Fetty Wap si klade za cíl získat zpět svůj bod nahoře

Poprvé zpět
Po rozehřátém startu a následném cooldownu je Fetty Wap odhodlán získat zpět své místo nahoře.
Slova: Sowmya Krishnamurthy
Poznámka redakce: Tento příběh se původně objevil v čísle Winter Magazine z roku 2019, nyní stojí.

V temné, mrholené a neobvykle chladné noci v Patersonu v New Jersey osvětluje Fetty Wap něco, co vypadá jako opuštěná parkovací struktura. Rapper je uprostřed promo focení koordinovaného jeho nahrávací společností 300 Entertainment. Útočí na stíny ostnatého drátu, zatímco se koupal v karmínovém světle, občas se usmíval a třásl svými dlouhými kaštanovými dredy. Je to dva dny před Halloweenem, přestože děsivé počasí mohlo přijít brzy, na Fettyho fit není nic strašidelného: khaki příkop s oranžovým a černým PVC lemováním od návrháře Romeo Hunte s černými koženými kalhotami. Nastavení je v přípravě na jeho druhé album, King Zoo , jeho první od jeho self-titulovaného 2015 LP se stal jedním z nejúspěšnějších debutů hip-hopu v tomto desetiletí. Navzdory obrovskému úspěchu tohoto nováčkovského běhu se Fetty cítí jako nováček. Stále se vytrhávám ze své ulity, říká 28letý umělec.V roce 2015 nebyl Fettyho útěk nic menšího než tour de force. Posilněn sedminásobným platinovým mega hitem Trap Queen byl oháňačem hypnotických háčků a melodických riffů. Rodák z New Jersey nebyl ani zdaleka zázrakem jednoho zásahu. Stohoval desky na desky na desky. Postupní senáři - My Way, 679, Again - mu pomohli zapsat se do historie Billboardu jako první umělec, jehož čtyři první singly současně zdobily top 10 v žebříčku Billboard Hot Rap Songs. Drake naskočil na remix My Way a Fetty udělal totéž pro platinu Fifth Harmony All in My Head (Flex). Byl velmi žádaný. „Trap Queen“ byl tak velký, že jsem dělal téměř tři koncerty denně, vzpomíná si. Osmdesát minut [koncert] zde. Létající trysky. Výložník. Následujícího dne udělejte totéž.Hybnost však byla prchavá. V roce 2016 se Fetty zúčastnila několika hostujících vystoupení Love & Hip Hop: Hollywood a titulky o dramatu dětské maminky začaly zastiňovat jeho hudbu, která se v následujícím roce nepodařilo dostat na popový graf Billboard. Po celou dobu také obchodní spory, které se hrály veřejně, pomohly Fettyho plamen potlačit. Rapový zpěvák si udělal čas, aby přehodnotil svou trajektorii a zmapoval, kam chce jít dál. S jeho připravovaným albem King Zoo , Fetty se snaží shrnout svých posledních několik let. Musím vyprávět svůj příběh, říká. A řekni to po svém.

Jimmy FontainePříběh Willieho Maxwella mladšího začal v dělnické domácnosti zde v Patersonu v NJ, jednom z nejlidnatějších měst v USA (v roce 2016 bylo zvoleno třetím nejhorším americkým městem pro život). Spolu se svým bratrem a dvěma sestrami vyrostl Fetty se svým otcem, řidičem kamionu, který dělal dlouhé vzdálenosti, a matkou, sekretářkou. Jeho rodiče si s penězi poradili, ale nastaly slabé časy.

Mnohokrát jsme neměli hlad, ale bylo několik špatných nocí, které uvízly a nikdy mi nezanechaly paměť, říká. Jeho matka chtěla připravit své děti na soběstačnost. Tím spíše pro něj, protože jako dítě přišel po nehodě o vrozené glaukomy o levé oko. Je to něco, co od té doby hrál jako součást své rapové osobnosti, ale tehdy to způsobilo jeho matce starosti. Myslela si, že budu jedním z dětí, které si vyberou, připouští. Ukázalo se, že jsem jeden z těch špatných!

V roce 2008 se roztržitý, 17letý mladík přestěhoval z domu a odešel ze školy, aby prodával drogy. Jako nový otec prošel Fetty zásadní fází svého života. Přibližně ve stejnou dobu potkal místního rappera Remy Boy Montyho, který ho inspiroval, aby sebral mikrofon. Fettyho první skladba byla freestyle nad skladbou Chief Keef a Young Jeezy z roku 2012 Understand Me. Další píseň byla zpívající píseň, na kterou by raději zapomněl. Zatřetí je to kouzlo. Na konci roku 2013 Fetty zamířil do So Amazin ’Studios v Cliftonu v New Jersey a vytvořil píseň, která z něj udělala hvězdu.Zvukově je Trap Queen melodický ušní červ, který vás chytí od prvního úderu a nepustí. Fetty následoval kroky hybridů rapper-zpěvák jako T-Pain a Drake, ale jeho streetwise odvolání mu dalo výhodu. Chci jen zchladit, dostat pytel, který máme hodit, on zpívá na milostnou hymnu drogového dealera. Oženil se s penězi, představil ji s mým sporákem / Ukázal jí, jak je bičovat, nyní je znovu promíchala.

nicki minaj nikdy jsem drake

V poslední době Fetty myslel na to, jak se za posledních několik let změnil jeho výrazný hlas. Říká, že jeho vokály se prohloubily - díky věku a kouření - a je trochu zvědavý, jak to fanoušci přijmou. [Je] drsnější, sdílí. Jsem s tím opravdu spokojený. Zní to více. Král Zoo singl Fresh and Clean, který převrátí OutKastovu klasiku z roku 2000 So Fresh, So Clean, ukazuje nižší registr. Jeho podpisové plechové intonace a sténání jsou tam, ale basů je víc. Říká, že fanoušci podporovali jeho nový zvuk, když ho poprvé slyšeli na loosie Brand New, kterou vydal online minulý rok v září. Je to pro mě dobrá reakce, odhaluje. Mnoho z nich bylo jako: „Můžeme slyšet rozdíl ve vašem hlasu. Zní to zraleji. “

Jimmy Fontaine

Fetty chce také vyrůst své téma. Toto je zbrusu nový Fetty, říká jeho manažer Navarro Gray. Fetty, která viděla miliony dolarů, procestovala svět a vyrostla v muže. On A Mission najde rappera, který hlásá jeho návrat, a křičí, že to, co hře chybělo. Na Barlitu zpochybňuje záměry zvláštní dámy - hraje to jako duchovní pokračování Trap Queen. V září 2019 skočil rapper na koštěti s modelkou Leandrou K. Gonzalez. Jen o dva měsíce později se zmínila o rozchodu páru v komentáři zveřejněném na Instagramu. Dnes o vztahu neví, ale fanoušci o něm neslyší King Zoo . Album jsem už vytvořil, říká Fetty. Ovlivní manželství jeho zálibu v tvorbě milostných písní? Ještě nevím

Fetty měl při své kariéře vždy silné pocity. Když byla Trap Queen propuštěna online v březnu 2014, inkubační proces trval více než rok, ale byl přesvědčen o své víře. Něco se zdálo bláznivé, říká o tom, když uslyšel hotový výrobek. Bylo to jako pocit téměř stejně vysoký, jako když jsem měl syna. Nikdy na to nezapomenu. Po nahrání Trap Queen do SoundCloudu si Fetty pamatuje streamy začínající na 5 000 a postupně se zvyšující. Nakonec bude znovu vydáno, jakmile na konci roku 2014 uzavře nahrávací smlouvu s 300 Entertainment. K dnešnímu dni má Trap Queen 171 milionů streamů na SoundCloud a více než 718 milionů streamů na Spotify. Video z YouTube má k dnešnímu dni více než 663 milionů zhlédnutí. Vyrostlo to z klubů, internetu a sociálních sítí do rádia, říká Ebro Darden, globální vedoucí hip hopu Apple Music and R&B a hostitel ranní show Hot 97. Trvalo to tedy nějaký čas.

Do roku 2015 dosáhly věci kritického množství. Trap Queen debutovala na Billboard Hot 100 (na čísle 86) 7. února a následující měsíc se dostala do top 10. Trať vygenerovala nejvíce streamů na vyžádání v daném roce, podle Nielsen Music, s 617 miliony, a vrubovaných nominací na nejlepší rapový výkon a nejlepší rapovou píseň na cenách Grammy 2016. Fetty Wap klesl v září 2015, zasáhl číslo 1 na vývěsní tabuli 200 a v prvním týdnu prodal 129 000 ekvivalentních jednotek alba. Jednou z hlavních věcí publika je to, že si zvykají na váš hlas, říká producent / autor rádia Power 105.1 DJ Clue, což odráží mentalitu Fettyho zaplavení trhu. Opravdu to pomohlo lidem rozladit se na [umělce].

Celebrity však mají své stinné stránky a Fetty Wap se brzy stal drby krmiv ze všech špatných důvodů. V roce 2015 TMZ uvedla, že rapper byl v otcovském boji s ctižádostivou umělkyní jménem Masika Kalysha. Příští rok spolu s Kalyshou nechali své stížnosti na vztahy hrát na VH1 Love & Hip Hop: Hollywood v upřímném příběhu, který ho vykreslil jako nepřítomného otce a ji jako oportunistu. Následovaly sem a tam na sociálních médiích a klebety. Čelil dalším otcovským problémům s další členkou obsazení, Alexis Skyy, která se změnila ve spor mezi těmito dvěma ženami. Reputace rappera se brzy více spojovala s chaotickým jednáním se ženami a vícečetnými dětmi než s hudbou.

Zhoršující se situace, v roce 2017 vyhodil svou asistentku Shawnu Morgan za údajnou krádež 250 000 $. Popírá obvinění, podle TMZ, a žalovala o výdaje, které podle ní vznikly. Pohybovali jsme se jako rodina a v každé rodině existují rozdíly, říká manažer Fetty Gray. Všichni jsme stále rodina a neměli jsme spory, které by nebylo možné napravit vnitřně. Někteří se však rozhodnou použít jinou trasu. Fetty se k této záležitosti nebude přímo vyjadřovat s odvoláním na probíhající soudní spory, ale říká, že díky incidentu udělal krok zpět a byl si vědom svých obchodních jednání. Nemohl jsem jen nechat tyto lidi, aby si vzali všechny mé peníze, odhaluje Fetty, která investovala do nemovitostí. Chci přesně vědět, kam všechno směřuje. Nechcete dostávat ten dopis do pošty s červenou nálepkou - nálepkou IRS ... Nikdo se o vaši práci nestará, jako byste se o ni postarali.

Jimmy Fontaine

Fetty měl také své vlastní problémy se zákonem. V listopadu 2017 byl zatčen za údajné tažení v Brooklynu poté, co policie uvedla, že jeho vozidlo dosáhlo rychlosti více než 100 mil za hodinu. Čelil 15 obviněním - včetně těžkého zločinu bezohledného ohrožení a řízení pod vlivem alkoholu - ale uzavřel dohodu, vyhnul se soudu a potenciálnímu vězení tím, že se přiznal k bezohlednému ohrožení a řízení pod vlivem alkoholu. V červnu 2019 společnost TMZ nahrála video, ve kterém neidentifikovaná žena obviní Fetty, že na ni zaútočila, a odváží se, aby to udělala znovu, než sundá její telefon. Údajně podala policejní zprávu, což vedlo k tomu, že rapper byl vyšetřován kvůli baterii. O několik měsíců později, v září, byl zatčen na tři počty baterií poté, co údajně napadl tři strážce v The Mirage na bulváru Las Vegas.

Mezi těmito osobními, právními a obchodními problémy, vydání Fetty v roce 2018, včetně Bruce Wayne a Pro mé fanoušky série neměly stejný komerční nebo kritický dopad jako jejich předchůdci. Zatímco zlatá píseň roku 2018 KeKe se 6ix9ine a kapelou A Boogie Wit Da Hoodie udělala nějaký hluk a dosáhla čísla 43 v žebříčku Billboard Hot 100, funkce Fetty vyschly. Jistě, měl více než právo na přestávku. Je však snadné být nahrazen dalším rapperem, pokud jste příliš dlouho zticha. Od Fettyho debutu se hip-hopová krajina dramaticky změnila. Díky streamovacím platformám jako Spotify a Apple Music jsou noví rapperi objevováni (a stávají se hitparádami) tempem horečky. Oblast Tri-State se rozvíjí s novými nováčky, jako jsou Lil Tecca, Lil Tjay a Pop Smoke. A styl zpěvu a písně Fetty Wap již není odlišný; je de facto mezi většinou předků.

Fetty přesto cítí, že otřesy, kterými prošel v posledních několika letech, jeho hudbu jen posílily. Ve skutečnosti to všechno hodně vylepšilo, říká o tom, že je se svým panstvím více v rukou. Otevřelo mi to mysl. Nyní mám ještě o čem mluvit. Údaje z oboru věří, že může být v hudbě znovu dominantní. V říjnu tweetoval vrchní viceprezident A&R a kreativní ředitel společnosti Interscope Records Randall Sickamore Medford s názvem Predicting Fetty Wap, který se dočká největšího návratu roku 2020. DJ Clue souhlasí, pokud bude znovu objevovat sám sebe. Rozhodně musí přijít jiným směrem, říká Clue. Aktualizováno. Má své výroky o ochranných známkách a ad-libs - potřebuje přijít s novějšími verzemi ... Tvrdá část je pryč. Lidé vědí, o koho jde. Nyní musí přijít s úspěšnou nahrávkou. Pak se rozsvítí.

Fetty Wap ví, že sázky jsou vysoké King Zoo . Nejen, že potřebuje najít místo v současném rapovém zeitgeistu, ale navíc musí překonat své předchozí hity. Možná proto si vzal čas a začal znovu, když cítil, že to není správné. Jen jsem stále stoupal, dodává. Připouští, že projekt sešrotoval sedmkrát, než přišel na aktuální seznam skladeb. Pokaždé to bylo jako, dal jsem si pauzu a vrátil se a byl by to nový zvuk ... Musel jsem přijít na to, jak to zní. Co bude dál?

Ať už má budoucnost cokoli, hudba je součástí plánu Fetty. Je to přirozeně ve mně, říká. Bez ohledu na to, co dělám, nemohu přestat dělat hudbu.

Podívejte se na více od XXL Vydání zima 2019 včetně našeho titulního příběhu Travise Scotta, rozhovorů s Moneybagg Yo a Doja Cat a dalšími.

Podívejte se na fotografie z focení titulního příběhu Travise Scotta ze zimy 2019

kdy vám 4 spadne pouze oční víčko