Kendrick Lamar se stal známým rapovým textářem rapu na albu DAMN

Záznamy TDE / Interscope

Kdy se Kendrick Lamar vrátí?To je otázka, kterou si fanoušci rapu i kritici kladli na začátku roku 2017dokud rapper konečně neodpověděl deklarací 23. března v podobě „The Heart Part 4“, první písně, kterou přerušil, aby prolomil mlčení před svým čtvrtým albem, SAKRA . , dorazil: „Všichni jste se dostali do 7. dubna, abyste si dali své hovno dohromady.“ I když to trvalo další týden SAKRA. k oficiálnímu debutu album upevnilo jeho vítaný návrat.SAKRA. najde rodného syna Comptona, který si vezme konkurenční rappery, společnost a sebe. Zatímco dobré dítě, m.A.A.d. město bylo album o dospívání a Pasák motýla zaměřené na vnitřní konflikty a výčitky svědomí přeživších, SAKRA. je album plné otázek, které mu v poslední době vážily na mysl a jsou zakotveny v jeho 14 písních.Po záhadném intru, které začíná album doslovným třeskem, Kendrick zahajuje řízení s „DNA“, nabitým otvírákem produkovaným Mike WiLL Made-It, který zachycuje okamžiky introspektivního a bouřlivého chlubení. 'Ztmavl jsem, dostal jsem zlo, ta hniloba uvnitř mé DNA / vystoupil jsem, dostal jsem do své DNA nepříjemné srdce,' dodává Kendrick, než se podíval na svůj podceňovaný život luxusu.

kanye west - drátem

Po celou dobu své kariéry byla rodina v jeho hudbě vždy hrozícím tématem a představovala některé z nezapomenutelnějších klenotů v jeho diskografii. Ať už vrstvil svá alba slovy moudrosti od svých rodičů nebo se dotýkal předmětů, které v písni zasáhly blízko domova, Kendrick si nikdy nedal pozor, aby osvětlil vnitřní fungování Duckworthovy domácnosti. Dříve vyjádřil svou vinu za to, že nemohl zabránit své mladší sestře, aby se stala dospívající matkou na internetu Pasák motýla cut, „u“, Kendrick nyní odkazuje na to, co bylo kdysi vnímáno jako tragédie, jako požehnání pro „YAH“. „Moje nejnovější múza je moje neteř, stojí za to žít / Vidět mě v televizi a křičet,„ To je strýc Kendrick! “,“ Rýmuje se a ukazuje dichotomii tragédie a radosti a života a smrti, obojí z nichž jsou konstantní paralely SAKRA.Kendrick, který se nepřestává bavit ve svém přebytku, nachází radost i v jiných ohledech, zejména tím, že štipne do paty rapperů, kteří se odváží vyzkoušet jeho sílu nebo zpochybnit jeho dominanci. Přestože MC na albu nezmiňuje žádné cíle podle jména, jedním z rapperů, o nichž se říká, že se ocitl v Kendrickově palebné linii, je Big Sean. Ačkoli K. Dot nikdy nezavolal jménem Sean Don v disipu, hip-hopové hlavy mají pocit, že zde je cílem Sean. Dva dříve spolupracovali na trati s atomovými bombami, která byla v roce 2013 „Control“, a také se společně objevili na písni „Holy Key“ od DJ Khaleda z roku 2016, ale od té doby nejsou propojeni.

Kendrick zdánlivě oslovoval Big Seana opakovaně SAKRA. , začínající řetězcem „ELEMENT“. Produkce James Blake, Sounwave a Ricci Riera, trať je výběrem volných kol, který umožňuje K. Dotovi lyricky se uvolnit, ale zjistí, že si vzal čas ze svého třetího verše, aby vybral několik jemných hrozeb pro rappery, kteří navštěvují jeho město aniž by platili obyvatelům dobrovolné mýtné. Dalším příkladem, kdy se Kendrick vysmívá své nově nalezené nemesis, je „HUMBLE“, první singl vydaný od SAKRA. Píseň, kterou produkoval Mike WiLL Made-It, je záležitostí chrastící do kufru naplněnou příchutí Cali a zjišťuje, že Kendrick unáší Sean Don 's Hol. Nahoru 'a jeho používání po celou dobu s dotazem' Who dat nigga thinkin & apos; že frontin ' na Man-Man? ' což by mohla být další opožděná reakce na Seanova slova na jeho vlastní skladbě „Žádné další rozhovory“.

Zatímco SAKRA. obsahuje dostatečné množství agresivity namířené proti opozici, není touto vykolejením vykolejen a najde Kendricka Lamara, který se s vítěznými výsledky vydává ze své komfortní zóny. 'VĚRNOST.' představuje Rihannu a obsahuje vzorek '24K Magic' od Bruna Marse, přes který K. Dot a RiRi vyměňují tyče, zatímco 'PRIDE.', jedna z nejlákavějších nabídek LP, kombinuje Kendrickovy síly se Stevem Krajkový. Lacy, členka skupiny The Internet, řekne „Láska tě zabije / Ale hrdost bude smrt tebe a tebe a mě,“ než se Kendrick vrhne s pár uštěpačnými slokami.Horliví fanoušci rapu mohou ohlédnout nos nad spoluprací Rihanny „LOYALTY.“ Pro její hluboký ponor na rádiové území nebo „Zacari“ za pomoci „LOVE“. protože právě to je milostná óda, ale to jsou druhy skladeb, které předvádějí další rozměr Kendrickova lyrického vtipu a všestrannosti.

SAKRA. může být Kendrickově dosud komerčně nejschopnějším tělem práce a obsahuje řadu svěžích melodií, které by ho měly v dohledné budoucnosti udržet na žebříčcích Billboard, ale je to nejlepší, když se rapper ponoří dovnitř. Výsledkem je emocionálně evokující materiál, který jiskří mysl a přitahuje srdce. Skladba „FEEL.“, Kterou produkoval Sounwave, s Thundercatem na basu, patří mezi duší míchající skladby Kendrickovy kariéry. Když rapper zaútočil na trať a vybalil si mentální zavazadla, vyjadřuje své hořké nálady ohledně světa kolem sebe a lidí v něm a štěkal: „Cítím se, jako bych se nechtěl obtěžovat / mám pocit, že bys mohl být problém / jako by to zítra ne, kurva svět, svět je endin / jsem hotový pretendin a kurva, pokud se urazíš. “

Nejúžasnější nabídka SAKRA. je „STRACH.“, transparentní popis Kendrickových obav, sahající od strachu, který mu matka v mládí vštípila, až po strach ze „ztráty všeho“. Píseň, kterou produkoval The Alchemist, obsahuje Kendricka, který nalézá slova moudrosti prostřednictvím duchovna svého bratrance Carla Duckwortha a dotýká se toho, jak si zvykl na jeho záchvaty paniky a nejistoty. Hodně z Kendrickovy hudby je ponořeno do duchovna, přičemž náboženství je běžnou nití v síti podobenství, která vydal v posledním desetiletí - tento trend pokračuje ve „STRACHU“.

'DUCKWORTH.' stát se nejvyšším sólistou, kterým je dnes. Účet, který je díky svým vyprávěcím schopnostem MC oblíbený mezi fanoušky, si zaslouží být uveden do života ve vizuální podobě.

Už bylo řečeno, kdeKendrick Lamarv současné době stojí z hlediska jeho dědictví a toho, zda již překonal rapové velikány, které před ním byly. Zatímco je jedním z mála vzácných umělců v historii rapu, kteří vyšli z brány se třemi pravděpodobně klasickými alby,Kendrickmá několik dalších příček k lezení a uměleckých výšin k dosažení, než bude definitivně na stejné úrovni jako kterýkoli z prvních pěti, mrtvý nebo živý. Je však na dobré cestě k legendárnímu stavu a v této fázi své kariéry má jedinečnou pozici pronásledování duchů. Hip-hopová krajina může být stejně rozlehlá a expanzivní, jaká kdy byla, se spoustou talentovaných umělců v mixu, ale je jasné, žeKendrick Lamarje po rozpoutání současným králem kopce a předním textařem rapu SAKRA .

Twitter popisuje Kendricka Lamara SAKRA. ve třech slovech