Jay-Z a Kanye West Drop „Watch the Throne“ Album: Today in Hip-Hop

V tento den, 8. srpna, v historii hip-hopu ...

S. Carter Enterprises2011 : Deset let a nekonečné množství významných hip-hopových snah odstraněných z jejich úvodní společné práce na ikonickém albu z roku 2001 Jay-Z, Modrotisk , Kanye West a Hov spojili své nesmírně impozantní životopisy a talenty, aby společně vydali očekávaný, ale minimálně propagovaný projekt mega spolupráce, Sledujte trůn.V tom, co lze považovat za pozoruhodný triumf v digitálním věku, kdy je veškerá hudba rychle dostupná, Sledujte trůn byl udržován všeobecně soukromý, aby se zabránilo všem únikům v blížících se týdnech, které vedly k jeho propuštění. Určitě to není snadný úkol, když představíte konglomeraci renomovaných umělců v rámci své sestavy, včetně produkce od The Neptunes, RZA, 88-Keys, Q-Tip a Swizz Beatz, spolu s hlasovými prvky od Beyoncé a Frank Ocean, mezi ostatními.

Po debutu na 1. místě v žebříčku Billboard 200, Sledujte trůn by pokračoval k některým působivým počátečním číslům a poctám, celkově shromáždil 436 000 prodejů za první týden a vytvořil rekord v otevírání týdenních transakcí konkrétně na iTunes s 290 000 staženími. Na albu skončilo šest z jeho šestnácti skladeb (HAM, Otis, Niggas v Paříži, Gotta Have It, No Church in the Wild, Who Gon Stop Me), které se dostaly do první stovky. na žebříčcích singlů Billboard. Sledujte trůn byl nominován na sedm cen Grammy a v září 2011, pouhých šest týdnů po vydání, získala certifikaci RIAA platinu. Následné turné Watch the Throne Tour skončilo zasažením 43 měst ve 12 různých zemích a celkově vydělalo přes 75 milionů $.Hov i Kanye, účel Sledujte trůn Nebylo zakořeněno v přidání dalšího inovativního alba do jejich konkrétních diskografií a rozhodně to nebylo zakotveno v úmyslech upevnit jejich důležitost nebo prokázat, že jejich lyrická obratnost se stále vyvíjí. V době vydání alba bylo jejich dědictví již dávno zavedeno a nehrozilo žádné zředění.

Vhodně pojmenovaný, podstata Sledujte trůn byla čistě velkolepou vzpomínkou, kterou pořádali samotní králové, zdůrazňovala jejich konkrétní pokračující úspěchy a oslavovala zasloužené akvizice jejich příslušných hudebních korun, rób a metaforických trůnů, na které z celého alba říkaly své vlastní chvály.

Mimořádně bohatý na charakter i vliv, Sledujte trůn byla podstatnější než a na rozdíl od jakékoli spolupráce, která kdy před tím přišla, jednoduše proto, že příležitost dvou rapových legend takového vzrůstu, spatřující takové množství hudebního rodokmenu, a to jak na tak extrémních vrcholech bohatství, se takovým způsobem nikdy neprezentovala před. V dokonalém manželství načasování a soudržnosti Sledujte trůn nakonec překonal svou vlastní dychtivost, a protože ano, bude to snadné, protože to bude nejspolehlivější spolupráce v historii dosavadního hip-hopu. - Michael BlairPodívejte se na fotografie různých pohledů Jay-Z za ta léta