Jak NF Outsold Chance The Rapper přinese album číslo 1 s ‚The Search '

Michiganský rapper NF se tento víkend dostal na titulní stránky, když porazil dlouho očekávané správné debutové album Chance the Rapper, Velký den s vlastním čtvrtým studiovým albem, Výzkum . Vydání přesunulo 130 000 ekvivalentních jednotek na 108 000 Chance, čímž se dostalo na první místo v Billboard 200 a označilo druhé album NF č. 1 (2017 Vnímání také trumfl graf).

Vítězství přišlo v patách rozsáhlé tiskové kampaně od Chance, která zahrnovala zastávky v Beats 1 a The Tonight Show (nemluvě o třech letech napětí po roce 2016 Omalovánky ). Fakt, který zvyšoval očekávání, byl fakt Velký den zahrnoval funkce od DaBaby, John Legend, Megan Thee Stallion a Gucci Mane, mimo jiné těžké váhy v oboru. Mezitím NF stál většinou ve stínu svého vlastního vydání a přeskočil tradiční tisk (obvykle se rozhovorům vyhýbá) ve prospěch několika pečlivě vybraných příspěvků na své sociální sítě. Také šetřil na hvězdné síle s Výzkum Nafouklých 20 skladeb včetně jediné funkce od písničkáře Sashy Sloana.Je možné, že jste donedávna o 28leté NF nikdy neslyšeli. Tam, kde nejoblíbenější singly NF nashromáždily stovky milionů streamů, jeho přítomnost většinou chybí v mainstreamových hip-hopových médiích, rádiu a kultuře obecně. I poté, co si v zemi uzurpujete šanci na titul alba č. 1, po Spotify's RapCaviar, Apple Music’s Rap Life a dalších uzlech populárních nových hip-hopových verzí po něm není ani stopy. Co tedy dává?NF si nejprve vybudoval základnu fanoušků jako křesťanský rapper po podpisu v Capitol Christian Music Group v roce 2014. Jeho debutové album s Capitol, Sídlo , si v prvním týdnu vysloužil první místo na albech Billboard Top Christian a byl kritiky velmi dobře přijat. Jeden recenzent dokonce poznamenal: Jediným pádem zde bude, že někteří lidé nejsou tak surovým, osobním a emocionálně řízeným rapem ohromeni, ale to je přesně to, díky čemu to dnes vyniká mezi tolika rapovými alby.

Jeho další album, Terapeutické sezení , opět dosáhl vrcholu v žebříčku nejlepších křesťanských alb Billboardu, než dosáhl bodu 12 na vývěsní tabuli 200. Přestože se jeho texty řídila víra NF, během své kariéry popíral nálepku křesťanského rapu.Jsem křesťan, ale jsem jen umělec, 'řekl v rozhovoru pro rok 2016. „Pokud jsi křesťan a jsi instalatér, jsi křesťanský instalatér? To je pro mě nejjednodušší způsob, jak to vysvětlit. Prostě dělám hudbu.

Šance podobně utáhla hranici mezi duchovním a světským rapem. Některé okamžiky Výzkum cítit se rozhodně Šance. Na I Miss The Days přináší NF upřímné bary o hledání sebe sama spolu s vydáním gospelového sboru, které zní, jako by to vyšlo přímo z Chance Omalovánky .

Ale štítky stranou, NF přichází ještě víc než křesťanství. Jeho úspěch upoutal pozornost Logic, s nímž cestoval po boku Kylea v roce 2018. Jeho hudba se od začátku své kariéry také stala čím dál sekulárnější a pomohla mu otevřít se fanouškům nenáboženských posluchačů. Výzkum najde ho, když vyměňuje zmínky o Bohu za přežvykování o deziluzi a duševním zdraví. Když probere téma křesťanství, mluví s neurčitostí někoho, kdo stále nachází svou víru: V loňském roce jsem cítil sebevraždu / Letos bych mohl něco udělat jiný jako Talkin ' Bohu více plivá na změnu.To vše způsobilo, že NF a Chance The Rapper se v týdnu vydání postavili před showdown, který fanoušci nikdy nečekali. Ale kdokoli, kdo dával pozor, by neměl být příliš ohromen rozrušením NF. - Claudia McNeilly

Podívejte se na hip-hopová alba, která v roce 2019 trumfla Billboard 200 (dosud)

Podívejte se na hip-hopová alba, která v roce 2019 trumfla Billboard 200 (dosud)