9 hip-hopových umělců, kteří jsou gay, lesbičtí nebo bisexuální

Není žádným tajemstvím, že pokud jde o homosexualitu v hip-hopu, došlo k dlouhodobému stigmatu. Někteří umělci si dokonce nechali poskvrnit rapovou kariéru kvůli pověstem, že mají zájem o někoho stejného pohlaví. Ale jak se objevuje nová generace spotřebitelů hip-hopu, ukazuje se, že kultura je otevřenější než kdy dříve.

Minulý týden se chicagský rapper Taylor Bennett a rodák z Atlanty iLoveMakonnen otevřeli o své sexualitě a sloužili jako dokonalé příklady vyvíjejícího se étosu. 18. ledna vyšel Taylor Bennett, mladší bratr Chance The Rapper, jako bisexuální muž. 21letý mladík sdílel prohlášení na Twitteru.„Uznávám se jako bisexuální muž [a] vždy otevřeně podporuji gay komunitu a budu v tom pokračovat i v roce 2017,“ napsal. Taylorův starší bratr Chance brzy tweetoval jeho podporu pro jeho dítě bro. Chano zveřejnil video s Taylorem s titulkem „Milujte tohoto muže právě tady, a to skrze všechny. Vyrostl ve skvělého muže. Má za sebou Boha a mě, nemůže selhat, nemůže spadnout. “O dva dny později, 20. ledna, iLoveMakonnen na Twitteru i Instagramu prohlásil, že je gay. 'Jako módní ikona nemůžu říct o skříni všech ostatních, mohu říct jen o mně, a je čas, abych vyšel.' A protože všichni milujete nejnovější zprávy, je tu několik starých zpráv, které bych měl prolomit, jsem gay. A teď jsem vám řekl o svém životě, možná můžete jít [žít] svůj, tweetoval. Krátce poté se jeho jméno stalo trendovým tématem na Twitteru. Jeho oznámení podpořil jeho přítel a hudební spolupracovník, Tunji Ige, který napsal: „Buďte zdarma Red Dragon, máme vás!“

S tolika rappery, zpěváky a producenty v hip-hopu, kteří vycházeli ze skříně a byli obejmuti spíše než vyhýbáni svými hudebními vrstevníky, se zdá, že žánr může konečně upustit od svých předsudků. Zde je pohled na 9 hip-hopových umělců, kteří jsou gay, lesbičtí nebo bisexuální.