Vyšetřování do podsvětí úniků hip-hopových písní, požehnání a prokletí rapperů

Hate It or Love It
Úniky se přesunuly z vypálených CD do pohřbených chatovacích místností, ale zůstává jedna konstanta: pro rappery jsou požehnáním a kletbou.
Slova: Stacy-Ann Ellis
Poznámka redakce: Tento příběh se původně objevil v čísle Zimního 2020 časopisu XXL, nyní stojí.

KOUPIT XXL ZIMNÍ ČÍSLO ČASOPISUAť už jeho písně kdokoli lépe prodává, než skončí na albu. Kupuji btw.To byla jedna z prvních odpovědí na osmistránkové stránce Leakth.is megatread věnovaný posmrtnému debutovému albu Pop Smoke, Shoot for the Stars Zaměřte se na Měsíc , snaha zarezervovat dědictví zabitého brooklynského rappera. Leakth.is se proslavil jako nejlepší fórum pro úniky hudby na webu. Další fanoušek Pop Smoke na fóru napsal: Im konfliktní ... Nechci jeho vydání uvolnit, takže pravděpodobně prozradím 1 skladbu a zbytek po jeho albu prodám (ať už se nedostalo cokoli). To bylo 14. května 2020, celý měsíc před původním datem splatnosti projektu 12. června. V době, kdy album konečně kleslo 3. července - bylo odsunuto z úcty k americkému dlouho odloženému počítání závodů - tito fanoušci by už to slyšel a začal v trezoru žádat o hudbu dalšího umělce.

Brandndannartláska a hip hop shledání sezóna 6 část 2

V tomto okamžiku se uniklá hudba stala nevyhnutelnou a hip-hop ji téměř výhradně nesl. Přemýšlejte o tom: Jak často slyšíme o uniklé hudbě v rocku, popu, country nebo R&B? Cameron Capers, Arista Records A&R, spoluzakladatel společnosti Blackwax pro správu a bývalý zaměstnanec Parkwood Entertainment, poznamenává, jak strukturální rozdíly v popu a zemi minimalizují výskyt úniků. Producenti a spisovatelé mají malé komunity, a pokud v této komunitě nejste, opravdu do nich nepustí mnoho nových lidí, říká. Zatímco hip-hop a rap vždy byly kulturou zahrnující každého a každý má pocit, že může být jeho součástí. A více rukou pracujících na rapových záznamech se rovná otevřenějším dveřím, aby se zboží dostalo ven.

Několik těžkých hitterů v hip-hopu bylo ušetřeno před únikovou kulturou. Eminem se vrhl na psaní svého alba z roku 2004 Znovu poté, co během procesu nahrávání zaznamenal úniky, a Lil Wayne připustila alba jako z roku 2008 Carter III rozšířil poté, co nechal jeho CD hrát v autě . Kanye West skvěle vyrazil na internet, když byl ve hře Lost in the World and All of the Lights z jeho alba z roku 2010, My Beautiful Dark Twisted Fantasy , unikl z trezoru. ‚Ye předtím vydržel před měsícem únik svého debutového alba z roku 2004, The College Dropout . V květnu tohoto roku využil Drake okamžik, kdy spadl Demonstrační pásky Dark Lane , kompilace starých písní a loosies SoundCloud se 14 písněmi. Poslední pár let však bylo obzvláště nemilosrdných pro nejnovější úrodu hvězd rapových elektráren. Umělci jako Juice Wrld, Young Thug, Playboi Carti, Lil Uzi Vert a 6ix9ine, mimo jiné, to cítili těžší než většina ostatních.

rileytaugor přes Twitter6ix9ine odložil své debutové studiové album z roku 2018, Dummy Boy poté, co byl 18. listopadu 2018 zatčen za vydírání a střelné zbraně, ale o necelý týden později, se celý 13kolejný projekt objevil online. O několik dní později jeho tým album zrušil. V loňském roce uniklo online více než 30 nevydaných skladeb Young Thug, včetně funkcí s Future, Gunna, Big Sean a Offset. Pouhý měsíc po Juice Wrld tragická smrt v roce 2019 , asi 26 z jeho nevydaných skladeb bylo zveřejněno na SoundCloud pod uživatelským jménem 999 WRLD bez souhlasu jeho panství. Juice je i nadále jedním z rapperů nové generace, který je nejvíce ovlivněn úniky, protože jeho popularita vzrostla.

Matt Winkelmeyer, Getty Images

sezóna 6 epizody lásky a hip hopu

Před dlouho očekávaným Lil Uzi Vert Věčný útok dorazila 6. března 2020, řada úniků z roku 2019, smíšená s dramatem vydavatelství od roku 2018, zpozdila album téměř o rok. A pokud jde o Playboi Carti, jeho fanoušci pravděpodobně znají mnoho z veršů o jeho dlouho očekávaném Celá Lotta Red album ještě předtím, než dokonce klesne, protože úniky jeho písní jsou na denním pořádku. Jak to sakra všichni negři tu píseň znají? zavtipkoval na The Lyrical Lemonade Summer Smash v Chicagu v roce 2019, po provedení nové písně s názvem Neon.

Jejich pruh úniku dává smysl. Všichni jsou plodní umělci, pokud jde o nahrávání hodně, nabízí Justin Grant, ředitel digitálního marketingu v Atlantic Records. Jsou vždy ve studiu a vytvářejí opravdu vysokou rychlost, takže obecně je venku jen více materiálu, který může uniknout. Jak se ale vytoužený materiál, o kterém si myslí, že je hlídán štítky, týmy a samotnými umělci, dostane do rukou anonymních cizinců?

Poprvé byl Smokepurpp napaden v roce 2016, kdy někdo se svým telefonním číslem, vládním jménem a adresou spojenou s jeho telefonem volal T-Mobile a požádal o SIM kartu. Výměna SIM karet, napadení e-mailů a zařízení a narušení zabezpečení webových stránek jsou některé z nejčastějších způsobů, jak se uzavřené písničky dostanou na telefony fanoušků. Pokud někdo ví, že mám, jako, opravdu speciální píseň, ví, že mě nemůže hacknout, ale pravděpodobně se pokusí hacknout telefon někoho, s kým se potloukám, a odtud tu píseň dostat, řekl v červnu XXL hip-hopové momenty jasnosti podcast, jako by se jednalo o neuvedený rituál. Víš, jak to chodí. Je to něco, čím každý umělec musí alespoň jednou projít.

Nahrávací společnosti, rappeři a jejich týmy se snažili zvýšit bezpečnost svých relací. Mohou pomoci preventivní opatření, jako je náhled hudby pro potenciální obchodní partnery po telefonu oproti Dropboxu, neukládání skladeb jako hlasových poznámek, získávání souborů přímo po relaci nahrávání a požadavek, aby neznámí inženýři odstranili jejich kopii. Někdy to ale není o bezpečnosti; jde o kruh. V některých případech je producent v relaci s umělcem a prostě přijde na to, že nejsou příliš dobří lidé, mají přístup k těmto souborům a poté je uvádějí do prodeje online, Grant sdílí. Pak uvidíte to náhodné dítě ve Wyomingu, například: „Jo, mám všechny ty nevydané stopy.“ Rappeři se často valí se silnými doprovody, takže je těžké říct, kdo drží dílo umělce blízko hrudníku a kdo se dívá na strčit peníze do kapsy.

Podle Camerona Capersa, jehož producenty získává, vytvořil hudbu pro Cardi B, Lil Nas X, Juice Wrld, Bryson Tiller, Cordae a další, protože nahrávání nahrávek je komplikované. Většina z těchto umělců dělá spoustu hudby v různých studiích a já nevím, jestli existuje zjednodušený postup pro způsob, jakým vytvářejí, tvrdí. Mnoho z nich chce jít do studia a nechat si vypustit to, co potřebují.

R.I.P. do doby hromadění ilegálních CD a bugujících pirátských programů jako LimeWire a Napster. V dnešní době může být hledání úniků stejně jednoduché jako rychlé vyhledávání na Google a odkaz ke stažení. Pro ovoce s nízkým visením existují malé operace, jako jsou účty TikTok, Twitter nebo Instagram, jako je RareRapLeaks, které si za prvních šest měsíců získaly téměř 9 000 sledujících. Stránka, která byla spuštěna 8. prosince 2019, ve stejný den, kdy skončila Juice Wrld, má nyní více než 17 000 sledujících. Tento účet rychle rostl, říká 18letý tvůrce RareRapLeaks, který zadržel své jméno, prostřednictvím Instagram DM. Mým prvním příspěvkem byly Juice Wrld a YNW Melly's „Suicidal.“ Podle tvůrce RareRapLeaks se sledovatelé účtu dožadovali všech úniků souvisejících s JuiceWrld, Lil Uzi Vert a Playboi Carti. V té době tam byl úryvek a já jsem ho zveřejnil s nulovými následovníky a získal spoustu názorů. Účty Instagramu, jako je tento, odkazují na tabulky a disky Google s organizovanými složkami a přívalem skladeb, ze kterých si můžete vybrat, pokud máte trpělivost procházet. Tyto neškodné nabídky však nejsou na prodej.

Ponořte se trochu hlouběji a najdete Reddit vlákna, fóra a servery Leakth.is na Discord, aplikaci pro skupinové chatování populární v herní komunitě. Lidé zde nejen obchodují a mluví o přehnané hudbě, ale také o tom, kde je prodávají. Skladby, které se prodávají za peníze, jsou exkluzivní písně, což znamená, že je nikdo jiný nemá, říká majitel účtu Instagramu RareTrackz, který si přál zůstat v anonymitě. Účet se nyní může pochlubit více než 85 000 sledujících. Pokud jde o skladbu od umělce s velkým publikem, bude to drahé. Celá skladba v tuto chvíli není k dispozici, takže si ji lidé koupí seskupením, aby mohla uniknout celá, tedy až do zveřejnění. K obchodům dochází tam, kde se obchoduje s exkluzivními (neuniknutými) stopami. Soukromé nákupy jsou další, kde si někdo koupí skladbu a uloží ji, aby si pro sebe něco cenného nechal. Skupinové nákupy v této situaci jsou jednáním uživatelů, kteří se spojili, aby společně zaplatili za únik skladby svou kombinovanou kupní silou.

mladý chlapec nba střelil do hlavy

Konverzace o získávání nových úniků začínají na fórech, ale transakce probíhají na serverech, takže musíte pracovat trochu tvrději. Leakth.is a Discord oba vyžadují, aby účty zobrazovaly vlákna úniku, ale nestačí jen mít je. Účty musí být aktivní a zapojené do diskusních fór platformy - reagujících na příspěvky a zanechávajících alespoň 25 publikovaných zpráv - aby se odblokovalo Marketplace, kde se nacházejí fóra Verified and Unverified Selling / Trading, Groupbuy a Buyer’s Bay. Ověření písně, u čehokoli v hodnotě přes 200 $, je prověřováno šesti administrátory, moderátory a prostředníky s různými nároky na odbornost. A poté, co jsme prošli procesem skupinových nákupů za nevydané Drake a Don Toliver se škrtí (pouze pro výzkumné účely), je jasné, že spousta vnitřních myšlenek šla do hledání způsobů, jak udržet podvodníky jako úniky - a prodeje s nimi spojené -Pojď dovnitř.

Zde je příklad: Toliver's High No More, tříminutová, 12sekundová skladba, která letos obíhá internet, bude zveřejněna na fóru Group-buy za cenu 475 $. Rychlé kliknutí ve vlákně poskytuje pozvánku na server Discord s 23 dalšími kupujícími, kteří mají zájem, kde je přítomen prodejce, moderátor a administrátor, který usnadní spravedlivý nákup. Discord servery jsou hodně podobné Slackovým kanálům. K dispozici jsou chaty pro informace a návody, oznámení, úryvky pro ověření písně, obecná konverzace, provádění slibů a sledování plateb. V zástavním chatu uživatelé slibují částku, kterou přispějí na nákup (čísla se pohybují od 5 do 150 USD), než bude částka požadavku splněna a platby se otevřou. Po slibu je to zasažená hra, která zasáhne cíl. Prodejci mohou snížit náklady, pokud si nejsou jisti, že dosáhnou cíle. Když je přislíbeno 395 $ ze 475 $, prodejce přesměruje kupující na nyní otevřený platební kanál, kde jsou sdíleny informace o přijímajícím účtu. Většina transakcí je zpracovávána pomocí kryptoměny - Venmo, Cash App, Bitcoin - ale některé vstřícné mody mohou platbu přes Paypal označit zeleně. Screenshoty peněžních převodů směřují do odemčeného kanálu Platební snímek obrazovky (který kvůli bezpečnosti zmizí o několik minut později). Jakmile jsou všechny prostředky k dispozici a kupující migrují na kanál placeného chatu, moderátor sdílí odkaz ke stažení na celou píseň Don Toliver.

Pak existují nákupy s vyšším profilem. Drake's Stay Down s veršem Busta Rhymes a produkcí J. Dilla bude samozřejmě mít strmější kurz - $ 1 025. Sliby se během dvou dnů vyšplhaly na 500 $, ale facilitátoři, zdánlivě nervózní z trefení cíle, začali přijímat platby ve výši 700 $, což je více než 300 $ od cíle. Velcí kupci pobízejí uživatele, aby se připojili k vlaku v hodnotě 5 $, čímž zvyšují své sliby, aby si pospíšili. K dispozici jsou výplaty značení a nabídky na vyhledání těch, kteří to nemají. Na konci toho bude požadovaná částka přeplacena o 20 $ a píseň bude vydána přímo do obecného vlákna Leakth.is, které si masy mohou stáhnout a užít si zdarma.

Harmony Gerber, Getty Images

Unikající hudba pro kupující i dodavatele má nepopiratelné vzrušení, touha získat následovníky, vliv, právo říkat první! nebo sbírat hudební historii. Všechno toto hledání vzrušení je však bolestí v zadku pro týmy, které musí honit neoprávněnou práci poté, co je venku.

Proces zastavení šíření obvykle začíná, jakmile vedení umělce kontaktuje štítek. Většina štítků má interní služby, právní týmy a týmy pro ochranu obsahu zaměřené na stahování nelegálně zveřejněného materiálu. V RIAA budou dělat věci jako lano, aby nahlásili pirátství a vydali oznámení o autorských právech, jako je DMCA, aby odstranili odkazy z webů, a pak pomocí blokování otisků prstů na YouTube a SoundCloudu automaticky zabrání budoucímu nahrávání. Odstranění úniku je jedna věc; hledání jeho původu je další. Ze zkušenosti tato cesta málokdy přináší ovoce. Vystopovat je spousta práce, takže se obvykle sleduje pouze tehdy, pokud jde o skutečně vysoce postavenou skladbu nebo vysoce postavenou funkci, odhaluje Grant. Zdá se, že nikdo nikdy nezná zdroj. Existuje několik vybraných příkladů, kdy jsme našli přesnou osobu, která hudbu prosakuje. Super, byla to tato osoba ve studiu nebo její přítel, ale nikdy nebylo snadné vysledovat zdroj úniku.

I když se ukázalo, že úniky v některých případech zvyšují počet, ti, kteří jsou nelegálně zveřejněni ve streamovacích službách, mohou umělce okrást o výdělky. Podle Valící se kámen , Tehdy nevydaná Blueberry Faygo od Lil Mosey ‘Byl nahrán do Spotify v prosinci 2019, nejméně osmkrát pod různými uživateli a tituly (Blueberry Fweigo, poté Blueberry Fejgo, Blueberry Fergo, Burberry Faygo, Blueberry Fanta). Nejen, že miscredited song top US Spotify US Viral 50 chart - který sleduje nejrychleji rostoucí skladby na platformě - ale také sbíral nejméně 22 milionů počátečních streamů v lednu 2020, žádný z nich nešel k jménu Moseyho (nebo jeho kapsy) . Oficiálně nahrál píseň na svůj účet o měsíc později a v době tisku byl skutečný Blueberry Faygo streamován více než 612 milionůkrát.

koly p ztracené v omáčce

Pokud byla hudba vydána jinou entitou a chcete ji stáhnout a správně vydat pod svým jménem, ​​v mnoha případech se vám nemusí podařit tyto streamy získat zpět, vysvětluje Mike Hamilton, obchodní ředitel společnosti Epic Records, který pracuje přímo se streamovacími platformami jako Spotify, Apple Music, Tidal, Amazon a Pandora, pokud jde o zavedení skladby nebo projektu umělce. To je případ, kdy rozhodně ovlivňujete živobytí tohoto umělce.

Mladí fanoušci si myslí, že využívají pouze příležitosti k příjmu od bohatých umělců a značek, které je podporují, ale nejsou jediní, kdo tím trpí. Řečníci ničí příjmy a příležitosti pro postup i producentům a skladatelům, kteří často dostanou krátký konec. Umělci mohou pořád jít na turné a vydělat si na této písni peníze, zdůrazňuje Capers, ale všichni ostatní, kteří se skladbou zabývají kreativně, si nemohou vydělat peníze, pokud ji prodáváte nelegálně.

Jakkoli mohou být úniky nepohodlné a frustrující, tiše se chápe, že to nejsou vždy špatné zprávy. Buzz kolem úniků, zvláště když se blíží datum vydání, připravuje fanoušky na nový materiál a výrazně usnadňuje práci jejich marketingovým týmům. Pro někoho, jako je Playboi Carti, který opravdu dlouho neuvedl práci, ale zůstává relevantní ... udržuje si tam své jméno, aniž by musel konverzaci řídit, uvádí Grant.

V červenci 2020 začalo na internetu kolovat video, ve kterém producent Jetsonmade hovoří s kupujícím, který za nevydanou hudbu Playboi Carti nabízí v bitcoinech 17 000 $. Kupující přehraje úryvek skladby pro producenta, který mu řekne, že tuto skladbu nemá, ale má přístup k jiné. Poté, co obdržel odpor i vzrušení od dychtivých fanoušků, kteří chtěli rapperovu novou hudbu online, Jetsonmade popřel, že by údajně prodával některou z Cartiho písní. Datové video, které neustále zveřejňujete, je CAP, napsal ve svém Instagram Story. rozhodně jsem trolloval.

jetsonmade přes Instagram

Z marketingového hlediska někdy téměř očekávám únik, říká telefonicky hlavní produktový manažer štítků, který požádal o zachování anonymity. Využívá úniky jako příležitosti k potvrzení nebo popření pověstí o funkcích a datech vydání. Je to opravdu jen to, že se dostáváme před křivku a radíme umělcům, aby měli tuto strategii a plán pro případ úniku. Ale ať už se na ně etikety mají nebo nemají, uniklé písně nutí umělce činit zásadní a někdy nespravedlivá rozhodnutí o osudu jejich díla.

Zpět na Smokepurpp, jednoho z mála umělců, kteří byli otevřeni celkově mluvit o tomto tématu. Rodák z Floridy na vlastní kůži ví, kolik úniků škodí příležitostem. Jeho píseň No Problem představující Kanye West se měla původně objevit na jeho debutovém studiovém albu z roku 2019, Deadstar 2 , který před datem vydání několikrát unikl. Trať však nikdy neprovedla finální verzi. Purpp říká, že Kanyeho tábor to připravil na změnu uměleckého směru - explicitní obsah písně vyvrátil „Yeův křesťanský pivot“, ale Purpp cítí, že únik dal hřebík do rakve. Nebudu lhát, bylo mi z toho trochu smutno, protože Kanye je jedním z mých oblíbených umělců, přiznává toužebně. Mít píseň s Kanyem bylo pro mě jako obrovský milník. Aby to někdo jen tak prozradil, trochu mě to trochu zranilo.

Timothy Norris, WireImage

v živém barevném rapovém mistrovském divadle

V diskusním vláknu Leakth.is zvědavý uživatel hlasuje v místnosti: Úniky, které by vám nevadily, kdyby vás pustily. Nejprve nabízí své tipy: Ghost od Trippie Redd; Molly, Neon a Headshot od Playboi Carti; Rychle a zběsile Young Thug a Offset. Ale v drtivé většině je to sentiment, že jakmile píseň unikne, měla by být vyřazena. Doba. Pokud dojde k úniku, nikdy jej neuvolňujte. Do prdele, chceme to, když místo toho může mít místo úplně nová skladba? nyní zakázaný uživatel plivá. Jsem zcela proti uvolnění uniklých skladeb, říká další.

Odlišné hlasy váží. To je jako odměňovat leakery novou hudbou, lol. Pokud vám unikne hudba a posloucháte ji, je to na vás a nemáte nárok na žádné nové skladby, jeden uživatel namítá. Lidé chtějí, aby unikly písně, u nichž je potvrzeno, že jsou na albu ..., dodává další, než si [stěžují], že si stěžují, pokud tam píseň stále končí.

Výměna je důkazem toho, že do určité míry si unikající pracovníci uvědomují, jak moc brát a požadovat hudbu, na kterou se cítí oprávněni jako stans, bodají právě umělci, které milují. Hamilton je podivný, že umělci by nebyli tam, kde jsou, bez své fanouškovské základny. Někteří podlehli tlaku: „Musíme to urychlit, protože mě o tom bijí moji fanoušci.“ Ale stále jsou to umělci. Musíte jim dát příležitost tvořit ve svém vlastním čase.

Fakt, který by měl být respektován.

Podívejte se na více od XXL Zimní číslo 2020 včetně našeho DaBaby titulní příběh , úvod do Seznam štítků DaBaby's Billion Dollar Baby Entertainment , rozhovor se zakladatelem South Coast Music Group Arnoldem Taylorem, který objevil a podepsal DaBaby, jeden z posledních rozhovorů Kinga Von, jak koronavirus změnil hip-hop, doháníme Flipp Dinero v What's Happenin, promluvte si s Rico Nasty o znovuobjevení toho, kdo je jako umělec, Marshmello odhalí rappery, s nimiž chce pracovat v Hip-Hop Junkie, Ukažte a prokažte rozhovory s The Kid Laroi a Flo Milli, a více.

Viz Fotografie uživatele XXL Obálka časopisu Winter 2020 Shoot With DaBaby