Zde jsou nezapomenutelné písně, které oživily kariéru rapperů

S jakoukoli prací nebo vášní existují vysoké body a minima. Kariérní propad nebo prostě potřeba si na chvíli dát pauzu z osobních důvodů může vést k tomu druhému. Když je čas vrátit se na scénu v hip-hopu a cítit přítomnost široko daleko, solidní singl nebo návrat z přestávky mohou způsobit nebo rozbít, jak se fanoušci cítí o svém oblíbeném rapperovi. V celé historii hip-hopu byli někteří z největších a nejrespektovanějších umělců žánru v situaci, od které se buď museli odrazit, nebo prostě potřebovali upozornit fanoušky a vrstevníky, že po přestávce nikdy nespadnou. Tady, XXL zdůrazňuje některé z největších skladeb, které rappera opět rozproudily, nebo všem připomněly, jak skutečně jsou talentovaní.

Kromě spousty legendárních rapperů má West Coast také některé z nejslavnějších comebackových skladeb, jaké kdy byly vytvořeny. Nebyla by to správná historie písní, které by umělce vrátily na trať, kdyby nebyl zahrnut i útěk, kterým byla píseň Tupaca Shakura z roku 1999 „California Love“ představující Dr. Dre a Rogera Troutmana. O The Golden State je spousta skvělých písní, ale žádná neznačí návrat Paca jako tato. Památná skladba zjistila, že Pac rapoval, jako by během svého vězení nikdy nezmeškal žádný úder.„Stále D.R.E. „, další hajzlík na západním pobřeží, je prvním singlem Dr. Dre po sedmileté pauze mezi lety 1992 Chronická album a 1999 2001. Rekord se drží dodnes s podporou nepopiratelné chemie mezi Snoop Doggem a Dre, videem řízeným Hype Williamsem a okamžitě rozpoznatelným rytmem. Dre to udělal dobře.Pokud jde o Snoopa, zažil také svou vlastní kariéru oživení písní. Dodal by se svým hitem „Beautiful“ z roku 2002 s Pharrellem Williamsem, singlem z pozdní kariéry, který se dostal až na 6. místo v Billboard Hot 100.

Ale nejde jen o Západ. Newyorští rappeři měli také velké písně, které také vrátily jejich hlášky. LL Cool J, hip-hopová legenda z Queensu, N.Y. upustila od bouřlivého filmu „Mama Said Knock You Out“ v roce 1990, právě když se fanoušci začali ptát, jestli to pořád má. Jay-Z vyšel z důchodu s pořadem „Ukaž mi, co máš“, který se rýmoval nad rytmem Just Blaze jako za starých dobrých časů a přitom zněl svěže a ostře. Francouzská Montana zachytila ​​největší hit své dosavadní kariéry skladbou „Unforgettable“ po boku Swae Lee, písně, která si vypůjčila zvuk Afrobeat a vytvořila desku, která se točí po celém světě.Podívejte se na další písně, které oživily rappery kariéry, a zjistěte, zda vaši oblíbení udělali řez níže

 • 'Roh'

  Společné představovat The Last Poets

  Během 90. let si Common vybudoval reputaci zkušeného chicagského textaře, ale vydal se svým pátým albem z roku 2002 jiným kreativním směrem, Elektrický cirkus . Naplněný popovými a rockovými vlivy smíchanými s hip-hopem to nebylo nic jako tradiční zvuk Common z minulých let. O tři roky později vydal Common skladbu „The Corner“ z roku 2005, velký singl z jeho comebackového alba, které produkoval Kanye West, Být .

  Námětem (soustředěným na realitu nezasloužených menšinových čtvrtí) a rytmem (silně smyčkovaný vzorek duše) byl návrat do formy pro Com. Navíc mu to vyneslo nominaci na nejlepší rapový výkon dua nebo skupiny na udílení cen Grammy 2006. Být , který byl také nominován za nejlepší rapové album na udílení cen Grammy 2006, získal zlato a byl společným resetem; nikdy skutečně neztratil kouzlo. • 'California Love'

  Tupac Shakur Díky Dr. Dre

  Poté, co Suge Knight v roce 1995 uvěznil Tupaca Shakura z vězení, poté, co byl uvězněn na základě obvinění ze sexuálního útoku, se Tupac vrátil k hip-hopu s největším singlem své kariéry v roce 1996. „California Love“ představující Dr. Dre a Zapp; s Roger Troutman je jednou z písní synonymem pro „Pac.

  Od nezapomenutelných kláves klavíru až po verše a háky stopa dále dokázala, že je nezastavitelný díky „té bombě od Dre“. Píseň jednoduše oslavuje nejslavnější stát na západním pobřeží a zároveň označuje návrat Tupaca. Píseň byla také hitem a dosáhla čísla 1 na Billboard Hot 100 v roce, kdy vyšla.

  rocky smoke ferg kouř mob kouř
 • 'Nezapomenutelný'

  Francouzská Montana Díky Swae Lee

  Do roku 2017, kdy vyšel rok „Unforgettable“, měla francouzská Montana na své jméno několik zásahů, ale byla trochu suchá. Po úspěších jeho collabu z roku 2016 „Lockjaw“ s Kodakem Black a Drakeem asistovaným „No Shopping“ téhož roku byl French na řadě singlů z jeho mixtape, MC4 , to nezvládlo top 20 Billboard Hot 100. Všechno se to změnilo 7. dubna 2017, kdy klesl jeho spolupracovník Swae Lee „Unforgettable“.

  Výpůjčka od Afrobeatu a dancehallu byla pro francouzštinu odlišná, a Swaeův háček byl bezchybný. To byla trať, která dala francouzštině do rukou megahit. Album „Unforgettable“ je nyní osmkrát platinové a pohánělo francouzské album, Pravidla džungle , na č. 3 v žebříčku alb Billboard 200.

 • 'Krásná'

  Snoop Dogg Díky Pharrellovi Williamsovi

  V 2000s, Snoop Dogg byl v bodě znovuzrození ve své již legendární kariéře. Vychází z vydání jeho posledního alba na Master P's No Limit Records, 2000 Poslední jídlo , Snoop byl nyní umělcem Priority Records. Svou novou smlouvu s labelem The Neptunes zahájil v důsledku jejich produkce na písních „From tha Chuuuch to da Palace“ a „Beautiful“, prvních dvou singlů na jeho albu z roku 2002, Zaplaceno za náklady na da da Bo $$ .

  Skladba „Beautiful“ se rychle stala jednou z nejpopulárnějších Snoopových skladeb a odklon od jeho obvyklého zvuku. Gangsta rapper, který dělal tak sladký a jasně znějící singl o očarování ženou spárovanou s Pharrellem, který zpíval jeho srdce, byl v té době velmi nový. Dobře přijatá skladba vyvrcholila na 6. místě v Billboard Hot 100 a přidala další nadčasovou klasiku do Snoopova katalogu.

 • ‚Turn Down for What '

  DJ Snake a Lil Jon

  Do roku 2013 Lil Jon již v roce 2006 vytvořil hitové taneční písně jako „Snap Yo Fingers“, ale žádný z nich neměl masivní kulturní dopad jeho skladby „Turn Down for What“ z roku 2013 s DJ Snake. Předtím, než se spojil s DJem Snakeem, měl Jon podobnou hymnu turnaje s hitem LMFAO z roku 2009 „Shots“, na kterém byl uveden. Ale když dorazilo „Turn Down for What“, už to bylo téměř osm let, co měl jako hlavní akt píseň top 10 v žebříčku Billboard Hot 100.

  Film „Turn Down for What“ se skvěle hodil k bláznivé produkci DJ Snake, plné rohů a vokálnímu zpěvu Lila Jonea a přímo z Atlanty. Fráze „Odmítněte, za co!“ se na dobrou dobu stala hlavním proudem Ameriky. Kvůli jeho Dopad „Turn Down for What“ vzrostl na 4. místo v Billboard Hot 100 a byl certifikován šestkrát platinou. Po úspěchu písně se postavení Lil Jon ve světě EDM nadále rozšiřovalo a rozšířil svůj dosah do dalších podniků, do produkce rapu.

 • 'Napájení'

  Kanye West

  Poté, co Kanye West přijal po smrti své matky v roce 2007 temnější a napjatou osobnost, vyjádřil svůj vnitřní nepokoj na svém albu z roku 2008, 80. léta a zlomené srdce a zaútočili na fázi MTV Video Music Awards během přijímací řeči Taylor Swifts za nejlepší ženský videoklip v roce 2009, další krok rappera byl záhadou. Vše se změnilo, když ‚Ye vyšel z brány v roce 2010 s filmem„ Power “, což bylo stejně prohlášení, jako evoluce.

  Píseň, kterou produkovali Yeezy, S1, Jeff Bhasker, Mike Dean a Andrew Dawson, straší téměř vojenskou energií pochodu. „Také Ye je na trati stejně silný jako kdykoli předtím a získává zpět, jak silný je muž i hudební umělec. „Síla“ zahájila vedení My Beautiful Dark Twisted Fantasy , album, které mnozí fanoušci rapu považují za ‚Ye's magnum opus. Chválená stopa má od té doby dvojnásobnou platinu.

 • ‚Mama Said Knock You Out '

  LL Cool J

  „Mama Said Knock You Out“ je píseň, kterou několik generací fanoušků hip-hopu považuje za definitivní LL Cool J ode. Trať, singl z jeho stejnojmenného alba z roku 1990, je LL v jeho nejlepším stylu, používá lyriku a hněv způsobem, který předtím neměl. V době, kdy vyšlo album „Mama Said Knock You Out“, byl LL ve hře dobrých šest let a v roce 1984 upustil od své první oficiální písně „I Need a Beat“ a od debutového alba, Rádio , v roce 1985. Chůze s Pantherem , LP, které upustil před svým Mama Said Knock You Out album, byl považován za subpara pozoruhodnou sektou fanoušků, a tak použil titulní skladbu jako připomínku toho, kým byl - muž, s nímž si neměli dělat problémy. A určitě to každého upozornilo, protože „Mama Said Knock You Out získala zlato, vyhrála Grammy a vyvrcholila u č. 17 na Billboard Hot 100.

 • 'Ukaž mi, co máš'

  Jay-Z

  V roce 2003 se Jay-Z rozhodl, že odchází do důchodu Černé album nastaven jako jeho finální projekt a celostátně vydaný dokument Fade to Black v roce 2004 upevnil svůj běh jako G.O.A.T. elegantně. Ukázalo se, že Jay nemohl nechat hru na pokoji, v roce 2006 se vrátil se svým albem, Kingdom Come. LP vedl obrovský singl „Show Me What You Got“, který vyvrcholil na 8. místě v Billboard Hot 100. Píseň spojuje Jaye a životně důležitého producenta Roc-A-Fella Records Just Blaze; samotná skladba zní „velkolepě“, rozkvétá velká kapela a klepe buben. Jay pracuje na svém charismatu, zní rád, že je zpět ve hře, a přináší bezchybné rýmy.

  kendrick lamar & j. cole
 • 'Vítej zpět'

  Ma $ e

  Ma $ e odešla z hip-hopu v roce 1999 a snažila se vybudovat užší vztah s Bohem. Do hry se vrátil o pět let později poté, co se stal ministrem. Jeho zpáteční písní byla „Welcome Back“, lehká, dobře míněná óda zaměřená na návrat Ma $ e, který byl přijímán s otevřenou náručí. Rekordní skladba s dobrým pocitem vyvrcholila na 32. místě v žebříčku Billboard Hot 100, ale co je důležitější, normalizovala něco, co většina fanoušků nepředvídala: Mase zůstal věrný svému náboženskému růstu a stále objímal své rapové kořeny. Rovnoměrné album také během svého debutového týdne prodalo 188 000 kusů a získalo zlato, což dokazuje, že hip-hop byl na podporu „špatného chlapce, který byl čistý“.

 • 'Můj blok'

  Zjizvená tvář

  Vychází jeho šesté studiové album, Poslední z umírajícího plemene Scarface byl již v roce 2000 kriticky respektován a milován jako MC. Toto album se však prodalo o něco méně než obvykle ve srovnání s jeho předchozím úsilím, ale jeho další singl v propagaci jeho LP z roku 2002, Oprava , by to všechno změnilo. Klavírní skladba „My Block“ shledává, že Scarface je stejný pouliční vypravěč s jasnými očima, jakým vždy byl, ale tentokrát najde způsob, jak být veselý a upřímný, co se děje v jeho sousedství. Oprava se ukázal být jedním z dosud nejúspěšnějších projektů společnosti „Face“, protože se z brány prodalo 160 000 kopií.

 • „Stále D.R.E.“

  Dr. Dre Díky Snoop Dogg

  Po sedmileté pauze mezi alby Chronická (1992) a 2001 (1999), Dr. Dre věděl, že ať už je jeho další singl jakýkoli, musí být skvělé označit jeho návrat. Chválený producent rapperů přednesl na všech úrovních trať Snoop Dogg s asistencí „Still D.R.E.“, kterou Dre produkoval se Scottem Storchem a Mel-Manem. Beat je klasický s těmi strašidelnými klavírními klávesami, které položily základ pro Dreovy ostré bary, které tehdy Jay-Z napsal. A Snoopovo přidání dokázalo, že toto rapové duo bylo po všech stránkách perfektní. Tlak byl na Dreho, protože jeho první album bylo považováno za klasiku Chronická. „Stále D.R.E.“ byl obrovský, ale 2001 album, na kterém žilo, bylo monstrum, protože pokračovalo šestkrát platinou.

 • 'Beze mě'

  Eminem

  Abych byl spravedlivý, počátkem dvacátých let Eminem rozhodně nemusel ‚oživovat 'svou kariéru, protože už byl jedním z nejpopulárnějších rapperů. Ale jeho singl „Without Me“ z roku 2002 byl návratem na výslní, zpět v době, kdy rapperi nechali roky plynout mezi alby (jeho posledním byl rok 2000 Marshall Mathers LP ). „Without Me“, hlavní singl z jeho alba z roku 2002, Eminem Show , je hravá píseň, na které Em oslovuje své kritiky i pozici v hip-hopu. Jak se dalo očekávat, Eminemův singl byl hitem a stal se v té době skladbou číslo 2 na Billboard Hot 100.

Podívejte se na 30 skvělých nabídek od vašich oblíbených rapperů