Hip-Hop Junkie: Reggaeton Star Nicky Jam Imagines a Latin Trap Freshman Class

Nicky Jam je vedlejším produktem klasického hip-hopu. Když se Nicky (nar Nick Rivera Caminero) objevil v Lawrence ve státě Massachusetts, dostal se do hry ve zralém věku 11 let díky MC jako LL Cool J a Jay-Z. Od té doby Nicky Jam aplikoval to, co se naučil od hip-hopových OG, aby se stal průkopníkem městské latinskoamerické hudby.

Během horkého horkého dne v Miami se dominikánský a portorický umělec nachází v kancelářích Sony Music Latin a houpá celočerné oblečení s odpovídající kapucí, teplákovými kalhotami a černou kšiltovkou. Poté, co strávil poslední dva roky spoluprací s hrstkou umělců od Bad Bunny až po Willa Smitha, byl 38letý reggaetonero zaneprázdněn přípravou svého dalšího studiového alba.„Te Robare“ s Ozunou je první skladbou z mého nového alba, říká Nicky Jam XXL . Je zřejmé, že než vyjde album, budu mít další singl. S některými vibracemi „X“ to bude o něco komerčnější. Pravděpodobně budu mít také další tanec. Je to legrační, jako bych opravdu nebyl tanečník a jedna z mých největších písní má tanec.Nicky Jam strávil poslední dvě desetiletí chrlením městských latinskoamerických hitů jako Travesuras, „El Perdón“ a výše zmíněný „X“, který představuje J. Balvina. Navzdory svému katalogu plnému multiplatinových desek veteránský reggaeton umělec připouští, že hudba dnešních mladých, latinských trapů a hip-hopových umělců je to, co ho pohání k vytváření mezinárodních hitů, zatímco rozvíjí svou začínající hereckou kariéru.

seznam všech skladeb tech n9ne

Spolu se svým osmým studiovým albem bude rezident Miami také hrát v připravovaném filmu Bad Boys For Life s Willem Smithem a Martinem Lawerence. Než zahájil produkci filmu ve filmu 305, Nicky Jam již pracoval s Fresh Prince na ruské hymně mistrovství světa ve fotbale 2018 Live It Up a remixu ikony Jadena Smitha.XXL posadil se s Nickym Jamem a promluvil si o jeho hip-hopových vlivech a pracoval s Willem Smithem na natáčení i ve studiu. Sdílí také své myšlenky na to, kteří umělci udělají řez pro hypotetickou třídu latinských pastí prváka.

XXL : Jak hip-hop dosud ovlivnil vaši hudební kariéru?

Nicky Jam: Hip-hop je to, co všechno začalo. Je to jako otec kultury naší hudby. Poslech klasických alb, jako je Jay-Z Modrotisk dal mi představu o tom, jak udělat svá alba na španělském trhu, a dát svým fanouškům takový druh atmosféry. Hip-hop mě opravdu ovlivnil po všech stránkách.Váš dopad na latinský hudební průmysl připomíná Hovův dopad na hip-hop, zvláště když jste se s deskou z roku 2017 vrátili z téměř desetileté pauzy, Phoenix . Co se změnilo na vašem tvůrčím procesu za poslední dva roky?

Hudební změny. Lidé se mění. Hodně se může změnit, ale to, co se snažím udělat, je hledat ten zvuk, který se v tuto chvíli děje. Snažím se hledat ty autory, kteří hru právě zabíjejí. Vidíte v našem světě, že to není jako hip-hop se všemi těmi duchovními autory. To všechno nemáme. Nerapujeme. Nejsme rapperi. Někdy tedy kombinujeme naše psaní s jinými autory, kteří mají mladší a svěží mysl, aby přišli s něčím čerstvým pro diváky.

Určitě jste začínali s hudbou s mladými městskými latinskoamerickými umělci Ozunou, Anuel AA a naposledy s Fuegem. Vaše nejnovější píseň s ním „Good Vibes“ zní připomínající spolupráci Drake a The Weeknd, když často spolupracují. Byli inspirací pro tu píseň?

Vlastně můj chlapec Gio z L.A. Je to můj nejlepší kamarád od svých 15 let. Začal dělat beaty před pár lety a ukázal mi ten rytmus. Mám rád „Ten úder byl oheň!“ Právě teď vychází track s názvem „Ven Y Hazlo Tú“. Jsem to já, Anuel, J. Balvin a Arcangel. Ale když mi Gio hrál rytmus, ten rytmus se mi líbil. Zavolal jsem Fuego a Fuego se s tím začal bavit a hodil na něj nějaké melodie. Pak jsme právě vytvořili píseň a připadalo mi to dobře. Má to [Drake a The Weeknd] atmosféru, ale my jsme jejich písně předtím neposlouchali. Jen jsme si mysleli, že je to styl.

Když vytvoříte skladbu, můžete tento styl přenést na stůl. Z této jedné skladby vychází styl hudby a čtyři nebo pět dalších skladeb vychází se stejnou atmosférou a stylem. Můžete říci například píseň „Unforgettable“ od francouzské Montany a Swae Lee. Poté, co tato píseň vyšla, spousta písní s touto atmosférou [klesla].

Když už mluvíme o Swae Lee, nedávno jste provedli remix písně Post Malone a Swae s názvem „Sunflower“. Bylo to původně určeno pro Spider-Man: Into the Spider-Verse soundtrack nebo to bylo jen pro zábavu?

Můj chlapec Gio, dělá mu tak dobře beaty, že mu ve skutečnosti dali příležitost udělat remix s více městským, tanečním typem atmosféry. Poté, co udělal rytmus, jsem řekl, že se do toho chci dostat. Musel zavolat lidem Post Malone a Swae Lee, aby jim řekl: „Hej, Nicky na to chce skočit.“ Řekli: ‚Sakra, jo! ' Pustil jsem se do písně a oni také princ Royce na ni skočili.

Vaše nejnovější hity přilákaly lidi z celého světa. Will Smith minulý rok zveřejnil video, které dělá váš tanec. Nyní s ním budete pracovat Bad Boys For Life . Popište své první setkání se Smithem a jeho synem Jadenem. Bylo to před nebo po spolupráci na mistrovství světa?

Před. Když jsem vyšel s „X“, Will miloval tu píseň. Byl na natáčení dalšího filmu, který dělal, a Miguel - jeho manažer - mluvil s mým manažerem v té době. Byl jako: „Jo, Will miluje to, co dělá Nicky. Myslím, že zveřejní video, na kterém poslouchá píseň a říká, že si ji poslechne, než vyrazí na scénu. “ Mám rád: ‚Jo, pokud to udělá, tato píseň se zblázní. ' Jedna věc je, aby lidé z mého žánru podporovali, ale když máte ikonu, jako je Will Smith, je to jiné. Poté, co to udělal, jsem měl pocit, že jsem na celý život dlužen Willi Smithovi. Jen jsem říkal Miguelovi, jak jsem vděčný, a poté mi dali příležitost udělat píseň Světového poháru.

Poté, co mi ukázali rytmus, řekl jsem jim, že to udělám jen tehdy, když dokážu postavit Willa Smitha na trať, a on se dostal na trať. Will Smith byl tak nadšený. Byl více vzrušený než já. Pro mě to bylo velké a určitě něco na mém seznamu kbelíků, ale kdo by si myslel pro ikonu jako on, že by to bylo velké i pro něj. Poté jsme si vytvořili přátelství a nyní jsme na stejné scéně pro stejný film.

Je to velmi očekávaný film. Chystáte se sdílet stejný set s Willem Smithem, Martinem Lawerence a DJ Khaledem. Popište svou roli ve filmu. Je to víc než portrét?

To je velké. Jsem jedním z kamenných zabijáků v tomto filmu. Dostal jsem velkou scénu, kde dělám nějaké šílené kousky: motocykly, střelby, skoky z obrovského vrtulníku. Můžete říci, že to bude můj největší přechod do Hollywoodu právě teď. udělal jsem XXX: Návrat Xandera s Vinem Dieselem, ale to byl spíše portrét.

XXL se v současné době připravuje na výběr svého roku 2019 XXL Třída prváka. Pokud by existovala verze Latin Trap, které umělce byste nominovali?

tee grizzley - "první den

Vybral bych Ozuna, Anuel Aa, Bad Bunny, Darell, Rauw Alejandro, Alex Rose, Myke Towers, Miky Woodz, Bryant Myers, Karol G a Becky G. Je jich tolik, ale myslím, že mi je dobře jim.

Podívejte se na každý obal třídy prváka XXL za ta léta