Jak Eminem dosáhl vrcholu s nahrávkami „The Marshall Mathers LP“ a „The Eminem Show“

Způsob, jakým se Nas marně pokoušel duplikovat nemožné magie Illmatic nebo Jay-Z se pokusil použít osobní oblíbenou položku Odůvodněná pochybnost jako jeho plán 46letý Eminem nedávno přiznal, že se ve stínu svého mistrovského díla na přelomu století držel s různými výsledky, Marshall Mathers LP .

staré hip hopové písničky z roku 2005

Budu stoprocentně upřímný: cítím se - a takhle se cítím už dlouho - vždycky jsem pronásledoval Marshall Mathers LP , Řekl Eminem tazateli Swayovi Callowayovi v únorovém krátkém filmu o virtuální realitě, Marshall z Detroitu . Protože vím, že byl zachycen okamžik, víte, co říkám? Je to něco jako časová kapsle, když se na to podívám zpět. Časy, kdy to bylo tehdy, a nepokoje v mém životě, které se děly.Tento vnitřní i vnější zmatek se projevil ve dvojici krásně ubohých květnových květů, které oslavují výročí během několika dní po sobě.

Pokud je rok 1999 Slim Shady LP , Emův major-label debut, představil světu lyrické monstrum, Marshall Mathers LP (vydáno 23. května 2000) a Eminem Show (vydáno 26. května 2002) prokázalo, že toto monstrum mělo vrstvy a nápady a stálo moc nad nejdivočejšími nočními můrami vaší matky.

To byl Eminem, který narazil na svůj kreativní a komerční vrchol - a potlačil představu, že by to bylo v hip-hopu oxymoronické. Tyto dva ambiciózní, toxické a neohrožené geniální tahy by navždy změnily život jejich autora a legií jeho věrných posluchačů.Letěl jsem s trenérem až do Marshall Mathers LP vyšel, “vysvětluje Eminem ve své autobiografii z roku 2008, Jak jsem s názvem po MMLP Je druhý singl. 'Nevíš, jak jsi slavný, dokud nesedíš v trenéru a lidé ti nenechají kurva na pokoji a nenechají tě spát.'

Pokračuje: Nemám pocit, že bych dělal hudbu, která mě vyprodala. Dělal jsem popové klouby, to ano, ale moje texty a plynulost a ovládání rytmu byly po celou dobu vždy čistý hip-hop. Plival jsem to samé. Jediný rozdíl byl v tom, že mě mnohem víc lidí kontrolovalo a podporovalo mé umění.

Zaznamenáno během dvouměsíčního kreativního flámu, během kterého se umělá blondýna dívala ve studiu na 20hodinové sezení, Mathers LP detonováno při nárazu před 19 lety, v prvním týdnu se prodalo 1,76 milionu kopií, což z něj dělá nejrychleji prodávané rapové album v historii (rekord, který dříve držel Snoop Doggy Dogg 1993 Doggystyle ) a nejrychleji se prodávající album jakéhokoli sólového umělce, dokud Adele neprodala více než 3 miliony kopií 25 v listopadu 2015. Strávil by osm týdnů na vrcholu amerického Billboard 200 a nyní se v Americe prodalo přes 11 milionů kopií a více než 35 milionů kopií po celém světě.O dva prameny později, Eminem Show dokázal, že miláček SoundScan není náhoda, protože pýcha Detroitu se stala jediným rapovým počinem, který zaznamenal dvě LP certifikovaná diamantem (10krát platina) bez pomoci dvojalba a přes pašované úniky. Stejně jako jeho předchůdce Eminem Show by také prodalo více než 30 milionů kopií po celém světě. Debutovalo na vrcholu hitparád, zřídilo tam tábor na pět týdnů v USA i ve Velké Británii a dalo Eminemovi první Grammy pro nejlepší rapové album.

Eminem Show a Marshall Mathers LP by bylo třetím a sedmým nejprodávanějším albem všech jejich rodičů, což by pomohlo Eminemovi stát se nejprodávanějším umělcem v USA v letech 2000 až 2009. A jejich význam přetrvává. Letos v lednu MMLP se stalo nejstarším albem Eminem, které bylo streamováno více než miliardoukrát. Eminem Show se blíží 2 miliardám her na Spotify a je nejsledovanějším studiovým albem 2000.

Čísla ohromují mysl a respekt je univerzální. Kritici nad těmito CD slintali, nashromáždili se trofeje na mezinárodních předáváních cen a Valící se kámen zahrnoval oba do svého žebříčku 500 největších alb všech dob. Společný headliningový slot na ikonických filmech Up in Smoke Tour Dr. Dre a Snoopa Dogga v létě 2000 nabral na obrátkách.

Ale co způsobilo, že tyto záznamy byly tak působivé v tak širokém měřítku, až do bodu, kdy Eminem vytvořil slovo, stan - název MMLP Psychotická obsedantně fanatická epizodická balada - vstoupila do slovníku Merriam-Webster.

Pro začátečníky je produkce (pod dohledem praktického Dreho, který se stále trápí svým vlastním vrcholem) ostrá a čistá, drzá a funky a v případě Eminemova show , obohacené známými klasickými rockovými vzorky a flairy. Háčky jsou svěží a okamžitě zapamatovatelné, ať už je to díky jejich drzosti (Kill You), poctivosti (Cleanin 'Out My Closet), melancholii (Stan), dravosti (The Way I Am) nebo naprosté chytrosti (The Real Slim Shady, beze mě) ).

nejoblíbenější hip hopové písně 2018

Nejdůležitější je, že sám Eminem je soustředěný, zuřivý tour de force, díky čemuž obří skok od experta na bitevní rap a šokující rapové kurioso k čtyřrozměrnému umělci s problémy a hovězím masem a ostrými úhly pohledu, které dokáže zabalit do zillionu kousnout, zaludně silné pointy (Who Knew) nebo prozkoumat plně realizované koncepční kousky (White America, „Sing for the Moment“).

Eminemovy hlavní lyrické kontroverze dne - ať už je to zlomyslná homofobie, zatýkání domácího násilí nebo cílení na popové hvězdy (Britney Spears, NSync, Moby atd.) - prodejům jistě pomohly, ale pokud něco odvádělo od talentu a jet za věcí.

Do prdele se dělo tak rychle a vymklo se to kontrole. Měl jsem hodně zuřivosti, řekl reflexivní Mathers Swayovi ve výše uvedeném rozhovoru pro rok 2019. Když lidé řeknou, že jim chybí starý Eminem, mám pocit, že je to pravděpodobně tak. Chybí ti vztek. Už nemám vztek, který jsem měl, ale stále mám přesně stejnou vášeň. Někdy to vždy nevyjde správným způsobem a je to jako: ‚Co to sakra je? Dejte si pauzu, člověče. “

V letech 2000 až 2002 vycházel tento vztek přesně tím správným způsobem: neuctivý (Marshall Mathers), nepředvídatelný (Kim), osobní (Cleanin 'Out My Closet), směšný (Under the Influence), politický (Square Dance) a hella zábava (Business). Eminem byl při plném kroku okamžitě veselý a mrtvý vážný, násilný a přemýšlivý, rozzuřený a vzrušující, vyzýval k tomu nenávist a nepropustný.

Nemůžeš se mnou nic dělat / bodnout mě, zastřelit, on se odváží nenávidět na Square Dance.

Takový kreativní / komerční běh samozřejmě nemůže trvat věčně. Eminem Show Pokračování v roce 2004 Znovu , byl spěchán kvůli netěsnostem. Jeho slabé stopy jsou do očí bijící. Inspirovaný smysl pro účel chybí a Mathers později připustil, že jeho drogová závislost vyústila v jedno z jeho slabších snah. Úsilí se odráželo ve výrazném poklesu prodeje (Encore získal pouze čtyřnásobnou platinu).

Jsem v pohodě s pravděpodobně polovinou tohoto alba, “říká Eminem. „Zaznamenal jsem to až do výšky své závislosti. Vzpomínám si, že unikly čtyři písně a musel jsem jít do L.A. a získat Dre a nahrát nové. Byl jsem sám v místnosti a psal písničky za 25, 30 minut, protože jsme to museli zvládnout, a to, co vyšlo, bylo tak praštěné.

kniha ryan da Roy 5'9 "

Zatímco střízlivost pomohla Eminemovi kurz napravit - v roce 2010 Zotavení byl dobře přijat návrat do formy a rok 2018 Kamikadze připomněl, že stále může Kraken uvolnit - dnes rapový bůh zní jako umělec, který ví, že prodej už nikdy nebude takový, jaký býval. Co zbývá dokázat?

Nevím, s kým [nyní] soutěžím, přiznává Eminem a porovnává své MMLP já do své současné pozice. V této generaci nyní přichází spousta skvělých rapperů a umělců. Sleduji to a miluji to a konkurenční duch ve mně chce držet krok s těmi nejlepšími z nejlepších. - Luke Fox

Podívejte se na 65 hip-hopových alb, které v roce 2019 dosáhnou 20 let