Zde je 48 z největších hip-hopových DJů všech dob

Rapová hudba se často točí kolem umělce, který získává uznání, adoraci a nejlepší fakturaci. Ale najednou bylo v hip-hopu jasné pochopení, že DJ je na vrcholu potravinového řetězce. Předtím, než byla nahrána, vyrobena a distribuována první rapová nahrávka, byl DJ v přízemí této naší věci a hrabal se v různých nahrávacích bednách při hledání dokonalého breakbeatu, který by pohnul davem.

Zatímco diskžokeji jsou tu od samého počátku vinylu, počátkem 70. let se objevila nová garda, která se neuspokojila pouze s udržováním hudby v rotaci, ale byla ochotná vyzkoušet zvukové limity a změnit staré na něco nového. Tento trend, který vznikl v Bronxu s gramofony, jako je DJ Kool Herc, se nakonec rozšířil po východním pobřeží i mimo něj a porodil generaci DJů, kteří by dřeli v soukromí, a to vše kvůli uvedení jedinečného zážitku pro fanoušky kultura.Jak roky ubíhaly, byly implementovány inovace, které navždy změnily způsob, jakým vidíme gramofony. Bylo objeveno škrábání, řezání, zpětné točení, kapky jehly a různé další vrásky, přičemž každý rozmetač se na gramofonech dostal do extrémních délek, aby dokázal, že to byl nesporný šampión, pokud jde o houpání džemu. V průběhu let si DJ často zmocňoval rapper, který je často vepředu a uprostřed. Ti, kteří si jsou vědomi historie hip-hopu a že když se hudba zastaví, párty se zastaví, vědí, že DJ je neocenitelný a vždy bude lepidlem, které drží hip-hop pohromadě.Od průkopníků, jako je Grandmaster Flash, osobností rádia jako Mr. Magic, králů mixů jako DJ Clue, jacks-of-all-trades jako Lil Jon, ochutnávačů jako DJ Drama a váženého řemeslníka jako DJ Premier, je role DJ mnohostranná a jak se kultura rozrůstá, stále se rozšiřuje.

Na oslavu jejich přínosu pro kulturu XXL zdůrazňuje 48 největších DJů v historii hip-hopu, které by měl každý fanoušek rapu znát. • DJ Kool Herc

  Getty Images pro Tribeca Film Fe

  11. srpna 1973 hostil DJ Kool Herc a jeho mladší sestra Back to School Jam v rekreační místnosti na adrese 1520 Sedgwick Ave., kterou mnozí považují za rodiště hip-hopu. Během večírku představil Herc, rodák z Jamajky, techniku ​​nazvanou „The Merry Go Round“, která hraje přestávky zády k sobě. Díky tomuto vývoji byl Herc prvním průkopníkem v kultuře a ovlivnil také DJe jako Grandmaster Flash a Afrika Bambaataa. Zatímco Herc, který přestal s DJingem do roku 1980, nedosáhne finančního úspěchu svých předchůdců, je považován nejen za otce, ale i za tvůrce hip-hopu.

 • DJ Premier

  Neilson Barnard, Getty Images  Architekt vzorového zvuku, který v 90. letech dominoval hip-hopu na východním pobřeží, byl DJ Premier chléb s máslem vytvořen pro produkci The Notorious B.I.G., Jay-Z a jeho vlastní skupiny Gang Starr. Ale nespí na jeho surovém talentu jako turntablistu. Od naplnění svých skladeb poškrábanými vokálními vzorky až po neustálou přítomnost za 1 a 2 na různých večírcích v New Yorku i mimo něj, je Premoovo postavení v DJ komunitě pevné.

 • Lil Jon

  Getty Images pro Pepsi

  Vzhledem k tomu, že se Atlanta v 90. letech stala živnou půdou pro talenty, byl Lil Jon v čele scény jako DJ, rapper a producent. Jeho příspěvky přispěly k revoluci ve zvuku města. Zpočátku se točil na domácích večírcích a v klubech, v roce 1995 byl Jon přijat Jermaine Dupri, aby se stal výkonným viceprezidentem společnosti So& Def společnosti A&R, ale stále držel ucho jako DJ v místní rozhlasové stanici V-103. Hvězdná otočka Lil Jon po boku East Side Boyz a vpád do EDM přinesly fanfáry a ohlas u kritiků, ale pamatoval si, že pomohl umístit drsnou a basovou hudbu na mapu. V dnešní době jeho jméno zní jako DJ po celém světě.

 • Velmistr Flash

  Paul Zimmerman, Getty Images

  Grandmaster Flash, první DJ, který se stal bona fide superstar, je zodpovědný za některé z nejtrvalejších inovací v turntablismu. Použitím techniky backspin, frázování a škrábání do svých setů vytvořil zástupce Bronxu průkopnickou rapovou skupinu Grandmaster Flash and the Furious Five, s níž byl v roce 2007 uveden do Rock & Roll Hall of Fame. Jeden z nejvíce skupiny nezapomenutelnými písněmi je „The Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel“, sedmiminutová samostatná výstava umění velmistra Flash za jeho stoly, díky čemuž se jeho kouzlo plně zobrazuje.

 • DJ šroub

  Mnoho DJů má schopnost otřásat davem, ale jen zřídka lze připsat vytvoření celého podžánru hudby. Houstonský rodák DJ Screw dosáhl tohoto výkonu během 90. let, kdy byl vyroben na zakázku Šroubovací pásky , který do značné míry sestával z nasekaných a zašroubovaných mixů populárních místních umělců, ho dal na mapu. Spearheading the Screwed Up Click, DJ Screw, který zemřel 16. listopadu 2000, je připomínán jako průkopník jižního rapu a ikona hip-hopu.

 • Velký čaroděj Theodore

  Kris Connor, Getty Images

  Grand Wizzard Theodore, který se narodil v Bronxu, který se řemeslu naučil jako rekordní chlapec pro svého staršího bratra a DJ Grandmaster Flash, zaváděl průlomové techniky, jako je škrábání a kapky jehly, již v roce 1975. Točilo se na místech jako Danceteria a The Roxy v New Yorku, Theodore, byl klíčovou součástí migrace hip-hopu do centra města, a v roce 1982 vydal s jeho posádkou Fantastická pětka klíčový singl „Can I Get a Soul Clap“. Vynálezce mnoha triků a obchodů, na kterých DJs v průběhu času stavěli, Theodore pomohl položit základy toho, čím se dnes stala kultura.

 • DJ Khaled

  Kevin Winter, Getty Images

  Než se stal velvyslancem Miami hip-hopu, rodák z New Orleans, DJ Khaled, začal jako DJ, který se točil v místních zvukových soubojích a v pirátském rádiu. V roce 1998 se Khaled přestěhoval do Miami a narazil na zem jako co-hostitel Luke Show s 2 strýcem Lukem Live Crew na WEDR 99 Jamz, než debutoval na vlastní mixové show v týdnu, Převzetí , v roce 2003. Umělec, který získal cenu Grammy, získal kosign od Fat Joe, aby se stal součástí Terror Squad, a vydal své debutové album, Poslouchejte ... album V roce 2006 přešel Khaled na kurátora, který chrlil alba s nejvyššími žebříčky a dosáhl rekordů, zatímco pokračoval v rozbíjení nových talentů z jihu i mimo něj.

 • Kid Capri

  Nicholas Hunt, Getty Images

  V 80. letech vládlo v ulicích New Yorku jméno Kid Capri. Rodák z Bronxu zavěsil své mixážní pulty z ruky do ruky a stal se první zázračnou dívkou, která ovládla ulice díky svým mistrovským činům a herectví. Byl také první legendou mixtape, která vydala studiové album s lety 1991 Páska . Capri byl využit jako domácí DJ na Def Comedy Jam, kde působil několik sezón, než začal cestovat a spolupracovat s hvězdami jako Jay-Z, Diddy, 50 Cent, Nas, LL Cool J a dalšími. V roce 2020 zůstává Capri divoký, pokud jde o posílání davu do euforie.

 • Kool DJ Red Alert

  Scott Gries, Getty Images

  Kool DJ Red Alert, kterého mentorovala Afrika Bambaataa koncem sedmdesátých a začátku osmdesátých let, se připojil k rozhlasové stanici NYC 98,7 Kiss FM v roce 1982. Jako jeden z prvních rádiových DJů, kteří začleňovali kompilace dancehall a mix mixů vlastní show, se Red Alert rychle stal vrátný, točí se na legendárním místě Latin Quarter (LQ). Red Alert pomohl zahájit kariéru společností Boogie Down Productions, A Tribe Called Quest, Jungle Brothers a dalších a v průběhu let držel různé sloty se stintem na rozhlasových stanicích KISS FM, Hot 97, Power 105 a v současné době má týdenní rozhlasovou show vysílání na WBLS 107,5 FM.

 • DJ Drama

  Getty Images pro Reebok

  DJ Drama je jedním z předních hráčů v okruhu mixtape, protože zažil své vrcholy i pády. V roce 2003 založil hudební skupinu Aphilliates s DJem Donem Cannonem a DJem Senseem Gangsta Grillz série. Pásky pomohly pohánět kariéru T.I., Jeezy, Lil Wayne, Gucci Mane a dalších. Během let také držel sloty na rozhlasových stanicích, jako je Atlanta Hot 107,9 a Shade 45. Jeho kariéra však narazila na bouři v roce 2007, kdy byl spolu s Donem Cannonem zatčen v rámci policejní razie ve spojení se zákonem RICO (Racketeering Influenced Corrupt Organizations Act), který zabavil 81 000 mixů, počítačů a záznamového zařízení a čtyři auta. Ale on se vrátil tím, že spustil Generation Now, otisk bytových umělců jako Lil Uzi Vert a Jack Harlow. Drama bylo posledním DJem, který skutečně monopolizoval hru mixtape.

 • DJ Jazzy Joyce

  Robin Marchant, Getty Images

  provdala se luku, vzala si Ericu Menu

  Od svého prvního klubového koncertu ve věku 13 let je DJ Jazzy Joyce silou, se kterou je třeba počítat. Joyce, která byla chována v Bronxu, se proslavila lokálně a poté se objevila na rapovém singlu Sweet Tee z roku 1986 s názvem „It's My Beat“. V roce 1987 bitva Jazzy Joyce proti DJ Cash Money na semináři nové hudby upevnila její zástupce jako jednoho z nejlepších ve svém řemesle, bez ohledu na pohlaví. DJing pro rapovou skupinu Digable Planets, výuku na Scratch DJ Academy a 15 let jako producent na Hot 97, Jazzy Joyce je kulturním pokladem.

 • Velmistr Květiny

  Před tím, než hip-hop zcela stál na vlastních nohou, byl Grandmaster Flowers jedním z inovátorů, kteří svým stylem a vkusem za gramofony inspirovali své předchůdce. Grandmaster Flowers se sídlem v Brooklynu Schopnost mixovat nahrávky diskotéky a funky společně v pořadí při houpání jamu byla vlivná a pomohla mu získat fanoušky v budoucích legendách jako DJ Grandmaster Flash, Afrika Bambaataa a DJ Clark Kent. Velmistr Flowers však nikdy neviděl stejnou úroveň úspěchu svých chráněnců a zemřel v roce 1992 bez fanfár vyhrazených pro průkopníka a průkopníka, který si zasloužil.

 • Mr. Magic

  Mr. Magic je jednou z prvních osobností rádia, které zastupují pro hip-hopovou komunitu. Jeho jméno jistě zvoní v hip-hopových kruzích díky The Notorious B.I.G. jeho jméno v písni „Juicy“: „Každou sobotu Rap Attack „Pane Magic, Marley Marle.“ Rodák z Bronxu, který přistál na svém prvním vystoupení na WHBI-FM v NYC Disco Showcase byla připsána jako vůbec první rapová rozhlasová show. Je však známý svou průkopnickou rozhlasovou show, Rap Attack , na WBLS, kde vystupoval DJ Marley Marl. Přehlídka byla výstupem aspirujících rapových hvězd hledajících vysílací čas. Magická rozhlasová show pomohla inspirovat Boogie Down Productions k zahájení The Bridge Wars. Poté, co v 80. letech ovládl rozhlasové vlny, zemřel v roce 2009 pan Magic na infarkt.

 • Jam Mistr Jay

  Vince Bucci, Getty Images

  Jako DJ pro Run-DMC pomohl Jam Master Jay v 80. letech rapovat na národní radar a byl hlavním katalyzátorem zvuku a obrazu skupiny. Kromě obsazení ocelových kol hrál Jam Master Jay, vyškolený hudebník, na různé nástroje na albech jako P.E. Sílící peklo , zatímco rozšiřuje své dovednosti na střihy „Jam-Master Jay“, „Jay's Game“ a „Jam-Master Jammin.“ Zahájením Jam Master Jay Records v 90. letech objevil hvězdné počiny jako Onyx a 50 Cent a před vraždou 30. října 2002 založil Scratch DJ Academy.

 • Funkmaster Flex

  Getty Images pro Vulture Festiva

  Funkmaster Flex, který si pod vedením DJa Chucka Chillouta polepšil, se odrazil od rozhlasových stanic KISS-FM na 107,5 WBLS-FM, než přistál na Hot 97 v roce 1992, kde se rodák z Bronxu stal hostitelem první hip-hopové rozhlasové show v historie stanice. Flex, známý svými nechvalně známými zvukovými efekty bomby používanými v kapkách, ovládal rozhlasové vlny během jednoho z nejplodnějších období rapu NYC. Vydání čtyř zlatých certifikovaných kompilací v průběhu 90. let ( Mix Tape Volume II , Mix Tape Volume III (závěrečná kapitola) , Tunel , Funkmaster Flex: 60 minut Funk, sv. IV ) houpající se v nočním klubu The Tunnel s Big Kapem a neustále diverzifikující své portfolio, Flex si bude pamatovat jako prvního DJ, který se v mainstreamu skutečně označí. Nyní zůstává aktivní jako vždy.

 • DJ Green Lantern

  Michael Kovac, Getty Images

  Díky schopnostem DJ Green Lantern za gramofony je jeho přezdívka vhodnější než většina ostatních. Rodák z Rochesteru v New Yorku vrhl klobouk na trh mixtapeů raných dob a rychle se oddělil od smečky kreativitou svých mixů. Klepnutím na Eminema, aby se stal jeho turné DJ v roce 2001, Green Lantern by později vyrazil na cestu s Nas a Jay-Z. Pokračoval v budování silného postavení v mezinárodním měřítku. Z jeho Invaze série mixtapeů až po klasické pásky pro spolupráci s Jadakissem, Beanie Sigel, Wizem Khalifou a dalšími, je místo Green Lantern v panteonu DJů zajištěno.

 • DJ Doo Wop

  Když byla hra mixtape na svém konkurenčním vrcholu, DJ Doo Wop se ukázal jako jeden z jejích nejlepších uchazečů. Doo Wop, který začal vytvářet mixy již v roce 1989, vstoupil na scénu v roce 1993, ale dosáhl svého vrcholu pomocí „95 Živě , dvoudílná série mixů, která pomohla převratem ve způsobu, jakým byla mixová intra vytvořena náborem nejžhavějších rapperů, kteří by pásku otevřeli. Doo uzavření dohody s Virgin Records před přechodem na Universal, Doo Wop, který reprezentoval latinskou komunitu jako polovina skupiny Diaz Bros. s DJ Tony Touch, dal dohromady nezapomenutelný běh, který zůstává legendární.

 • DJ Kay Slay

  Scott Gries, Getty Images

  DJ Kay Slay, známý v hip-hopových kruzích jako „The Drama King“, strávil vrcholné roky svého běhu tím, že upustil od nejnovějších exkluzivit a přitom se vyhrožoval, že v příštím dechu udeří vašeho oblíbeného DJ. Rodák z Harlemu, Kay Slay, bývalý spisovatel graffiti, vstoupil do rozhovoru s nejžhavějším DJ mixem v New Yorku na konci 90. let a v raném věku, přispíval ke klasickému hovězímu masu a prosazoval agresivní newyorskou stáj. Kay Slay, který je v současné době na Shade 45, se točil kolem Hot 97 během 2000ů, vydal prostřednictvím svého otisku Streetsweepers různé kompilace a zůstává hlasem ulic.

 • DJ Clark Kent

  Getty Images pro Billboard

  Na konci 80. let se DJ Clark Kent stal průkopníkem v tomto oboru jako DJ rapové hvězdy Dany Dane a dlouho byl jedním z hlavních hip-hopových arbitrů drogy. Získávání produkčních kreditů na deskách od Junior M.A.F.I.A. (Dále jen „Playerova hymna“), Jay-Z („Brooklyn's Finest“, „Coming of Age“, „Cashmere Thoughts“) a další, pomohl Brooklynský rodák také usnadnit nahrávací smlouvu brooklynského rappera Shynea s Bad Boy Records. . Díky všudypřítomnosti ve světě DJů za poslední tři desetiletí a jeho započtení mu nezpracované dovednosti a ovládání davu Clarka Kenta umožnily zůstat jedním z nejvyhledávanějších žokejů ve hře.

 • Tim Westwood

  Getty Images pro Red Bull

  Vztah hip-hopu s Velkou Británií je hluboký a Timovi Westwoodovi se připisuje pomoc při překlenutí propasti při rozšiřování dosahu kultury přes rybník. Začínal na britských rozhlasových stanicích Kiss FM a LWR v 80. letech a Westwood založil obchod na Capital FM, kde působil u soudu až do svého odchodu ze stanice v roce 1994. Ve stejném roce zahájil Westwood živé vystoupení Radio 1 Rap Show. s The Notorious BIG a Diddy. V roce 2013, kdy opustil BBC Radio, aby se vrátil do Capital Radio, kde se v současné době točí, nelze podceňovat roli Westwooda v prosazování tohoto umění.

 • DJ Whoo Kid

  Cindy Ord, Getty Images

  Produkt Queens Village, New York, DJ Whoo Kid, je dokonalý spinner s pracovní morálkou, která mu poskytla robustní životopis. Poté, co 90. léta strávil tradiční cestu k úspěchu ve hře mixtape, DJ Whoo Kid se spojil s 50 Cent a G-Unit, s nimiž pomohl změnit způsob, jakým byly mixtapes navždy vytvořeny během prvních let. Ten muž má nespočetné množství titulů hostujících mixtape na své jméno a cestoval po světě a točil se široko daleko. Whoo Kid, který se v průběhu let rozvětvoval a pracoval s lidmi jako D-Block, Snoop Dogg, Max B a dalšími, se vyvinul v mediálního titána, ale obvykle ho lze spatřit ve stánku poblíž vás. Podívejte se na něj na SiriusXM Shade45, kde můžete slyšet jeho rozhlasovou show The Whoolywood Shuffle .

 • Kosmický Kev

  Philadelphia, která je domovem elitních textařů ​​vyzkoušených v bitvách, vždy působila jako velký dav, ale DJ Cosmic Kev neustále sloužil jako prostředník při předvádění nejlepších talentů, které město nabízí. Počínaje svou kariéru na Power 99 FM počátkem 90. let poskytl Kevův mixshow platformu pro místní hvězdy jako State Property, Major Figgas, Philly's Most Wanted, a dokonce pomohl usnadnit představení Meek Mill Rick Rossovi v roce 2010. Známý tím, že poskytuje exkluzivní styly největších hvězd rapu, je Cosmic Kev synonymem barů a zůstává věrný nájemníkům svého řemesla.

 • Tony Touch

  Getty Images pro sázku

  Od uvedení své první skladby v roce 1991 je Tony Touch jedním z nejplodnějších rapových DJů. Zaplavuje ulice ikonickými mixy, jako je ten jeho 50 MC trilogie a turné po boku Cypress Hill, Guru, Rock Steady and the Beatnuts, Brooklynský rep také ovlivnil rádio. Svůj první koncert vysadil na stanici AM v Orlandu, poté následoval stint na Hot 97 a Power 105. Nakonec skončil na SiriusXM Shade45, kde v úterý hostí Toca. Tony Touch, který dosud vydal pět studiových alb, včetně své debutové LP, The Piece Maker, a více než 300 mixů, zůstává základem na různých místech NYC.

 • DJ Scratch

  DJ Scratch

  Krach DJ Scratch přistál na scéně v roce 1988, kdy vyhrál DJský šampionát Battle For World Supremacy na letošním semináři nové hudby a získal koncert jako DJ rapové skupiny EPMD. Brooklynský rodák a trojnásobný kandidát na cenu Grammy, známý svými dovednostmi v řezání a škrábání, se poprvé objevil na EPMD Nedokončená práce album a za poslední tři desetiletí vyprodukoval 44 zlatých a platinových alb. Je vlastníkem ScratchVision, kde se můžete naladit a sledovat Scratch v práci. Jmenován mistrem roku 2010 Master of the Mix a cenou Global Spin Awards Turntablist roku od roku 2012 do roku 2014, Scratch je pravděpodobně váš oblíbený DJ oblíbený DJ.

 • Marley marl

  Dimitrios Kambouris, Getty Images

  Když DJ jako Marley Marl dostane jméno v jedné z největších hip-hopových skladeb všech dob, je to jen další znak, který mu dává hip-hopové kredity, aby si zajistil své místo při zvýraznění některých z nejlepších DJů všech dob. The Notorious B.I.G. dal Marleymu své rekvizity v roce 1994 k písni „Juicy“, když plival, „každou sobotu Rap Attack „Pane Magic, Marley Marle.“ Kromě DJ, který formoval Juice Crew s Mr. Magic, získal rekvizity pro produkci klasické skladby Roxanne Shante 'Roxanne's Revenge' a pro inspiraci spousty herních rapových hvězd od RZA po DJ Premier. Jeho produkční práce lze nalézt na jeho vlastních albech jako In Control Vol. 1 , kromě umělců zlaté éry jako Big Daddy Kane a LL Cool J.

 • Ron G.

  I když se bude navždy debatovat o tom, kdo nastartoval trend vrstvení vokálů od R&B klasiky přes breakbeaty, Ron G z toho udělal svůj podpisový zvuk. DJ, který jako inspiraci uvádí DJ Red Alert, pomohl překlenout propast mezi žánry a posunout kulturu vpřed. Zdraví z Harlemu, Ron G, který také produkoval skladby pro seznam rapových umělců, včetně Fat Joe, The Lost Boyz a zesnulého Tupaca Shakura, byl na 6. výročním udílení cen Justo Mixtape Awards jmenován nejlepším producentem mixu, což svědčí o jeho dokonalosti.

 • Protáhnout Armstronga

  Getty Images pro Playboy

  Pokud by to nebylo pro Stretch Armstrong, je docela možné, že bychom nikdy neslyšeli o některých z největších rapových umělců všech dob. V roce 1990 se Armstrong, rodák z New Yorku, spojil s Bobbitem Garcíou Stretch Armstrong a Bobbito Show , podzemní hip-hopová rozhlasová show, která v té době pomohla umístit na rapový radar relativní neznámé rappery jako Nas, Jay-Z, The Notorious B.I.G., Wu-Tang Clan, Big L a další. Armstrongovo místo v historii hip-hopu se stále točí kvůli lásce k řemeslu.

 • DJ Enuff

  Ilya S. Savenok, Getty Images

  Od té doby, co si před 98 lety KISS FM vysloužil pozornost legendárního Kool DJ Red Alert, který požádal Enuff, aby jej vyplnil v jeho rozhlasové show, je DJ Enuff pevnou součástí rapového světa. V roce 1994 se Enuffova kariéra rozvíjela, když Diddy požádal rodáka z Brooklynu, aby se stal oficiálním silničním DJem rapové hvězdy The Notorious BIG, se kterou pracoval až do své smrti v roce 1997. Známý DJ má za sebou dlouholetou kariéru jako rozhlasový DJ na Hot 97, který pomáhá překonávat rekordy rapperů v pěti městských částech i mimo ně. Tvůrce Heavy Hitters, posádky DJů po celé zemi, která zahrnuje Kanye West, DJ Enuff je nejen vyslancem, ale také legendou.

 • DJ Jazzy Jeff

  Getty Images pro Paramount Pictu

  Stejně milovaný a respektovaný, DJ Jazzy Jeff strávil více než tři desetiletí a nechal posluchače v úžasu. Philly Rep se stal hvězdou útěku jako polovina rapového dua DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince a pomohl popularizovat škrábnutí transformátoru u nahrávek jako „The Magnificent Jazzy Jeff“ a „Live at Union Square (listopad 1986)“, výjimečná skladba ve svém arzenálu, který ho odlišoval od jeho současníků. Vydání dvou kompilačních alb, Velkolepý a Návrat velkolepých , hostující svůj výroční PLAYlist Retreat a točící se na událostech po celém světě, je dlouhověkost a vytrvalost DJ Jazzy Jeffa bezprecedentní.

 • DJ Clue

  Getty Images pro Pepsi

  V hip-hopu, pokud jde o zabezpečení exkluzivních nahrávek a svobod, je DJ Clue ve své vlastní třídě. V polovině 90. let poslal rodák z Queensu průmysl a ulici do rozruchu svými mixtapes, které zahrnovaly nepovolené, nevydané skladby rapové elity. Svůj ruch obrátil na kariéru v rádiu a stal se prvním DJem, který vydal platinové album s vydáním v roce 1998, Profesionál . Během své kariéry Clue objevil a podepsal multiplatinovou rapovou hvězdu Fabolous. Dosavadní výsledky DJ Clue jako party rockera, hledače talentů a mixshow DJ jsou bez vady.

 • Afrika Bambaataa

  Cindy Ord, Getty Images

  Afrika Bambaataa, DJ se sídlem v Bronx River Houses v jižním Bronxu a časný šampión breakbeatu, se stal vůdcem hnutí poté, co na konci 70. let vytvořil Universal Zulu Nation. V roce 1982 vydali Bambaataa and the Soulsonic Force singl „Planet Rock“, který do značné míry začlenil prvky elektronické hudby a inspiroval řadu umělců a DJů k proniknutí do žánru. Dopad a vliv Afriky Bambaataa, nominované na rokenrolovou síň slávy v roce 2008, zůstávají v kultuře významné.

 • Pane Cee

  Mister Cee je v první řadě na konci 80. a na počátku 90. let jako DJ rapové legendy Big Daddy Kane a jeho příspěvky k hip-hopu jsou neocenitelné. Brzy šampión The Notorious B.I.G., rodák z Brooklynu, působil jako spolupracovník výkonného producenta na Biggie's Připraven zemřít album, než se točí 21 let v newyorské rozhlasové stanici Hot 97. V současné době drží odpolední slot na rádiu 103,9 (WNBM-FM), Mister Cee nadále ovládá různé davy na klubovém okruhu NYC a překlenuje propast mezi starou a novou školou.

 • Roc Raida

  Na konci 80. a na počátku 90. let 20. století ovládli Roc Raida a X-Ecutioners umění turntablismu. Roc Raida, který se narodil v New Yorku, potvrdil svůj status impozantního DJ svým vítězstvím na mistrovství světa DMC v roce 1995 a poté v 90. a 2000. letech obsáhl desky rapperů MF Grimma a Busty Rhymese. Roc Radia byl uveden do síně slávy DMC v roce 1999 a získal Mash-Up Mixtape roku na Justo Mixtape Awards za svůj Fenomén skály album v roce 2005, než zemřelo 19. září 2009 na zástavu srdce.

 • Brucie B.

  V době, kdy uptown udával tón toho, co bylo v newyorských ulicích horké, byl v epicentru toho všeho DJ Brucie B. Rodák z Bronxu zahájil svou cestu v roce 1977 a zachytil svůj první velký koncert v legendárním nočním klubu Disco Fever. Vrchol Brucie B však přišel během jeho působení na hotlem v Harlemu The Rooftop, přičemž živé nahrávky jeho setů šly až na 100 $. Odsouzení z roku 1990 za obvinění z drog zastavilo jeho hybnost, ale pracuje s Bad Boy Records a Roc-A-Fella Records, stejně jako s jeho účastí ve filmu Splacen v plné výši , udržel svou legendu nedotčenou.

 • DJ Qbert

  Getty Images pro WIRED25

  DJ Qbert, který pochází ze San Franciska, je všeobecně považován za jednoho z nejlepších, kdo kdy upustil jehlu na desku. Qbert, člen Rock Steady DJs, je vlastníkem několika titulů DMC, včetně USA Champion 1991 (solo) World Champion 1992 — Rock Steady DJs (Qbert, Mixmaster Mike & Apollo) a DMC World Champion 1993 — Dreamteam (Qbert & Mixmaster Mike). DJ Qbert DJ Hall of Fame, DJ Qbert se stal neodmyslitelnou součástí popkultury a vystupoval jako sám v Tony Hawk's Podzemí a DJ Hero 2 .

 • King Tech

  Několik osobností bylo při zvýraznění talentu na západním pobřeží rozhodující než DJ King Tech, který pomáhal během 1 s a 2 s Wake Up Show Počáteční běh v 90. letech. Vítězství v soutěži, která dala Tech a Sway Calloway příležitost vysílat 40minutový mix v místní rozhlasové stanici 106,1 KMEL, duo vzkvétalo, s Wake Up Show stát se vlajkovým programem v San Francisku i mimo něj. Od přijímání začínajících umělců v této oblasti až po představení budoucích hvězd jako Jay-Z, Wu-Tang Clan a Eminem publiku na západním pobřeží jsou příspěvky King Tech do hip-hopu monumentální a získávají nejvyšší respekt vůči jeho vrstevníci.

 • DJ Chuck Chillout

  D Potlačeno, Getty Images

  Když životopis zahrnuje pomoc s představením DMX masám, je hip-hopová karta certifikována. Chuck Chillout si k tomuto úspěchu nárokuje a je jedním z prvních DJů, kteří na konci 90. let odehráli rapperovu debutovou skladbu „Get at Me Dog“. Ale ještě předtím Chuck začal v rozhlase na WRKS 98.7 Kiss FM v New Yorku v roce 1982. Rodák z Bronxu opakoval hip-hop téměř 40 let, téměř tak dlouho, dokud žánr žije a prosperuje. Od členství ve skupině The B-Boys až po vydání jeho Mistři rytmu album s Kool Chipem se ve hře prosadil. V dnešní době je Chuck Chillout slyšet točit se v sobotu večer na rozhlasové stanici WBLS v New Yorku.

 • DJ Babu

  Brendon Thorne, Getty Images

  Člen světově proslulé skupiny DJ Junkies DJ, předchází mu arzenál úctyhodných triků za volantem DJ Babu. Vyrůstal v Kalifornii, Babu, plodný bitevní DJ, který vyhrál na mistrovství světa Vestax a získal několik titulů ITF, se zasloužil o pokrok v umění žonglování beatů se svou rutinou „Blind Alley“. Produkoval také klasický bitevní rekord Super kachní přestávky pod názvem The Turntablist. Nalezení komerčního úspěchu jako člen Dilated Peoples, Babu v současné době točí na Beat Junkie Radio na Dash Radio a vedle své posádky vyučuje na Beat Junkie Institute of Sound.

 • DJ Envy

  Nicholas Hunt, Getty Images

  Být mentorem ikonické postavy ve vašem řemesle může vést k obrovskému tlaku, nicméně DJ Envy strávil posledních několik desetiletí vyřezáváním své vlastní dráhy. Envy, který byl přijat pod křídla DJ Clue, se během prvních let rozrostl v jeho vlastní, s řadou mixů, které zapálily ulice. Uvolnění Směsná poušť Storm Storm: Blok Party, sv. 1. V roce 2003 Envy od té doby vydalo několik kompilací, přičemž se s trvalým úspěchem pohybovalo po okruhu klubových DJů. Po dlouhém působení na Hot 97 je Envy v současné době hostitelem, spolu s Angelou Yee a Charlamagne Tha God, na Power 105. Snídaňový klub , koncert, který pořádal v posledním desetiletí.

 • A-Trak

  Getty Images pro Samsung

  Nejmladší DJ, který kdy vyhrál mistrovství světa DMC na světě, všechny tři hlavní soutěžní tituly DJů (DMC, ITF a Vestax), a první, kdo vyhrál pět mistrovství světa, běh DJ A-Trak na konci 90. let, nemá obdoby. A-Trak, který se stal v roce 2004 tour DJem Kanyeho Westa, založil Fool's Gold Records s Nickem Catchdubs a Dust La Rock v roce 2007, které se staly jedním z nejvlivnějších a nejrůznějších otisků hudby. A díky jeho vazbám na rapové hvězdy jako Jay-Z, Lupe Fiasco, Kid Cudi, Juicy J, Danny Brown, Run – DMC, The Roots a další jsou pověření A-Trak v kultuře certifikovány.

 • Pete Rock

  Roger Kisby, Getty Images

  DJ a rapper jsou synonymem hip-hopu a rodák z Bronxu Pete Rock jel s tímto bodem domů s precizností jako součást dua Pete Rock & CL Smooth v 90. letech. Jejich svazek začal v roce 1991 EP All Souled Out , který předvedl Petův talent pro používání temných soulových a jazzových nahrávek. Jedna z jejich nejuznávanějších skladeb „They Reminisce Over You (T.R.O.Y.)“ opět dokázala, jak milý byl Pete Rock za deskami. Ačkoli se skupina rozpadla, to nezastavilo Petovu kariéru. Jako DJ, producent a znalec hip-hopu pokračoval ve vytváření beatů pro nespočet rapových alb, od staré školy po novou, a vydal své vlastní instrumentální balíčky. V loňském roce upustil Retropolitický album se Skyzoo, poskytující jen další příklad toho, že vkus Pete Rock se zvukovými plochami se časem zlepší.

 • DJ Hollywood

  Peter Kramer, Getty Images

  Manipulace s davem pomocí hudby je klíčovou součástí skvělého DJ, ale to, co odděluje elitu od jejích protějšků, je schopnost udržet si veřejnost na každém vašem slově. DJ Hollywood byl mezi prvními, kdo projevil talent pro oba, protože rodák z Harlemu posypal své sety zdlouhavými synkopovanými rýmovými dovednostmi a účinně porodil to, co nyní známe jako „flow“. Během 80. let také zdobil jeviště svým partnerem v rýmu Lovebug Starski. Hollywood, který jako první DJ vystoupil v divadle Apollo v Harlemu pomocí gramofonů a mixu, kraloval od poloviny 70. let do začátku 80. let. Je uctíván hip-hopovými historiky a skutečnými školními nadšenci.

 • DJ hotovostní peníze

  Philadelphia je velmi považována za živnou půdu pro talentované DJe, reputaci, kterou si z velké části založil DJ Cash Money. Chválil svůj arzenál triků, který zahrnuje podpisy, jako je scratch Transform, Pee Wee Herman scratch a Chirp scratch. Vítězství na novém hudebním semináři Supermen DJ Battle v roce 1987 a titul DMC World DJ Championships v následujícím roce, Cash Money, první účastník Síně slávy DJ, spolupracoval se Snoopem Doogem, Bustou Rhymesem, Public Enemy a dalšími let, což v procesu zanechalo trvalý dopad na hip-hop Philly

 • DJ Greg Street

  Marcus Ingram, Getty Images

  DJ Greg Street trvale zůstával na špici vlivných DJů z jihu. Když se narodil v Mississippi, jeho důmyslnost prosvítala, když začal připojovat svou kytaru ke svým gramofonům, a nakonec přenesl svůj talent na řadu rozhlasových stanic v regionu, včetně 93 BLX v Mobile, Ala., Magic 102 v Houstonu a K- 104 / KKDA v Dallasu. V současné době se v Atlantě točí na V-103 v Atlantě a jeho role v jižní rapové komunitě posílila role Grega Streeta pomáhat zlomit rappery Future a Travis Porter spolu s jeho rozsáhlou hudební paletou zajišťující soundtrack do ulic.

 • Michael '5000' Watts

  Collision Magic

  Vzhledem k tomu, že Houstonova rapová scéna začala v polovině 90. let bublat s useknutým zvukem DJ Screw v popředí, začal si Michael '5000' Watts, DJ ze severní strany Houstonu, budovat vlastní impérium . Založení společnosti Swishahouse Records s partnerem OG Ronem C v roce 1995, Watts '; vliv na uvádění H-Town na mapu byl patrný napříč celou řadou, přičemž úspěchy jako Slim Thug, Mike Jones, Chamillionaire a Paul Wall dosáhli hlavního proudu. S 30 lety ve stánku pod opaskem je Michael '5000' Watts považován za O.G. na jihu, s vášní pro posunutí kultury vpřed.

 • Terminátor x

  Když se DJ dostane do síně slávy Rock & Roll, jeho místo v hip-hopové kultuře se upevnilo, což se přesně stalo Terminátoru X. DJ si vybudoval jméno pro obsazení gramofonů pro Public Enemy během prvního běhu klasických alb rapové skupiny jako Trvá to národ milionů, aby nás zadržel . Poté, co opustil skupinu v roce 1998, vydal vlastní projekty, Terminator X & The Valley of the Jeep Beets (1991) a Skvělá koupelna (1994), představující umělce Chuck D, DJ Kool Herc a Cold Crush Brothers. V roce 2013 byli X a Public Enemy uvedeni do Rock & Roll Hall of Fame. V těchto dnech tráví X svůj čas jako pštrosí farmář na venkově v Severní Karolíně.

 • Spinderella

  Ethan Miller, Getty Images

  Zatímco na DJing v hip-hopu se často pohlíží jako na chlapce klubu, Spinderella dokázala, že dámy jsou stejně vítané. Její práce DJky pro Salt-N-Pepa, která začala na konci 80. let, jí umožnila předvést svůj talent a dovednosti v 1. a 2. letech. Míchání desek, povzbuzování davu a zdobení pódia rapovým duem nebylo jejím jediným nárokem na slávu. Produkce Spinderella, která je důvtipná, se objevila na několika albech společnosti Salt-N-Pepa, včetně skladeb „Blacks“ Magic 'na stejnojmenném albu z roku 1990 a' Step 'v roce 1993 Velmi nutné. V průběhu let využila svůj talent k roztočení na rozhlasové stanici KKBT 100.3 v Los Angeles a zahájila DJ Academy Spinderella. Je také umělkyní oceněnou Grammy a v roce 1995 si odnesla ocenění Nejlepší rapové vystoupení dua nebo skupiny se skupinou Salt-N-Pepa za píseň „None of Your Business“.

 • Statik Selektah

  Matthew Eisman, Getty Images

  Statik Selektah dal o své přítomnosti vědět během prvních ran s jeho Hláskuj moje jméno správně série mixtape, která vedla bostonského rodáka ke koncertu, který se točil na SiriusXM Shade 45 v roce 2005 a který drží dodnes. V roce 2006 založil ShowOff Records, který obsahuje řadu kompilací Statik, stejně jako projekty spolupráce, které ho spojily s rappery Termanology, Saigon, Curren $ y, Freeway, Freddie Gibbs, Action Bronson, Bun B, Paul Wall a další. Od té doby se stal jedním ze standardních nositelů posouvání lyricky poháněného hip-hopu do popředí a řadí se mezi největší DJe, kteří kdy vyšli z Nové Anglie.

Podívejte se na všechny XXL Časopis Cover of the 2010s