Big Sean kráčí do elitního území na téma „Rozhodl jsem se“.

Def Jam

Úspěch debutového alba Big Seana, Konečně slavný , mu možná poskytl životní styl, o kterém snil, ale projekt také přišel s velkým očekáváním, což někteří kritici říkají, že zakolísal a využil své ohromné ​​snahy druhých, síň slávy , jako důkaz jeho úpadku. Big Sean by však umlčel mnoho svých kritiků, kteří ho po rozpoutání distancovali od rozhovoru nejlepších rapperů své doby Dark Sky Paradise , album, které dostalo nadšené kritiky, spolupracuje s Drakeem („Blessings“), Chrisem Brownem a Ty Dolla $ ign („Play No Games“) a jeho platinovým hitem s E-40 („IDFWU“), což vše ukazuje jeho potenciál jako hitová superstar.Ale všechno to, co se třpytí, není zlato, a přestože Big Sean dosáhl vrcholu hory, v jeho nitru stále byly otázky, na které bylo ještě třeba odpovědět - otázky lásky, rodiny, úspěchu a loajality. Život je o rozhodnutích, která člověk dělá, a příliš mnoho nesprávných obratů může vést k životu lítosti, což je strach, který Big Sean dobře zná. Ale místo toho, aby se těmto emocím vyhýbala, superstar při čekání je podrobně zkoumá Rozhodl jsem se. , jeho čtvrté studiové album a první od vydání Dark Sky Paradise téměř před dvěma lety. A poté, co jsme poslouchali nejnovějšího dlouhého hráče Seana Dona, netrvá dlouho, než usoudím, že rapper prošel v poslední době několika věcmi.„Podívej, celý svůj život jsem se snažil improvizovat / neříkám ti ty sračky, abys soucitil / Celý svůj život jsem zkoušel najít světlo, které je na konci tunelu / měl jsem si uvědomit, že to bylo uvnitř, „Big Sean odhaluje film„ Light “, který zahrnuje vystoupení hvězdy R & B Jeremiha a ukázky Alicie Keysové; „Nezlomný“ kromě interpolací filmu „Intimní přátelé“ od Eddieho Kendricka.

Když promluvil k utiskovaným snílkům, kteří se snažili udržet své odhodlání v dobách zmatků, Sean poskytuje inspirativní hymnu pro ty, kteří byli duchovně unavení, časný indikátor toho, co Rozhodl jsem se. musí nabídnout. Být rodilým synem Detroitu a pravděpodobně nejlepším cílem města mít superhvězdu na vrcholu rapového potravinového řetězce od vzniku Eminema před téměř 20 lety, bylo jen otázkou času, kdy se dvě zkřížené cesty na vosku vyskytují „No Favours,“ jedna z nejočekávanějších výběrů LP.Produkoval FrancisGotHeat & Wondagurl, „No Favors“ připomíná „Blessings“ v sentimentu a shledává, že Big Sean upustil od hodnotného kotouče hodného verše plného vtipu, ale jeho výkon je nakonec zastíněn Eminemem, jehož samotná šoková hodnota píseň rychle zahalí v kontroverzi. Známý svou zálibou v chrlení problematických textů s opuštěním, Shady je na svých starých tricích na tomto výletu a upustí od řádků, které jsou hodné křiků, jako je 'Insanely perverted, rapey and scurvy / Obviňují mě z vraždy Jamieho Lee Curtise a fantazírování o 'močí na Fergie.' Vícenásobné odkazy na domácí násilí také vrhají temný mrak nad to, co je snadno jednou z největších spoluprácí kariéry Big Seana a jedné z album nejsilnější nabídky.

Nechvalně známý pro svůj řetězec vysoce postavených vztahů a je jedním z nejvýznamnějších rapových Casanovasů v tuto chvíli, takže není překvapením, že Rozhodl jsem se. zahrnuje značné množství jízdného věnovaného opačnému pohlaví. 'Jump Out the Window', který produkoval KeY Wane, rozbil hit napsaný po celém obvodu a zjistil, že Big Sean uvažuje o střelbě. 'Myslím, že jsem připraven vyskočit z okna / A proměnit tu niggu, kterou máš, zpět na svého přítele,' dodává. Tato konkrétní linie hraničí se špinavým výpraskem, který je poté, co se ocitl v hovězím vztahu s Kidem Cudim kvůli jeho údajnému vztahu se spolupracovníkem Twenty88 Jhene Aiko, v nejlepším případě ironií.

Zatímco Sean se bude touto otázkou zabývat ve své loosie z roku 2016 „No More Interviews“ a zatím musí oficiálně potvrdit vztah mezi těmito dvěma, přítomnost Jhene na Rozhodl jsem se. , ať už je to její vystoupení na „Same Time, Pt. 1, “nebo Seanovy řádky jako„ Zpět, když jsem chodil s Alishou, Simone nebo jakoukoli jinou dívkou, která vypadala jako Lisa Bonet / Kdo na mě žárlil a Jhené “na„ Sunday Morning Jetpack “by mělo jen přidat olej do těchto pověstí.Milostný život Big Seana může být zajímavý pro veřejnost, ale součást, která zapadá Rozhodl jsem se. na rozdíl od jeho dosavadního dalšího díla je to jeho bezuzdná poctivost a introspekt, který v celém albu poskytuje. Produkoval Amaire Johnson, „Halfway Off the Balcony“ ho vidí připouštět, jak zvládá požadavky a stres, které může přinést úspěch, rapující: „Můj táta mi řekni:„ Zůstaň silný, synu a buď mužem, kterým musíš být / Drž loď dole, nehroutí na moři, „zatímco„ Sunday Morning Jetpack “ho najde vzpomínat na nedělní večeře s rodinou, vzpomínky na rady jeho babičky a staré plameny.

Jeden z nejpříjemnějších a dojímavějších okamžiků Rozhodl jsem se. přichází s laskavým svolením písně „Inspiruj mě“, píseň ukazující úctu matce Big Seana, Myře Andersonové, a dotýká se jejího vedení a všech obětí, které umožnily jeho současný úspěch. Produkce Sidney Swift, Detail a Track Burnaz, film „Inspire Me“ obsahuje Seana, který slibuje, že se v budoucnu bude více orientovat na rodinu, což je téma, které dominuje Rozhodl jsem se. a umožňuje nahlédnout do psychiky Seana Andersona, muže za touto osobností.

Jeho srdce je téměř stejně působivé jako jeho rapové schopnosti, což je nejzřetelnější na albu „Bigger Than Me“. finálový střih věnovaný jeho hlavní skupině rodiny, příznivcům a jeho komunitě zpět v Detroitu. Představujeme Starrah a Michiganův vlastní Flint Chozen Choir, řádky jako „Podívej, vše, co chci udělat, je udělat město hrdým, jo ​​/ Přeji si, aby mě všichni OG mohli vidět hned, teď, jo“ vidět, jak se Sean Don skrývá ve slávě dávání spíše než kořist slávy a je důkazem jeho růstu jako člověka i umělce.

Rozhodl jsem se. může být více sentimentální než bouřlivý, ale to neznamená, že je to bez prototypových klubových překážek, pro které jsme Big Seana poznali. První úniky, jako je singl alba Bounce Back a Moves, jistě udrží taneční parkety zabalené a systémy na vzestupu na jaře, ale Migosem asistovaná Sacrifice, která vidí Offset a Quavo ve spolupráci Sean pro jeden z více strhujících výběrů LP, může všechny trumfnout, až bude vše řečeno a hotovo. Big Sean se k této příležitosti přidá Rozhodl jsem se. , pravděpodobně nejlepší album v jeho kariéře, a album, které mu zajistilo místo jako jeden z pěti nejlepších umělců současného hip-hopu.

15 nejpodivnějších titulů alb hip-hopu