Hittas. Je to velmi chytré dítě, říká. A právě jsem řekl, že byl génius, víte, co říkám? Což jsem se modlil a prosil Pána, aby mi jednoho poslal. Víte, udělal. Je tak chytrý, že ho nemohu nic naučit. Už tady byl.

v jakém roce vyšla píseň laffy taffy

Po letech zapletených do soudních sporů, které také vyústily v implozi a postupné obnovování jeho vztahu s dlouholetou otcovskou postavou a mentorem Bryanem Birdmanem Williamsem, dlouho očekávaným Tha Carter V nabízí záblesky geniálního syna Jacindy. Přesto ani při tom album nedokáže zcela zbavit zub času nebo skrytého pocitu nekonzistence. Na 23 tratích je to na stejné úrovni jako délka chráněnec Young Money Drake’s Štír , ale na rozdíl od nejnovějších zakladatelů OVO, C5 nehanebně nenabízí písničky v hojnosti jako strategii, která by potěšila každého (a dominovala streamování s naprostým nadýmáním). Spíše to připadá jako nezbytná forma katarze, vědomé vymazání Waynových archivů z posledních sedmi let. Je to ten druh alba, který si možná nebude pamatovat jako Wayneův největší (který se velmi liší v závislosti na tom, koho se ptáte), ale určitě má potenciál být považován za jeden z jeho nejosobnějších a nejvášnivějších.Mona Lisa, výjimečná osobnost Kendricka Lamara, je pravděpodobně nejkomplexnějším příkladem Waynovy narativní lyrické finesy. Píseň, která se odehrává s celým dramatem shakespearovské tragédie, zaznamenává úspěšnou medovou past, ve které žena připraví svého přítele, aby byl okraden. Kromě toho najde Wayna a Lamara v jejich básnickém maximu. Wayne nastavuje scénu v prvních dvou slokách, maloval obraz tajemné krásy s pochybnými motivy a současně upustil od odkazů na popkulturu od Barva fialová Milli Vanilli, a jak název napovídá, záhadný úsměv ikonické malby Leonarda da Vinciho. Pro fanoušky, kteří rap považují za podobný turnajům, bude mít výměna dua pocit, jako by si sedli na přátelský zápas mezi dvěma soupeři.

Let It All Work Out, která se vyznačuje úchvatně vážným zpěvem britského dynama Sampha, obsahuje Waynovo první skutečné přiznání sebepoškozování: Odhaluje, že střelná rána, kterou utrpěl ve věku 12 let, byla ve skutečnosti pokusem o sebevraždu a ne nehodou, jak již dříve tvrdil. V otevřeném dopise se Wayne vyhýbá tomu, aby poskytl téměř pětiminutový monolog, který se dotýká jeho života, vztahu s fanoušky a pravděpodobně nejvíce odhalujícího jeho vztahu se svými dětmi. Právě jsem dostal telefon s mojí dcerou / Řekl jsem jí, že nebudu váhat šukat mladého nigga, říká v souvislosti se svou nejstarší dcerou Reginae Carterovou, která propůjčuje vokály filmu Famous. V současné době chodí s rapperem YFN Luccim, což nevyhnutelně vyvolává několik otázek ohledně toho, kdo na linku odkazuje.

V duchu konfesionálního stylu skladeb, jako jsou Suicidal Thoughts od Notorious B.I.G., se Wayne obejme se svou vlastní zranitelností a potýká se s pocity nedostatečnosti a pochybností o sobě samém. Takové osobní příběhy pomáhají vytvořit několik potřebných protikladů proti bravado poháněným stopám, jako je Dedication nebo Travis Scott, představovaný Let It Fly, které oba odhalují Waynovu hravější a prudší stránku. Podobně vítězný Uproar, který ochutnává singl G-Dep z roku 2000 Special Delivery, již vytvořil virovou taneční výzvu založenou na tanci Harlem Shake, který nejprve oblíbil zdrojový materiál.Pokud něco dovolí Tha Carter V dolů, je to sekvenování skladeb a přechody, které mohou začít u projektu vyvolávat pocit, že se táhne zhruba v polovině. To by však těžko mělo odradit Wayneovy nejtvrdší fanoušky, protože ani v nejpomalejších okamžicích album nikdy neztrácí svůj opojný smysl pro vytržení. Navíc Waynovo rozhodnutí otevřít projekt s Don’t Cry, který má posmrtný vzhled pozdní XXXTentacion, přinese (a mělo by) mnoha posluchačům pauzu. Možná pro Lil Wayne může být hudba úplně bez politiky, ale pro mnohé rozhodnutí, že to bude považovat za takové, spadá do dlouhé tradice mužů, kteří se rozhodli umlčet ženy, místo aby nesli zodpovědnost za své problematické vrstevníky (i ti, kteří již nejsou s námi) ).

Pro projekt, který byl kdysi uváděn jako finální album Lil Wayne, Tha Carter V by nebyl špatný způsob, jak si pamatovat veterináře rapu více než dvě desetiletí. Album je skutečně nezapomenutelné, stejně jako cesta, která vedla k jeho vydání, tak jako dříve neviditelné vrstvy, které Weezy odhaluje. - Stephanie Smith-Strickland

Podívejte se na 12 rapperů, kteří mají ve svém katalogu 10 nebo více sólových alb