Čtyři inženýři studia dávají rapperům rady, jak používat automatické ladění správným způsobem

Momentálně není v rapu žádný výraznější zvuk než Auto-Tune. Od poloviny dvacátých let vylepšili ostřílení OG jako T-Pain a Lil Wayne vokální efekt do cheatovacího kódu. Na základě jejich průkopnických technik s funkcí Auto-Tune v hip-hopu fanoušci čím dál více zbožňovali tehdejší cizí zvuk a rappeři v dnešní době tento prvek ve své hudbě stejně učinili požadavkem, než aby jej nechali jako něco experimentálního. Stačí se podívat zpět na zvuk hip-hopu za posledních 15 let. Převzetí je skutečné.

Titan chovaný v Mo Travis Scott vytvořil celou estetiku, která je úspěšně formulována pomocí funkce Auto-Tune, což umožňuje jeho melodiím proniknout do ucha mnohem víc než něčí přirozený hlas. Jeho inženýr Ca $ hpassion pomohl oživit tento podpisový zvuk a stále to dělá po boku Jackboys kolektivu. Podobně Young Thug vysoký přístup je vylepšen pomocí nástroje. Stejně jako hlas Roddyho Riccha. Jeho hitová nahrávka The Box je proslulá zkreslenou historií v horní části desky.Kromě toho je zřejmé, že Auto-Tune používá více umělců, než byste čekali jinými kreativními způsoby, což dokazuje jeho rostoucí dopad. Vezměme si například padlou brooklynskou hvězdu Pop Smoke. Jess Jackson, inženýrka a producentka Popova druhého mixu, Seznamte se s Woo 2 a debutové album Střílejte pro hvězdy Cílem pro Měsíc , ponechal drzý zpěv rappera nedotčený a místo toho se rozhodl umístit Auto-Tune na ad-libs dát jeho hudbě zvuk roku 2020, ke kterému se lidé hrnou.Stejná strategie byla stanovena pro inženýra a producenta Evana Laraya. U skladeb jako 'Wap' spároval vokály Cardi B s Auto-Tune jako podpůrným obsazením spíše než s hlavním, jako by to bylo s umělci jako Future a A Boogie Wit Da Hoodie.

Transparentní je to, že od rozhodujících dnů T-Wayne (T-Pain a Lil Wayne) Can't Believe It určitě prošla dlouhá cesta. Věci se mohou podobat netrénovanému uchu, ale technologie a strategie použité k dokonalému automatickému ladění měly obě evoluce více než Marvel Cinematic Universe.Onhel, inženýr nominovaný na cenu Grammy Lil Wayne, to bere na vědomí a stejně jako ostatní inženýři zde využil své podlouhlé zkušenosti k získání znalostí pro začínající rappery a inženýry, jak vytvořit něco legendárního a dostat se na vrchol hra.

Takže s moudrými slovy od těchto čtyř technických odborníků je zde nejlepší rada, kterou by rappeři měli dodržovat, pokud jde o správné použití funkce Auto-Tune.

Podívejte se na čtyři studiové inženýry Rada, jak používat automatické ladění správným způsobemkanye west - drátem