Stručná historie šeptání v hip-hopu

Pro uměleckou formu postavenou na agresi a chuti do tváře hip-hop nevypadá, že by měl místo pro šeptání na tratích. Ve skutečnosti je šeptání stěží někdy spojeno s jakýmkoli hudebním žánrem. Když se rapper pokusí otřást davem nebo roztrhnout mikrofon, první instinkt není schopen použít vnitřní hlas, jako by vyprávěl tajemství. Přesto se hip-hop ukázal různými způsoby, s množstvím jedinečných toků a dodávek. Šeptání není výjimkou.

V poslední době dostal hudební svět dávku šeptajícího rapu s 21 Savageovými příspěvky do Metro Boomin 'Don' Come Out the House 'a jeho vlastní' ASMR '- on se fušuje do pravidelného šeptání, aby zvýšil hrozivou atmosféru jeho hudba. Přesto se šeptání v rapu datuje před více než 25 lety, protože poměrně málo umělců experimentovalo s tím, jak dát jejich hudbě pocit ASMR. Vanilla Ice byla průkopníkem, zatímco Ying Yang Twins a David Banner popadli štafetu v polovině 2000. let. A Iggy Azalea a 21 pomohli vrátit estetiku zpět na moderní hudební scénu.Šeptání v rapu se v průběhu let vyvinulo a má řadu nesouvisejících požadovaných výsledků. Některé jsou vyrobeny tak, aby poskytovaly zlověstnou atmosféru (jako ve výše zmíněném 21 Savage), jiné jsou určeny k svedení (Ying Yang Twins), zatímco jiné mají být úplně jiné.XXL ohlíží se zpět přes hip-hopové archivy a vybavuje si historii šeptání rapperů. Holler, pokud je slyšíte.

 • 'Ice Ice Baby'

  Vanilková zmrzlina

  Nejstarším a nejlépe zdokumentovaným příkladem šeptání rapperů není nikdo jiný než Vanilla Ice. Jeho únikový hit z roku 1990 „Ice Ice Baby“ má verše, které jsou rapovány v plné hlasitosti, ale během háku rapper šeptá „led, led, dítě“ přes ikonický rytmus řízený klavírem.  50 cent vs ja pravidlo hovězí

  Bylo to poprvé, co se šeptání rapové písně objevilo v mainstreamové stopě. Dodnes zůstává šeptající hymnou.

 • 'Dogg Pound 4 Life'

  Tha Dogg Libra

  Několik let poté, co se vanilková zmrzlina rozplynula, dostala Tha Dogg Pound svůj šepot na rok 1994 Nad okrajem soundtrack, na 'Dogg Pound 4 Life'.

  Zatímco Vanilla Ice praštila posluchače mrtvé do tváře šeptajícím refrénem, ​​Tha Dogg Pound ji připoutá na konec stopy. Na poslední minutu písně šeptají členové Tha Pound výhružné řádky jako „Neexistuje způsob, jak bys mohl uniknout / Takže odpočívej v pokoji, děvko / Killa kohokoli / Dogg Pound Gangstaz.“  To dělá strašidelný závěr písně a mrazivý sluchový zážitek.

 • ‚Nepřítelem '

  funkdoobiest

  V roce 1995 použila rapová posádka West Coast Funkdoobiest také techniky šeptání Brothas Doobie album, konkrétně na 'Ka Sera Sera.'

  Rapperi nutně nešeptají rap, ale zatímco jeden člen zpívá sbor, ostatní harmonizují s plazivým šepotem v pozadí. Poskytuje atmosféru a náskok, což z něj činí jednu z nejúžasnějších skladeb skupiny.

 • „Dubnové přeháňky“

  Digitální podzemí

  Digital Underground byl nejlépe známý díky jedinečným dodávkám, nepředvídatelným strukturám písní a všude kolem zaninosti. 'April Showers' z jejich alba z roku 1998, Kdo dostal omáčku? , není výjimkou a silně naráží na tok hedvábného šeptání.

  'April Showers' spojuje různé vibrace R&B spolu se šeptaným mluveným slovem, a to jak capella, tak přes hladký instrumentální nástroj D-Flow.

  všechna světla nicki minaj

  Tato technika šepotu se používá k svedení posluchače, zvláště když linky jako „Stříkající semínka nového začátku plavající na nahé pokožce / Nebo uvězněné v tenkých jehněčích stěnách / Zvonkohry a zvonky, erotické pachy / Dech se prohlubuje, touha bobtná, touha bobtná“ jsou tiše serenaded.

 • „Varování před bouří“

  Latyrx

  V roce 1999 Latyrx, alternativní duo Bay Area složené z Lateef The Truthspeaker a Lyrics Born, udělalo známku složitým šepotem na 'Storm Warning'. Trať sjela z jejich Kvantové spektrum album, které dělalo vlny na undergroundové scéně západního pobřeží.

  Trať začíná Lateefovým rapem „Rivetin“ světové větry rippin svět / Ženy a děti čekají minutu, my jsme všichni v ohrožení, „s téměř neslyšitelným šepotem, na který navazuje Lyrics Born rapující celý svůj první verš plachým šepotem.

  seznam skladeb nového alba kanye west

  V tomto případě šepot umožňuje rapperům rychle rapovat, aniž by se museli starat o perfektní artikulaci. Způsob, jakým se pohybují od slova do slova, je tlumen šepotem, což umožňuje celkově svižnější tok.

 • 'Wait (The Whisper Song)'

  Ying Yang Twins

  V roce 2005 Ying Yang Twins nahráli vrcholnou hip-hopovou šepotovou píseň. Atentátový hit dua „Wait (The Whisper Song)“ shledá Kaine a D-Roc, jak šeptají sladké pohyby do uší žen, které se snaží spát.

  „Ahoj, jak se máš?“ lil ' máma ti šeptám do ucha / řekni ti něco že bys to rád slyšel / Mám sexy zadek a tvůj zadek vypadá jemně / Mind if it touch it to see if it's soft, “D-Roc opens on the song.

  To, co dělá tuto skladbu tak ikonickou a skutečným ztělesněním whisper-rapu, je skutečnost, že v klubu udělala vážné vlny během éry hlasité a drsné drsné hudby (kterou dvojčata Ying Yang pomohla vystřelit na popularitu). Je působivé, že tak měkká a tichá skladba, jak se této éře v té době dařilo.

 • 'Hrát si'

  David Banner

  Ve stejném roce dvojčata Ying Yang upustila od své šeptající klasiky, David Banner ho následoval „Play“, což je další smečka, která byla vyrobena panem Colliparkem.

  Bannerová sexuální stopa sledovala dvojčata Ying Yang Twins Formule téměř na odpaliště, ale místo jednoduchého lusknutí jako podpůrné instrumentace, Banner šel s větším odrazem. Silně šeptá na refrén a udržuje stejnou energii ve všech verších, když říká svým žádaným ženám, aby jim „pracovaly boky“, protože je rád vidí „kapat pot“.

 • „Tokijský sněhový výlet“

  Iggy Azalea

  V roce 2018 Iggy Azalea oživila hip-hopovou zkušenost s ASMR.

  Loni v létě Přežijte léto album obsahuje „Tokijský sněhový výlet“, dobře provedenou šeptající rapovou skladbu. Celé dvě minuty se Iggy velmi ztišuje a mluví tvrdě, čímž protahuje svůj velkolepý životní styl cestování. Bubny 808 od společnosti Bedrock umožňují Iggy připojit posluchače svým smyslným hlasem.

 • ‚Nevycházejte z domu '

  Metro Boomin Díky 21 Savage

  21 Savage také v loňském roce přinesl našeptávání zpět do hip-hopového hlavního proudu na Metro Boomin Ne všichni hrdinové nosí pláště album.

  Skladba „Don ́t Come Out The House“ začíná tím, že 21 Savage hlasitě skanduje, dokud se rytmus nepřepne, poté mohou posluchači slyšet 21 šeptajících tvrdých řečí přes rolovací hi-hats společnosti Metro.

  Když se rytmus znovu přepne, hlasitě vyskočí a říká: „Všichni si musíte myslet, že jsem byl pryč“ po celou dobu šeptat. “ Pokračuje sem a tam s rapováním při obvyklém objemu a šeptáním po zbývající dvě minuty.

  oj od juicemana a gucci hřívy

  Nelze popřít, že když 21 šeptá, aby vyvolalo hrozivý pocit, zvláště když šeptá smrtící řádky jako '21, zabijí všechny jeho operace. '

 • 'ASMR'

  21 Savage

  21 zdvojnásobil svůj šeptající rapový styl s patřičným názvem „ASMR“ Jsem> Byl jsem album.

  Ještě jednou střídá střídání rapu s běžným hlasem a tichého šeptání. I když předmět zůstává konzistentní od jednoho toku k druhému, posluchači přirozeně věnují větší pozornost textům, které šeptá. Je to skoro, jako by 21 nechalo posluchače proniknout na některá tajemná tajemství gangu, která jsou příliš nestálá na to, aby se řekla při normální hlasitosti.

Podívejte se na 15 nejpodivnějších titulů alb hip-hopu