Big Boi a Andre 3000 hrají v hudebním filmu „Idlewild“: Dnes v hip-hopu

V tento den, 25. srpna, v historii hip-hopu ...

Tim P. Whitby, Getty Images2006: Big Boi i André 3000 se objevili na velké obrazovce před jejich hlavními rolemi v Idlewild , nicméně, hudební drama bylo první hlavní film, který viděl legendární MCs v jejich skutečném prvku.

Film režíroval a napsal slavný hip-hopový režisér Bryan Barber, který zejména vedl směr videa OutKast Roses. Idlewild se točí kolem umělců Percival a Rooster - hrají André Benjamin a Antwan Patton - kteří utrácejí většinu filmu odrazováním gangsterů z Rooster's Church speakeasy během éry prohibice 30. let. Percival, tichý mluvčí klavíru, se v noci zabývá jeho milostným zájmem a během dne pracuje v márnici svého otce. Kohout, na druhé straně, se potýká s několika násilnými nehodami, nakonec odejde nezraněný.

Hvězdné obsazení muzikálu zahrnuje zejména Paula Patton, Terrence Howard, Ving Rhames, Macy Gray, Patti LaBelle a Cicely Tyson.Zatímco Idlewild možná nebyla kritikou dobře přijata, podařilo se jí otevřít u čísla 9 u pokladny, což v průběhu času přineslo přes 12,5 milionu dolarů. Film také získal cenu Afroamerické asociace filmových kritiků a v kategorii Top 10 filmů se umístil na šestém místě.

Soundtrack k filmu, který debutoval na 2. místě v žebříčku Billboard 200, slouží také jako konečné kolektivní úsilí OutKast. Inspirováno jazzem a swingem Idlewild LP představovalo písně z filmu i nové singly jako Hollywoodský rozvod s Snoopem Doggem a Lil Waynem. Další standouty projektu, Mighty ‘O, & Idlewild Blue (Don’tchu Worry, Bout Me) a Morris Brown s asistencí Scar a Sleepy Brown se umístili na Billboard Hot 100 krátce před tím, než bylo album certifikováno na platinu. Album zvukového doprovodu přesunulo během prvního týdne 196 000 jednotek.

Podívejte se na 20 z vašich oblíbených rapperů pojmenování jejich oblíbených rapperů