Hip-Hop Junkie: bluesový zpěvák Gary Clark Jr. slibuje věrnost rapové hudbě

[HIP-HOP JUNKIE]
Žádné lepší blues
Kytarový hrdina Gary Clark Jr. kanály hip-hop, když přináší funk ve svých vlastních hymnách.
Slova: John Kennedy
Poznámka editora: Tento příběh se původně objevil ve vydání Winter 2018 z XXL časopis, nyní na stojanech.

ptáci v pasti zpívají stream alba mcknight

Gary Clark Jr. je mostem mezi bluesovou, rockovou a rapovou hudbou. Žánr ohýbající zpěvák a hudebník sbíral srovnání s Jimi Hendrixem od začátku své kariéry, a to vše při pokládání kytarových lizů jako Childish Gambino, Tech N9ne, Bun B a Big K.R.I.T. 34letý rodák z Austinu v Texasu pokračuje v prosazování svého zvuku dobrodružným způsobem na svém připravovaném třetím studiovém albu, Tato země , politické prohlášení, které si z hip-hopového podloží vypůjčuje agresivní energii a tvrdé bubny. Gary Clark Jr. zavolal XXL diskutovat o jeho rodné rapové scéně a věčném dopadu OutKastu.XXL : Poslouchali jste hodně hip-hopové dospívání?Gary Clark Jr.: To jo. První hip-hopové nahrávky, které jsem slyšel, byly [Dr. Dre je] Chronická a Snoop Dogg Doggystyle . Nesměl jsem to poslouchat; moje máma to neměla. To jsem nemohl mít ve svém domě, takže bych vyrobil tyto pásky, daboval je a pojmenoval něčím jiným. Poslouchal jsem Warrena G, DMX, Tupaca [Shakura]. Na kytaru jsem začal hrát v roce 1996, takže jsem všechno jen poslouchal.

OutKast také v té době začleňoval hodně kytary.SpottieOttieDopaliscious bylo poprvé, co jsem opravdu věděl, kdo je OutKast. The Aquemini gramofonová deska mi připomínala staré věci, které poslouchal můj pop - rohy, wah wah kytary. OutKast změnil můj život. Vlastně jsem se spojil s tím, že můj otec poslouchal osvobození na dlouhé cestě. Hrál jsem to a on zakopl. Bylo to nepopiratelné. Připomínalo mu to Parliament-Funkadelic. Bylo to jako překlenutí propasti.

seznam 2015 hip hopových písní

Kdy jste objevili místní texaskou hip-hopovou scénu?

Opravdu jsem si nebyl vědom místní hudební scény; Byl jsem jen dítě poslouchající rádio. Teprve poté, co jsem se dostal na střední školu, jsem slyšel Lil Keke, Big Moe, Lil Flip, Paul Wall, Chamillionaire, Bun B, Pimp C, UGK. Můj strýc by hrál Geto Boys a Scarface, ale neuvědomil jsem si, že jsou z Houstonu, až později, když jsem začal dělat svůj výzkum a pokoušel se zjistit, odkud to všechno pochází. Pro mě to bylo jako funkční věc; mělo to krásný prvek funky kytar. A posekanou [hudbu] jsem experimentoval s věcmi, které se k tomuto typu hudby hodí.Jak hip-hop ovlivňuje vaši hudbu, když jste byli mladší?

Líbil se mi zvuk, tempo kolem 90 bpms. Vždy bych chodil do obchodu s kytarami, abych získal nějaké struny, podíval se na kytary a zesilovače [ale] šel bych [také] do DJ vybavení, bicích automatů. Začal jsem je sbírat. Budu studovat gramofony, mixážní pulty, MIDI klávesy. Dělat rytmy - běžné Jako voda pro čokoládu byl velký vliv na produkci. Byla to duše. Mělo to bluesové prvky.

tlač to na mě trey songz

Vaše píseň už zítra nečekejte Tato země připomíná Drakovu hudbu. Řekl byste, že je to tam vliv?

Drake zvuk zjevně inspiroval. Nebudu lhát a říkat [Noah] 40 [Shebib] na mě neměl žádný vliv. Líbí se mi, že se v nich mísí spousta žánrů, nejen zpěv a rap, ale i určité reference, vlivy a ukázky. Je to zjevně efektivní, protože jsou největšími umělci a několikrát prodali platinová alba. To je to, co má hudba dělat, překračovat hranice, zvedat laťku a posunout ji na další úroveň.

Z jaké dnešní hip-hopové hudby jste nadšení?

Miluji to, co Big K.R.I.T. dělá. Producent, skladatel, rapper; dělá všechno. Spolupracovali jsme na nejnovějším albu Bun B [ Návrat trylku ] na pár záznamů. Poslouchal jsem nejnovější verzi Jaye Rocka [ Vykoupení ]. King Los je nepopiratelně talentovaný. Kendrick [Lamar], J. Cole. Jsem připraven na další album ScHoolBoy [Q]. Vince Staples je opravdu drogy. Mám rád spoustu věcí na západním pobřeží. Na další poznámku, pozdrav a velký respekt také k Mac Millerovi. Respektuji, co ten chlap udělal hodně.

Podívejte se na více od XXL Vydání zima 2018, včetně našeho rozhovoru s Migosem, Vic Mensa se obrátil k aktivismu a zastánce rovnosti žen, Show & Prove s Jayem Critchem, G Herbo hledající nový účel jako otec, Show & Prove s Asian Doll, pohled na způsob, jakým ženy v hip-hopu stoupají do vyšších výšek, Smokepurpp rozbíjí písně Deadstar 2 , Show & Prove with YBN Cordae, J.I.D dekódování jeho textů a více.

Podívejte se na 65 hip-hopových alb, které v roce 2019 dosáhnou 20 let

nové album z-ro 2014