Historie nejlepších tanečních skladeb hip-hopu od roku 2000

Od roku 2000 dochází k taneční revoluci, která silněla a hip-hop nadále přidává svou vlastní omáčku do mixu s písněmi na špičce hitů a virálními pohyby. Minulý měsíc zahájil Drake na TikToku vlastní taneční šílenství na sociálních médiích, když představil nový taneční krok k hitu číslo jedna „Toosie Slide“. Hashtag #ToosieSlide zasáhlo miliardu zhlédnutí za pouhé dva dny na TikToku, což z něj dělá nejrychlejší hudební trend na platformě pro sdílení sociálního videa.

Není to poprvé, co Drake tančil na jednu ze svých písní celebrity i fanoušci. Před třemi lety se jeho výzva #InMyFeelings rozběhla díky komikovi a internetové osobnosti Shiggy. Více než 787 000 lidí zveřejnilo své verze na Instagramu. Ale Drake není prvním rapperem, který vyvolal virální taneční šílenství. Ve skutečnosti rappeři vytvářejí tance, které se od roku 1980 staly celonárodním trendem. Nicméně, to bylo 2000s, když hip-hop taneční stopy šel do overdrive.V roce 2000, kdy byl internet v nekonečných fázích, rappeři často používali taneční blázny k propagaci svých singlů. V roce 2007 měl rapper z Atlanty Soulja Boy fanoušky, kteří skočili do pozice Supermana s jeho rapovou taneční písní „Crank That“. Mezitím Lil Jon posunul snapovou hudbu a její tanec do hlavního proudu svou skladbou „Snap Yo Fingers“. Na západním pobřeží Cali Swag District učil lidi, jak dělat Dougie, s příhodným názvem „Teach Me How to Dougie“.kdy se uvolní kodak black

V New Yorku představil G.Dep fanouškům Harlem Shake, který se později proměnil v tanec „Chicken Noodle Soup“ od DJ Webstar. Fat Joe a Remy Ma měli také kriminálníky houpající se tam a zpět se svým klasickým klubovým petardem „Lean Back“.

V současné době generace TikTok vyvolala taneční blázny prostřednictvím rapperů písničky. „Savage“ Megan Thee Stallion zahájila taneční výzvu s laskavým svolením 19leté choreografky a osobnosti TikTok Keary Wilson. A loterie K Campové (Renegade) získala obrovskou podporu streamů poté, co se její verze tanečnice Renegade stala virovou tanečnicí TikTok Jalaiah Harmon.Jelikož taneční výzvy jsou novým trendem na TikToku a rapperi stále využívají tance ve své hudbě, XXL zdůrazňuje nejlepší hip-hopové tance od roku 2000. Koukni na to.

 • 'Pojďme na to'

  G. Dep

  Vydáno: 2001

  Na začátku 2000s, bývalý rapper Bad Boys Records G.Dep představil fanoušky Harlem Shake ve svém videu pro ' Speciální dodání . “ Pro vizuál režiséra X-helmed „Let It Get It“ pozval G.Dep několik dospívajících, aby před kamerou provedli své nervózní taneční pohyby. Harlem Shake by po letech vytvořil tanec „Chicken Noodle Soup“ díky stejnojmenné písni a videu DJ Webstar a Young B z roku 2006. • 'Right Thurr'

  Chingy

  Vydáno: 2003

  Video Chingy's Right Thurr představilo fanoušky středozápadního tance zvaného Monastery (nebo Chickenhead). Tanec se skládá z pohybu ramen a rychlého dvoustupně. Chingy také upustil video Right Thurr (Remix), kde Jermaine Dupri a Trina ukazovali správnou techniku ​​při provádění kláštera.

 • 'Solnička'

  Ying Yang Twins s Lil Jon a East Side Boyz

  Vydáno: 2003

  Na vrcholu hrubého hnutí představili Ying Yang Twins svoji taneční hymnu „Salt Shaker“ v říjnu 2003. Tanec je velmi jednoduchý, protože umožňuje ženám otřást jejich výdělky. Trať dua Atlanta pomohla uvést twerkující pohyb.

 • 'Shake Ya Tailfeather'

  Nelly, P. Diddy a Murphy Lee

  Vydáno: 2003

  Píseň Nelly, Diddy a Murphy Lee „Shake Ya Tailfeather“ je spíše výzvou a odpovědí pro lidi, kteří pohybují těly na tanečním parketu. Pokud jde o tanec, kombinuje několik pohybů, včetně kláštera a dvoustupňového. Píseň, která byla vytvořena pro Bad Boys II filmový soundtrack, získal cenu za nejlepší rapový výkon dua nebo skupiny na udílení cen Grammy 2004.

 • 'Zakloň se'

  Terror Squad s Fat Joe a Remy Ma

  Vydáno: 2004

  Fat Joe a Remy Ma nechali každého, kdo se v létě 2004 naklonil svou taneční hymnou Lean Back. Inspirováno tanečním tahem Rockaway , tanec vám umožňuje jednoduše zkřížit ruce a houpat se ze strany na stranu, zatímco se opíráte. V srpnu 2004 vládl na vrcholu žebříčku Billboard Hot 100 po tři po sobě jdoucí týdny hajzl vyrobený Scottem Storchem.

 • 'Laffy Taffy'

  D4L

  Vydáno: 2005

  Zpočátku byla značka „Laffy Taffy“ společnosti D4L prodávána jako vyzváněcí tón. Po stisknutí tří milionů vyzváněcích tónů se skupina Atlanta rozhodla vydat ji jako píseň a společně s ní zahájit taneční rutinu. Zábavné video D4L pomohlo v roce 2006 posunout skladbu na první místo v žebříčku Billboard Hot 100.

 • 'Kuřecí nudlová polévka'

  DJ Webstar a Young B Featuring AG

  Vydáno: 2006

  V roce 2006 se DJ Webstar houpal na východním pobřeží se svou populární hitovou skladbou Chicken Noodle Soup. “ Inspirován Harlem Shake, který se také objevuje na tomto seznamu, tanec se skládá z míchání nohou a kývání paží. V září 2019 člen BTS J-Hope a zpěvačka Becky G remixovala Chicken Noodle Soup . “ Video tohoto dua zatím na YouTube získalo přes 154 milionů zhlédnutí.

 • 'Pop, Lock & Drop It'

  Huey

  Vydáno: 2006

  Spolu s Chingy, kolega ze St. Louis, Huey, také vyvolal celostátní taneční šílenství s Pop, Lock & Drop It v roce 2006. Předchůdce twerkingu se tanec skládá ze ženy, která kroutí boky, praskne zadkem a spadne nízko na zem. . Video bylo velkým hitem populárních video show BET 106 & Park a MTV Jams do února 2007.

 • 'Snap Yo Fingers'

  Lil Jon

  Vydáno: 2006

  sázejte ceny hiphopu 2016 lil wayne

  Lil Jon je jedním z mnoha rapperů a producentů, kteří pomohli v polovině 2000u přivést do hlavního proudu zvuk Atlanty. Poté, co Lil Jon získal úspěch se svou posádkou Eastside Boyz, šel sólově a přednesl svou tanečně-rapovou hymnu Snap Yo Fingers. Umělec ATL učinil tanec jednoduchým pro každého. Postavte se na místo, otočte tělo, luskněte prsty a jste hotovi. A pokud se cítíte statečně, přidejte několik různých tanečních pohybů mezi snímky.

 • ‚Jde to dolů '

  Yung Game

  Vydáno: 2006

  Atlanta rapper Yung Joc představil fanoušky svého klikacího tance v jeho 'It's Goin' Down 'video, které se stalo virálním na YouTube. Houba vyráběná Nitty, s kňučejícími syntezátory a cvakáním bubeníku, byla součástí stoupající snap rapové vlny vycházející z ATL. Singl získal Yung Joc nominaci na cenu Grammy za nejlepší rapovou píseň v roce 2007 a platinovou plaketu od RIAA za jeden milion prodaných kopií.

 • ‚Řekni mi, kdy mám jít '

  E-40

  Vydáno: 2006

  Zesnulý rapper Mac Dre propagoval hnutí hyphy před jeho tragickou smrtí v roce 2004. V roce 2006 byla hyphy scéna v centru pozornosti díky legendě Bay Area E-40 a rapperovi Keak Da Sneak. Duo zdůraznilo pohyb ve svém vizuálně ohromujícím černobílém videu Tell Me When To Go. Hyphy tanec se skládá z potřásání hlavou a skákání (nebo škubání) kolem s vaší posádkou.

 • ‚Crank That '

  Soulja Boy

  Vydáno: 2007

  Na vrcholu trendu snap-rapu v Atlantě 17letý Soulja Boy upustil Crank That, chytlavý hit z ocelového bubnu, který ho vynesl do rapové superstar. Doprovodný taneční pohyb spočívá v odrážení jedné nohy ze strany na stranu, natahování zápěstí a skákání do pozice Supermana. Píseň seděla na prvním místě v žebříčku Billboard Hot 100 po dobu sedmi týdnů a v roce 2008 mu vynesla nominaci na cenu Grammy za nejlepší rapovou píseň.

 • ‚Walk It Out '

  DJ Unk

  Vydáno: 2007

  Atlanťan DJ Unk měl fanoušky „Walk It Out“ se svým skákacím tanečně-rapovým jamem. Tanec spočívá v provedení dvou kroků na špičkách a kývání rukama. Walk It Out se stal top 10 singlem v žebříčku Billboard Hot 100. Unk získal ještě větší úspěch svým druhým tanečním rapovým singlem „2 Step“, který se stal virálním na YouTube.

 • ‚My Dougie '

  Vydáno: 2007

  Dallas, texaský rapper Lil Wil vyvolal v roce 2007 novou taneční posedlost s kapelou „My Dougie“, předtím, než se oblast Cali Swag dostala do hlavního proudu s hitem Dance-rap Teach Teach How How Dougie z roku 2010. Tanec byl inspirován veteránský rapper Doug E. Fresh .

 • 'Stanky Legg'

  GS Boyz

  Vydáno: 2008

  Fantazíruji o tom zpět v Chicagu

  Na konci dvacátých let se v Texasu narodilo spousta tanečních bláznů. Arlingtonští texasští rapperi GS Boyz vytvořili virální taneční hit svým debutovým singlem 2008 Stanky Legg. Tanec spočívá v pohybu jedné nohy kruhovým pohybem a jejím přepnutí na druhou nohu. Singl sbíral GS Boyz platinovou plaketu, zatímco samotný tanec se proměnil v další pohyby, jako je Booty Dew a Dougie.

 • ‚Jsi blbec '

  Nový Boyz

  Vydáno: 2009

  Škubání bylo přísně věc na západním pobřeží předtím, než The New Boyz přednesl svou národní hymnu You’re a Jerk, a jejich video se stalo virálním na YouTube. Ve stejném roce nabídli kolegové rapperi Cali Audio Push vlastní uvolněnou verzi blbec s taneční rapovou písní ' Nauč mě trhat . “

 • 'Nauč mě jak tancovat Dougie'

  Okres Cali Swag

  Vydáno: 2010

  Inglewood, kalifornská rapová skupina Cali Swag District, přivedla Dougie na zcela novou úroveň s Teach Me How to Dougie v roce 2010. Jejich taneční tah je nepatrnou variaci Stanky Legg, která se také objevuje na tomto seznamu, a spojuje dva krokový pohyb Doug E. Fresh's Dougie tanec .

 • 'Cat Daddy'

  Rej3ctz

  Vydáno: 2010

  V Rej3ctz se Chris Brown a národ v roce 2010 pustili do jejich písně „Cat Daddy“. Tanec byl tak jednoduchý. Jen pohybujte rukama, jako byste tlačili na invalidní vozík. V té době se jejich video stalo virálním a získalo 70 milionů zhlédnutí na YouTube.

 • 'Hot Nigga'

  Bobby Shmurda

  Vydáno: 2013

  Tanec Bobbyho Shmurdy Shmoney se přesunul do hlavního proudu poté, co fanoušci přijali jeho video Hot Nigga. V klipu hodí brooklynský rapper klobouk do vzduchu a pohybuje boky ze strany na stranu. Samotný tanec dokonale zapadá do hrozivé produkce Jahlil Beats na trati. Píseň a tanec se šířily po celé zemi a pomohly zajistit Bobbymu nahrávací smlouvu s Epic Records.

 • 'Watch Me (Whip / Nae Nae)'

  Umlčet

  Vydáno: 2015

  Silentova tanečně rapová píseň „Watch Me (Whip / Nae Nae)“ si zpočátku získala popularitu poté, co byla v roce 2014 nahrána na SoundCloud s více než 100 000 streamy. V roce 2015 přišla Capitol Records a podepsala tehdy 17letý rapový fenomén pod jejich značkou a posunula skladbu dále do hlavního proudu. Rapperovo video z Atlanty bylo také velkým hitem na YouTube, což vyvolalo výzvu hashtag #WatchMeDanceOn.

  Chris Brown Heartbreak v den vydání alba v úplňku
 • 'Hit the Quan'

  iLoveMemphis

  Vydáno: 2015

  Hit the Quan byl tanec, který původně vytvořil Rich Homie Quan ve svém videu z roku 2015 pro ' Flex (ooh, ooh, ooh) . “ Memphisský rapper iLoveMemphis však svou taneční rutinu doplnil svou skákací skladbou „Hit the Quan“. Píseň a video se následně šířily na YouTube. ILoveMemphis ' taneční pohyby se staly tak populární, že Kendrick Lamar a Terry Crews zasáhli Quan ve vizuálu písně K. Dot Tyto zdi . “

 • 'Milly Rock'

  2 Milly

  Vydáno: 2015

  Dva roky poté, co nám Bobby Shmurda dal tanec Shmurda v roce 2013, spustil kolega Brooklynský rapper 2 Milly novou taneční šílenství nazvanou Milly Rock. Tanec se skládá z postranního kroku doprava, přičemž levou paží protřepáváte diagonálně přes hruď doprava a poté ji děláte opačně. Tanec spolu s děsivě znějící skladbou přiměli lidi, kteří chtěli Milly Rock na každém bloku po celé zemi.

 • ‚Podívejte se na můj Dab (Bitch Dab) '

  Migos

  Vydáno: 2015

  Přestože je Migos často připočítán s vynálezem dab pohybů, trio v Atlantě poukazuje na to, aby si spojil Skippu Da Flippu jako toho, kdo jim to představil. Kolegové rappeři Peewee Longway a Rich The Kid také popularizovali dab. Ale Migové dali punc tanečnímu pohybu svým videem „Look at My Dab“ v roce 2015.

 • 'Rolex'

  Ayo a Teo

  Vydáno: 2017

  Michiganští rappeři Ayo & Teo vyvolali celostátní taneční posedlost tancem Rollie. Pohyb kombinuje Dab a další taneční pohyby. Video tohoto dua získalo přes 700 milionů zhlédnutí a zažehla #RollieChallenge na nyní zaniklé aplikaci pro sdílení videa Vine. Zajímavé je, že roky před pandemií koronavirů nosili Ayo & Teo při tanci obličejové masky.

 • ‚Woah '

  Tspeed a 5upamanhoe

  Vydáno: září 2017

  Počátky toho, kdo vytvořil tanec Woah, zůstává záhadou, kdy několik rapperů a tanečníků prohlašovalo, že vytvořilo virální tanec. Rappers Tspeed a 5upamanhoe upustili od písně s názvem „Woah“ a připsal Rollie Bros , soubor dallaských tanečníků, kteří v roce 2015 vytvořili tanec s názvem Rollie. Současně vydal další rapper A-1 SteakSauce skladbu nazvanou „ Hit My Woah „s producentem písně, DJem Dangerousem, prohlašovat, že vytvořil tanec . Mezitím studenti na Prairie View A&M tvrdili, že tanec vznikl v jejich škole . Nakonec je to všechno stále velmi matoucí. Ale není to, jak tanec převzal svůj vlastní život díky starým i novým písním a videím.

 • 'Woah'

  KRYPTO9095 Díky D3MSTREET

  Vydáno: 2018

  obrázky zemského větru a ohně

  Nesmí být zaměňována s Tspeed a 5upamanhoe 'The Woah, Miami rapper KRYPTO9095, taneční rapová píseň, jednoduše s názvem Woah, se na TikToku v roce 2018 stala virální 21 milionů zhlédnutí zatím. Samotné instruktážní taneční video získalo na YouTube přes 94 milionů zhlédnutí. Tanec KRYPTO vychází z The Woah a lze jej kombinovat s několika dalšími pohyby, jako je Rollie a dokonce i tanec Wicked.

 • 'Loterie'

  K Camp

  Vydáno: 2019

  Skladba K Camp z roku 2019 „Lottery (Renegade)“ se stala hitem TikToku díky klasicky trénovanému tanečníkovi Jalaiah Harmonovi. Čtrnáctiletá teenagerka a její přátelé debutovali na Instagramu o svém novém tanci Renegade pomocí soundtracku vytvořeného skladbou Reazy Renegade před tím, než se na TikToku zběsile šířila #RenegadeChallenge . Harmon zpočátku nezískala uznání za to, že vytvořila svůj tanec inspirovaný „Woah“, k velkému pobouření Black Twitter. Ale to se poté změnilo The New York Times profiloval ji a Harmon se měla pochlubit svojí fantastickou prací na zápase hvězd NBA 2020 a dále Proti . Harmon se také setkala s K Campem, který jí poděkoval za to, že poslala „loterii“ přes 100 milionů streamů na DSP.

 • 'Toosie Slide'

  Kačer

  Vydáno v: 2020

  V roce 2018 byla hitem Drakea V mých pocitech se stal virálním na Instagramu díky virálnímu tanečnímu klipu Shiggyho osobnosti internetu. V roce 2020 zaznamenal Drizzy další taneční hit, když upustil od instruktážního tanečního singlu Toosie Slide, který se stal virálním na TikToku. Chytlavý sbor smíchaný s jednoduchým tanečním tutoriálem, téměř podobný ' Snímek Cha Cha “sbíral Drake tři miliardy zhlédnutí na platformě pro sdílení videa v sociálních sítích prostřednictvím hashtagu #ToosieSlide.

 • ‚Savage '

  Hřebec Megan Thee

  Vydáno v: 2020

  Dámy přinášejí zábavu i na hip-hopové taneční skladby. Savage tanec Megan Thee Stallion byl poprvé vytvořen 19letým choreografem a Osobnost TikTok Keara Wilson . Brzy poté začala Houstonská kočka provádět taneční kroky ve spodním prádle a potit se doma v karanténě, což bylo vidět na Instgagramu. Koketní tanec, který spočívá v pohybu boků a kývání rukama, získal na TikToku přes 563 milionů zhlédnutí prostřednictvím hashtagu #SavageChallenge .

Podívejte se na 22 z nejlepších hip-hopových alb z roku 2000