Tady je historie Jay Z a přátelství Kanyeho Westa

Kanye West začal vyrábět pro umělce Roc-A-Fella Records počátkem roku 2000, kdy získal umístění na Beanie Sigel. Pravda album se stejnojmenným úvodem. Jeho nasekaný, oduševnělý styl chytil za uši Dame, Biggsa a Hova, kteří ho přijali k produkci filmu „This Can't Be Life“ od Dynastie: Roc La Familia později ten rok.

Tak začal pracovní vztah Jay Z a Kanye West. Ačkoli Yeezy vždycky chtěl být sám o sobě rapperem, byl na léta odsunut k internímu producentovi Roc a pomáhal produkovat pro Modrotisk v roce 2001, a stmelil se jako jeden z nejlepších nově vznikajících beatmakerů rapu. Navzdory tomu, že si sám myslel, že je sólovým umělcem, štítek ho tak docela neviděl, a přestože byl podepsán do Roc v srpnu 2002, stále s ním bylo zacházeno jako s producentem, ne jako s rapperem.V listopadu 2003 se to změnilo. Def Jam v něj nevěřil natolik, aby financoval video k jeho singlu „Through the Wire“, takže si ho Kanye zaplatil sám, a když to vzlétlo, všichni v rapové hře i mimo ni ho začali brát vážně. V únoru 2004, jeho debutové album, The College Dropout, byl v obchodech.Po celá léta měli Kanye a jeho „Velký bratr“ Jay poněkud zvláštní vztah. Kolem doby, kdy Kanye podepsal smlouvu s Roc-A-Fellou, se šířily zvěsti, že to byla Dame, ne Jay, kdo chtěl přivést Ye na palubu jako sólový umělec a nejen jako producent, a ačkoli Hov to později popřel, jejich vztah byl vypnutý vosk zůstal poněkud tajemný; dalo by se to přirovnat k a Valící se kámen spisovatel charakterizace Kevina Duranta a Russella Westbrooka jako „pracovních přátel“.

Na konci října letošního roku na koncertě Saint Pablo Tour v Seattlu Kanye zjevně odhalil povahu jejich vztahu a řekl, že jeho dcera North West nikdy nehrála s dcerou Jay a Beyoncé Blue Ivy. „Ye také tvrdil, že on a Kim nedostali více než telefonát od Carterů poté, co byla v Paříži okradena. O několik dní později si Kareem 'Biggs' Burke, spoluzakladatel společnosti Roc-A-Fella Records, vzpomněl na telefonický rozhovor, který vedl s Hovem po výbuchu Kanyeho, ve kterém Jay řekl, že mu chybí 'starý Kanye'. Zdálo se, že sourozenecký vztah se třese ve švech.Zatímco se svět diví, jak pevní Hov a Yeezy jsou dnes, XXL projde se po paměti, aby se podíval na historii jejich přátelství v průběhu let.

 • Řetězový den

  Na koncertě v srpnu 2002 Jay Z a Dame Dash vítají Yeezy jako nejnovějšího člena posádky Roc-A-Fella.

 • Proč Jay podepsal Kanye

  V letech, kdy byl Kanye podepsán Roc, lidé vždy říkali, že to byla Dame, kdo věřil v podepsání Kanyeho jako sólového umělce, ne jako Jay. V 2009 rozhovor s XXL , Jay vysvětlil, co se skutečně stalo, a řekl, že podepsal Kanyeho, aby získal alespoň přístup k produkci rodáka z Chicaga: „Neříkal jsem, že nepodepisuj Kanyeho, říkal jsem, přinejmenším udržuj rytmy interně, pokud vůbec něco . “  Scott Gries, Getty Images

 • Žádné zvláštní zacházení

  23. listopadu 2003 uvedl Jay Z svou hvězdou nabitou „důchodovou“ show v Madison Square Garden. Jako nový člen labelu a jeden z nejžhavějších producentů rapu si Kanye musel myslet, že může získat tolik lístků, kolik chce. Ale jak řekl na „Velkém bratru“, bylo mu řečeno, že si místo toho může koupit dva lístky. Jay později objasnil, že Yeezy skutečně dostal čtyři lístky, ale chtěl další dva.

 • Kanye a Hov oba dělají písničky s Coldplay

  Hovovo album z roku 2006, Kingdom Come, představoval 'Beach Chair', spolupracovníka s Chrisem Martinem z Coldplay a o rok později byl frontman Coldplay uveden na Kanyeho Promoce album k písni „Homecoming“. Ale ve filmu „Velký bratr“ Yeezy říká, že hovořil Hovovi o kolegu, který měl s Martinem, jen aby viděl Jaye Z jít dělat to samé. „Plážové křeslo“ mohlo být vydáno jako první, ale protože věděl, jak dlouho se Kanye drží písní, mohl velmi dobře nahrát „Návrat domů“ s Martinem před Hovem.

 • Kanye se drží Beyonce na MTV VMA v roce 2009

  Všichni si pamatují, když Kanye West přerušila Taylor Swift, když získala cenu za nejlepší ženské video na MTV VMA 2009, aby všichni věděli, že Beyoncé vlastně měla jedno z nejlepších videí všech dob. Tvář Bey mohla předznamenávat budoucnost vztahu jejího manžela s chicagským rapperem.

 • Večeře na veřejnosti

  V červenci 2010 byli Hov a Ye přistiženi na společné večeři, jen oni dva, v Nello v New Yorku. Pro veřejnost to bylo znamení, že nebyli jen pracovními přáteli, ale skutečnými kamarády, kteří si mohli kousnout mimo studio.

  James Devaney, Getty Images

 • Sledujte trůn Debuty

  Sledujte trůn vyšlo 8. srpna 2011. Účtováno jako album Colba, připadalo mi to spíš jako projekt Kanye s hoverskými verši, ačkoli ho nahrávali společně na místech jako Paříž a New York.

  mladý chlapec nba střelil do hlavy
 • Justin Timberlake Collab z Kanye Disses Hov ‚Suit & Tie '

  Kanye vystupoval na londýnské výstavě v únoru 2013, kdy se vydal na jeden ze svých prodloužených chvástání (nebo svobodných stylů, jakkoli je klasifikujete) a hodil výstřel na „Suit & Tie“, Hovův collab s Justinem Timberlakem: „I mám lásku k Hovovi, ale já s tím „Suit & Tie“ nejsem do prdele “

 • Jay Z a Beyonce přeskočí Kanye a Kim's Wedding

  Když se Kanye West a Kim Kardashian v květnu 2014 vzali v italské Florencii, viditelně chyběli dva lidé: Hov a Bey. Místo toho byli údajně v Hamptons, a když se zeptali na jejich nepřítomnost, Kanye později řekl GQ „To vše, o tom bych ani nemluvil. Nezáleží mi ani na tom, kdo by se objevil. Protože nejdůležitější osoba, která se tam objevila, byla pro mě Kim. A to je pro mě všechno důležité. “

 • Spuštění TIDAL

  V březnu 2015 se Jay a Kanye objevili na jevišti společně s umělci jako J. Cole a Nicki Minaj, aby oznámili zahájení TIDAL. Kanye byl na chvíli pevným zastáncem této služby, povzbuzoval lidi, aby ji používali, a dokonce ji zpočátku učinil jedinou streamovací službou Život Pabla . Ale do července 2016 Kanye chtěl, aby společnost Apple službu odkoupila, tweetovala: „Apple dá Jayovi šek na Tidala a přestane se snažit chovat jako ty Steve.“

 • Kanye odhaluje rozpor s Jayem

  V středu 19. října na show Saint Pablo Tour v Seattlu řekl Kanye Sledujte trůn 2 by se nikdy nestalo kvůli „TIDAL, Apple kecy.“ Překvapivěji však řekl: „Naše děti nikdy spolu nehrály,“ a narážel tak na své děti a Jay Z. Poté kritizoval Jaye za to, že poté, co byla Kim okradena, se více nedotkl: Neříkej mi po loupeži a řekni „jak se cítíš?“ Chceš vědět, jak se cítím? Pojďte k domu.

 • Jay Z chybí starý Kanye

  Dny poté, co Kanye's Seattle vyhodili do vzduchu, Kareem 'Biggs' Burke, spoluzakladatel společnosti Roc-A-Fella s Jayem a Dame, řekl, že s Jayem mluvil o komentářích Yeezyho. „Oba jsme si říkali:„ Stýská se nám po starém Kanyeovi, “řekl Biggs. „V tuto chvíli jsme s kariérou všech lidí příliš starí na rap hovězí maso.

  Frank Micelotta, Getty Images

Podívejte se na Všechna hodnocená alba Kanye West