DJ Premier si vzpomíná na první boje a právní potíže, které zrodily album Moment of Truth od Gang Starr

Před dvaceti lety to vypadalo, jako by byla Gang Starr hotová nadobro.

Jen asi dva roky po vydání čtvrtého alba Těžko vydělat , legendární duo složené z rappera Guru a producenta DJ Premier bylo v úzkých. 22. února 1996 byl Guru zatčen za přepravu Pistole ráže .380 na letiště LaGuardia. Asi o rok později zachytil případ útoku. Mezi těmito právními překážkami a rozpadem, který podle jeho kolegy Premier řekl, že vycházel z bitvy bostonského kováře s alkoholismem, to vypadalo, že se uznávaná klika na východním pobřeží chystá složit. Místo toho to napravili, přeskupili a vrátili se silnější než kdy dříve Moment pravdy , album, které dvojice vydala před dvěma desetiletími, 31. března 1998.Narozen z doslovných zkoušek a soužení Gang Starr, Moment pravdy viděl duo přijmout vyleštěný zvuk, který odpovídal době, aniž by byly ohroženy hudební prvky, díky nimž bylo skvělé. Je to boom-bap 2.0 a díky funkcím od K-Ci & JoJo, Inspectah Deck, Scarface, M.O.P., G-Dep a Hannibal Stax bylo album nejvíce přeplněným. Projekt, který zahrnuje jejich úspěšný singl „You Know My Steez“, se stal první skupinou, která získala zlatou certifikaci, a upevnila status kliky jako jedné z historicky skvělých dvojic hip-hopu.„Chtěli jsme být považováni za Public Enemy, EPMD, všechna jejich alba vycházela stále konzistentně, konzistentně, konzistentně,“ říká Preemo, který volal do XXL diskutovat o 20. výročí klíčového pátého alba Gang Starr. „Takže jsme je používali jako model. Eric B. a Rakim. Z Splacen v plné výši na Následujte vůdce na Nechť Rhythm Hit & Em . I když s těmito třemi přestanete, byly konzistentní. Drželi jsme se tedy stejné věci a udělali jsme to. “

love n hip hop sezóna 6 epizoda 7

Před 20. narozeninami alba si sedl DJ Premier XXL podívat se zpět na dobu kolem záznamu Moment pravdy , včetně Guruových legálních bitev, jejich horkého a chladného přátelství a ... vykupitelský příběh za titulní skladbou alba. Nahlédněte do pozadí významného hip-hopového alba (také připomínáno prostřednictvím exkluzivní obchodní řada Gang Starr ), slovy Preemo níže. - Jak bylo řečeno Peteru A. BerrymuNoo Trybe Records / Virgin Records

Guru vždy tituloval alba Gang Starr. Ale jakmile k tomu došlo Těžko vydělat chtěl, abych to pojmenoval. Ten jsem udělal a on řekl: „Hej, člověče, znovu jsi na řadě ty. Pojmenujte tohle, protože procházíme všemi těmito sračkami. Řekl jsem: Moment pravdy je opravdu to, čemu čelíme, takže si myslím, že je to vhodný název. Byl jako, miluji to. Pojďme se s ním válet.

Guruovi za řadu věcí hrozilo pět let vězení. Měl tři problémy. Právníci mu již řekli, že pokud prohraje, a plánujeme toto album vydat přibližně v té době, bude ve vězení, dokud album nevyjde. Takže jsme se připravovali na to, abychom to dokončili v dostatečném časovém předstihu, abychom to dostali ven, takže pokud by šel do vězení, album by mohlo dělat to, co musí udělat - nejenže se o něj finančně postarat, ale jakmile se vrátil domů, měli bychom mít možnost cestovat. Už by to bylo venku pro fanoušky, kteří čekali na naše další album.Dali jsme si čtyřletou pauzu. Všechna naše další alba byla rok co rok po sobě následující: Už ne, pane milý , Vstupte do arény , Denní provoz , Těžko vydělat. Po Těžko vydělat , čtyřletý rozdíl je hodně toho, že nemáte hudbu Gang Starr, pokud jde o album. To je důvod, proč jsme se chtěli ujistit, že jsme to zvládli v dostatečném časovém předstihu, než Guru přijal rozsudek nebo byl shledán nevinným. Díky bohu byl shledán nevinným.

Pronajali jsme si soudní budovu na 1 Center Street na Manhattanu na pár hodin [k natáčení kresby alba]. Jedním z nejvíce dotovaných obrázků pro mě je ten, kde sedí sám v porotě, jako když uvažuje a je tam pro sebe. V jeho mysli se toho hodně dělo jako: ‚Sakra, co kdybych prohrál? ' To bude vždy nezapomenutelné.

Proces hodně ovlivnil nahrávání alba, protože právě dostal náboj za to, že přinesl zbraň na letiště - zapomněl, že ji má v tašce. Takže i to volání z parodie JFK 2 LAX - to byl skutečný příběh. A píseň „Moment of Truth“ je očividně nejreálnější, protože když jsem udělal rytmus, nahrál první verš. Druhý verš jsme se vlastně rozdělili. Prožívali jsme mezi sebou několik vzrušujících situací s jeho alkoholismem. Můj tým, jsme celá rodina. Bojujeme jako všichni ostatní.

Opustil jsem skupinu a vrátil se k produkci mimo Gang Starr. Jeho proces se blížil přibližně ve stejnou dobu. Náš tým byl jako, Preme, no tak, chlape. Vy a Guru jste si navzájem dobří, proč to neřeknete všichni? Řekl jsem mu, aby uklidnil pití, protože jsem ho nechtěl vidět, jak se dál ničí. Zakřivil to a další den jsme byli zpátky v laboratoři.

Každé datum soudu, které jsem tam byl, až po verdikt. Zbýval poslední dva nebo tři dny, než se porota chtěla uzavřít a začít uvažovat - to bylo, když nahrál druhý verš Momentu pravdy. Slyšíte to dokonce, řekl, že se opravdu bojí a opravdu tím prochází. Lyricky, emocionálně, tón jeho hlasu - všechno. Miluji to emoce, protože ty sračky se nedají udělat.

proč mají rappeři hloupá jména

Ze všech těch bojů jsme stále houpali a válcovali s hudbou. Jdeme od, Seru na tebe, Sakra, ta sračka je drogy. Tak jsme vždy byli noc a den. I když jsme měli pěstní souboje - rozbité rty, rány a jizvy - nikdy to nezměnilo náš přístup k vytváření dobrých záznamů. Naše boje byly obvykle v domě, kolem našeho týmu nebo dokonce na představení. Jakmile jsme vystoupili z pódia, bylo to jako, Yo, miluji tě, chlape. Jednoho jsme objali a srolovali a bylo nám dobře.

Podívejte se na 60 alb hip-hopu, kterým bude v roce 2018 20 let