Zde je 12 umělců, kteří se proslavili dříve, než se stali rappery

Cesta k úspěšnému rapperovi není vždy lineární. O tom mohou svědčit rappeři, kteří se proslavili něčím mimo rapování.

V době, kdy se poprvé proslavila kolem roku 2014 nebo 2015, byla Cardi B známá především díky mimořádně velké osobnosti, kterou předvedla ve svých vtipných videích na Instagramu. Po rozptýlení této pozornosti na místo Love & Hip Hop: New York v roce 2015 upustila od debutového mixu, Gangsta Bitch Music, sv. 1, v únoru 2016 a začala legenda Cardi B The Rapper.rozhodl jsem se velký obal alba

Drake a Kanye West také udělali vlny, aniž by byli nejprve známí jako rapperi. Drizzy byl hvězdou populární kanadské dospívající telenovely, než upustil Tak daleko mixtape a začal svou cestu k rapové slávě v roce 2009. Pro Kanyeho se už roky snažil být rapovou hvězdou, ale jeho první zkušenosti se slávou přišly v důsledku produkce hudby pro rapové hvězdy napříč průmyslem v letech 1996 až 2003. V době, kdy upustil od svého debutového alba, The College Dropout V roce 2004 se však všechno nadobro změnilo a byl uznán jako hvězdný MC, který také produkoval.Je to jen pár rapperů, kteří se proslavili tím, že dělají něco mimo rap. Skrz historii existovalo mnoho takových umělců, každý s různými příběhy o jejich cestě k rapové slávě.

Dnes XXL , se koná u 12 umělců, kteří se proslavili dříve, než se stali rappery. Podívejte se níže na všechny překvapivé kariérní obraty a odemykání snů. • Kačer

  Herec

  Před tím, než byl Bůh 6ix, byl tam Invalidní vozík Jimmy, postava, kterou Drake hrál v seriálu pro mládež, Degrassi: Nová generace . Jimmy Brooks byl student střední školy, který hrál ve svém školním basketbalovém týmu - dá se říci, že je lepší než Drizzy ve skutečném životě. Drake hrál roli a byl součástí seriálu. nejdramatičtější okamžik, kdy student střelil svou postavu do zad jako pomstu za krutý žert, s čím Brooks neměl nic společného.

  dj yola není gon nechat

  Drizzy držel roli Jimmyho Grahama v letech 2001 až 2008 a v době, kdy skončil s touto show, byl rodák z Kanady jen několik měsíců od upuštění od svého únikového mixu, Tak daleko , v roce 2009. Není třeba říkat, že Drizzy se od té doby vážně posunul na vyšší úroveň.

 • Dětinský Gambino

  Herec a komik

  Childish Gambino poprvé zaujal určitý stupeň národní pozornosti ve světě zábavy jako součást improvizační komediální skupiny New York University Derrick Comedy v roce 2000. Odtamtud ho herec-komik a spisovatel Tina Fey najal, aby byl spisovatelem komediálního seriálu NBC 30 Rock v roce 2006. Do roku 2009 se ponořil do světa televize, když získal místo jako člen obsazení v komedii NBC Společenství . V tomto bodě už roky rapoval a vydával mixtapes, ale své debutové album nevydával, dokud nevyložil Tábor v roce 2011. • Cardi B.

  Osobnost sociálních médií a reality televizní hvězda

  Dva roky předtím, než v roce 2017 upustila od značky „Bodak Yellow“, byla Cardi B horkým tématem na sociálních médiích a získala si několik virálních momentů za svou roli obsazení na Love & Hip Hop: New York. Cardi se poprvé proslavila nahráním řady veselých poctivých videí na Instagram a svůj účet Vine v roce 2013. V roce 2015 se připojila Láska a hip hop a stal se známým jako jedna z nejslavnějších osobností show. Příští rok upustila od debutového mixu, Gangsta Bitch Music, sv. 1.

 • Jaden Smith

  Herec a syn Will Smith

  Být synem Willa Smitha znamená, že jsi téměř zaručeně slavný. To byl případ rappera Jadena Smitha, který se proslavil nejprve jako syn Fresh Prince a poté jako herec. Jaden debutoval ve filmu, když v roce 2006 hrál jako syn Willa Smitha Snaha o štěstí . Poté se Jaden vydal ve stopách svého rapujícího táty v roce 2012, kdy upadl The Cool Cafe: Cool Tape Vol. 1 , jeho první mixtape.

  ta dívka je význam uckers
 • Nick Cannon

  Herec

  Nick Cannon poprvé ochutnal skutečnou slávu jako člen obsazení v komediálním seriálu Nickelodeon Všechno zpět v roce 1998. Poté, co se objevil na 33 epizodách této série, Cannon, který byl původně součástí rapové skupiny na konci 90. let, než se připojil Všechno , nakonec odstoupil od show a znovu se ponořil do rapové hry. V roce 2001 byl na písních s Lil Romeo. Do roku 2003 upustil od několika sólových singlů, když se objevil ve více filmech na velké obrazovce.

 • Bhad Bhabie

  Sensation na sociálních médiích a problémové dospívající

  Danielle Bregoli, jinak známá jako rapperka Bhad Bhabie, se poprvé proslavila jako problémová teenagerka, která se objevila se svou matkou na Dr. Phil Show v roce 2016. Svým vzdorovitým přístupem a schopností bez námahy neúcty se po vystoupení v září 2016 rychle stala memem. Vtip „Chyť mě venku, jak to,“ vyvolala hrozba Bhad Bhabie její matce v televizním pořadu. V září 2017 podepsala s Atlantic Records multimilionovou dohodu a poté upustila od skladeb a hudebních videí, které nashromáždily desítky milionů streamů online.

 • DreamDoll

  Reality TV hvězda

  Cardi B není jediný rapper, který se proslavil tím, že byl nejprve hvězdou reality show. Předtím, než upoutala pozornost na zhazování barů a dokonce se držela na dráze Tory Lanez, byla DreamDoll součástí dvou reality seriálů. Nejprve byla členkou společnosti Oxygen Bad Girls Club , televizní seriál reality, do kterého nastoupila v červenci 2016. O rok později v roce 2017 nastoupila Love & Hip Hop: New York. Téhož roku se dostala k rapu, když upustila od svého debutového EP, Život v plastu .

 • Kanye West

  Výrobce

  Pro Kanyeho Westa byl rap vždycky konec hry - přinejmenším v polovině jeho kariéry. Byl však také talentovaným producentem, takže v letech 1998 až 2003 byl mnohem slavnější tím, že byl superhvězdným beatmakerem, který produkoval například Jay-Z, Beanie Sigel, Talib Kweli a více než MC. V době, kdy upustil od svého debutového alba The Odchod z univerzity V roce 2004 se to oficiálně změnilo, protože se okamžitě etabloval jako životaschopná rapová hvězda.

 • MC rýže

  Herec

  Riz MC rapoval už jako teenager, ale ke slávě ho nejprve přivedl svět herectví. V únoru 2006 debutoval filmem na velké obrazovce Cesta na Guantánamo , film o třech mužích, kteří byli nespravedlivě zadrženi v zátoce Guantánamo po teroristických útocích z 11. září 2001 v USA. Od té doby se Riz MC, rozený Riz Ahmed, objevil v nejméně 22 filmových a televizních produkcích. Riz upustil své debutové album, Mikroskop v lednu 2011.

  od d do a význam
 • Shaquille O'Neal

  Hráč NBA

  V době, kdy byl Shaquille O'Neal nováčkem na Louisianské státní univerzitě (LSU) v roce 1990, byl jednoznačnou národní superstar. Když byl v draftu NBA z roku 1992 povolán do Orlando Magic, byl ještě slavnější. Zatímco většinu času věnoval basketbalu, byl Shaq také vášnivým fanouškem rapu a rapperem. V říjnu 1993 proměnil své neformální rapování v něco profesionálnějšího vydáním svého debutového alba, Shaq Diesel . LP získalo platinu a upevnilo Shaqa jako legitimní rapovou hvězdu.

 • DDG

  Tvůrce YouTube

  V letech 2018 až 2020 společnost DDG upustila od dvou EP, Vezmi mě vážně a Omlouvám se za Hold Up a debutové album, Premiantka , upevňuje se jako skutečný rapper. Jak jeho fanoušci vědí, nejprve se proslavil tím, že byl tvůrcem YouTube, který nahrával zábavná videa, jak cestuje a dělá spoustu dalších věcí. S těmito videi začal v roce 2014 a získal významné sledování více než 1,5 milionu předplatitelů YouTube. V jednu chvíli dokonce vydělával 30 000 $ měsíčně jako YouTuber.

 • Dame D.O.L.L.A.

  Dame D.O.L.L.A. - jinak známý jako superstar NBA Damian Lillard - se stal hráčem NBA před zahájením skutečné rapové kariéry. Od roku 2016 klesl Dopis O , Potvrzeno a Velký D.O.L.L.A. , tři rapová alba, která se setkala s pozitivním ohlasem. Před čtyřmi lety byl povolán v roce 2012, aby se připojil k Portland Trail Blazers, kde pomohl svému týmu zajistit několik velkých vítězství a získat velké úspěchy jako sportovec. V letošním roce zaznamenal svůj třetí 60bodový výlet v sezóně a připojil se k Wiltovi Chamberlainovi jako jediní dva hráči v historii ligy, kteří měli takové hry třikrát v jedné sezóně.

Viz Definitivní průvodce po nejlepších letních hip-hopových albech od roku 2000