Drama DJ zatčeno v Atlantě Mixtape Raid - dnes v hip-hopu

V tento den, 16. ledna, v historii hip-hopu ...

2007 : Směsi vždy přispívaly k růstu hip-hopu. Část tohoto růstu je z velké části způsobena DJs. Philly nativní DJ Drama, povzbuzený jeho pokračováním Gangsta Grillz série mixtape je lídrem ve hře, ale před 11 lety čelil vážnému neúspěchu. 16. ledna 2007 byla v DJ v populární centrále DJ v Atlantě, kde se také nacházela skupina Aphilliates, přepadena policií kvůli obvinění z pašování hudby.Celá zkouška přišla do rukou Americké asociace pro nahrávací průmysl (RIAA) ve snaze bojovat proti hudebnímu pirátství. Drama a jeho obchodní partner a přítel Don Cannon byli zatčeni a vzati do vazby za nelegální distribuci mixů a porušení gruzínských zákonů o vydírání. Majetek společnosti byl zmrazen a byla zabavena jejich záznamová zařízení, počítače a CD.Úřady také zabavily více než 50 000 mixů z areálu. To vrhlo opičí klíč do budoucích plánů společnosti, včetně sólového alba Drama, Gangsta Grillz: Album . Nájezd navždy změnil hru mixtape.

Po nepříjemném zážitku si DJ Drama sedl XXL a podělil se o své myšlenky na následování následků. 'Po nájezdu mi nic nezbylo,' vysvětlil. „Zavolal mi Atlantic [Records] a byli jako„ Drama, všechno je dobrá reklama, můžete dokončit album za tři týdny? “ V té době věděli, že můj pevný disk je pryč, ale musíte zůstat ve své práci. Posadil jsem se tedy k Aphiliate a řekl: „Vraťme se zpět a dokončíme to.“ Docela jsme začali znovu. Spojil jsem se s některými umělci, se kterými jsem pracoval [před], a vytvořil několik nových písní. Přiměl jsem několik lidí, aby pro mě vytvořili nějaké nové písničky, a [nyní] je album lepší než dříve. 'DJ Drama a Cannon byli podle zákona RICO obviněni z pašování a vydírání. Oba poplatky byly zločinem. Z toho se nic legálně nevyskytlo, ale dopad, který to mělo na to, jak se na mixtapes dívalo, nelze přeceňovat. To vedlo ke změně přístupu u mnoha mixpultových DJů, protože se nájezd skupiny Aphilliates Music Group stal varovným příběhem. To také spustilo popularitu mixů výhradně na internetu, na webech jako DatPiff a LiveMixtapes.

Drama a Cannon napravili loď a pokračovali v kladení svého prostoru v historii hip-hopu. Duo později podepsalo Lil Uzi Vert ke svému labelu Generation NOW, což dokazuje, že byli zapojeni do jiné cesty k uvádění na trh a propagaci umělců.

Viz 22 policejních razií souvisejících s hip-hopem