Dr. Dre’s The Chronic Album uveden do Kongresové knihovny

Dr. Dre se znovu zapsal do historie. Poté, co se stal nejlépe vydělávajícím hudebníkem desetiletí, je nyní debutové album kalifornského producenta rapperů připomínáno v USA. hlavní město.

Ve středu (25. Března) se konal Kongresová knihovna ohlášena že první sólové album Dr. Dre, Chronická , byl uveden do svého národního registračního registru. Album bylo uvedeno spolu s nahrávkami od dalších ikonických umělců jako Selena, The Village People, Tina Turner a Whitney Houston.National Recording Registry is the developing playlist of the American soundscape, 'said librarian of Congress Carla Hayden. „Odráží momenty v historii zachycené hlasy a zvuky času. Letos jsme obdrželi více než 800 nominací na kulturně, historicky nebo esteticky významné nahrávky, které jsme přidali do registru. Jak se žánry a formáty stále rozšiřují, je Library of Congress odhodlána spolupracovat s našimi mnoha partnery na zachování zvuků, které zasáhly naše srdce a formovaly naši kulturu.Čest přichází několik měsíců poté, co Dre byl uznán Akademií nahrávek pro jeho legendární dovednosti za deskami. Před udílením cen Grammy v roce 2020 zdravila Recording Academy šestinásobného producenta Grammy na 13. ročníku Producers & Engineers Wing.

‚Dr. Dre je vlivná hudební síla, “uvedla v tiskové zprávě Deborah Dugan, prezidentka / generální ředitelka Recording Academy. „Dre překonává hranice a inspiruje hudební tvůrce napříč všemi žánry. Jeho vývoj jako producenta ho upevňuje jako vůdce smečky v našem oboru a my s úžasem sledujeme, jak pokračuje v utváření budoucnosti hudby. “Gratuluji Dr. Dre.

Podívejte se na 25 alb, která jste nikdy neřekli svým rodičům, které jste poslouchali jako dítě