Největší moment č. 8: Eminem podepisuje následky

XXL existuje již více než 10 let. (Možná jste si všimli čísla výročí silného svíčkové, které naklonilo váš místní novinový stánek o šest měsíců zpět.) V té době, od září 1997, jsme vydali 99 časopisů pokrývajících, lidově řečeno, hip-hop na vyšší úrovni - všechny okamžiky, díky nimž hudba tolik znamenala.

Samozřejmě je třeba poznamenat, že rok 1997 je významný z jiného důvodu. Smrt Notorious B.I.G. v březnu téhož roku se uzavřela nejvýznamnější kapitola v historii hip-hopu: velká rivalita Brooklynu MC s jeho kalifornským kontrapunktem Tupacem Shakurem. V tomto světle XXL éru lze považovat za éru po Biggie-Tupacovi.Když sledujeme a čekáme, až zjistíme, co bude určovat budoucnost, vrháme oči zpět na to, čeho jsme byli dosud svědky. Na oslavu našeho stého čísla je zde 100 největších hip-hopových momentů naší doby.# 8: EMINEM ZNAMENÁ PO PATŘÍ

9. BŘEZNA 1998. LOS ANGELES.

Canibus kdysi řekl: Největší rapper všech dob zemřel 9. března. Zatímco vražda Notorious B.I.G. z roku 1997 navždy poznamená devátý den třetího měsíce v kalendáři hip-hopu, další skvělý MC slaví datum ze šťastnějších důvodů. V roce 1998, při jednoročním výročí Biggieho smrti, se Eminem oficiálně stal základním umělcem Aftermath Entertainment Dr. Dre.

jak napsat dopis soudci požadující shovívavost

Kamarád z dětství a rapper D12 Bizarre chápe dopad svazku Em a Dre. Marshall se díval na menší etikety, jako jsou Duck Down, Fat Beats a Rawkus. Kdyby šel se všemi těmi undergroundovými labely, myslím, že by byl jen jedním z těch chlapů, který byl respektován jako drogový textař v podzemním okruhu. Nemyslím si, že by se to bez Dre dostalo na úroveň, do jaké se to dostalo.Vztah byl oboustranně výhodný. Po jeho odchodu z Death Row Records byly Dreho první dva projekty v délce alba neúspěšné: jeho kompilační disk z roku 1996, Dr. Dre představuje ... Následky a rapová superskupina v drtivém debutu firmy z roku 1997, Album , kterou vytvořil jako výkonný ředitel. Dreovo vykoupení přišlo s vydáním Eminemova debutu z roku 1999, Slim Shady LP . Platina, která se v prvních pěti týdnech dostane na platinu, prokázala, že album Midas, které má v současné době více než pět milionů prodaných kusů, bylo stále neporušené a zaslalo hip-hop do 21. století s novým rasově nabitým mandátem.

Módní návrhář Maurice Malone, který založil proslulý hip-hopový obchod v Detroitu, kde si Eminem vysloužil boj s pruhy na počátku 90. let, uznává vliv na kulturu. Jeho hudba se týkala dětí z měst a bílých dětí, které chtěly být černé, říká Malone. Bylo to neomezené publikum a on byl mužem, který to dokázal v hip-hopu - po celém světě, v zámoří, všude.

top 10 tanečních písní 2000

Slim Shady LP okamžitě následovalo sedminásobné Dreho druhé platinové úsilí, 2001 , který plodil takové hity jako Eminemem asistovaný Forgot About Dre. Dvojice prokázala, že jejich úspěch nebyl náhoda, když Eminemův obludný druhý set, Marshall Mathers LP , si odnesl Grammy za nejlepší rapové album roku 2001 a prodal více než 10 milionů kopií. Po takových číslech to nebylo dlouho předtím, než Dre dal Eminemovi vlastní potisk štítku, Shady Records, který vydal platinové projekty z D12 (2001 Ďáblova noc ) a Obie Trice (2003) Na zdraví ).Nejjasnější projev síly partnerství by však vyšel najevo společným podpisem Em a Dre na 50 Cent v roce 2002. Explodující na scéně v únoru 2003, chráněný syn Queensem chovaného dynamického dua zlomil rekordy SoundScan svými Zbohatněte nebo zemřete a porodila mocnou značku G-Unit.

Celkově vzato, Eminemův podpis je odpovědnější než jakákoli jiná událost za to, že se distributor Aftermath, Interscope Records, stává dominantní silou v dnešním hudebním byznysu - více než 50 milionů prodejů alb přímo spojitelných se dnem, kdy pera narazí na papír.

nick cannon eminem wild n out

Eminem šel daleko nad rámec toho, co kdokoli, kdo s ním vyrostl, očekával, říká Malone. Pokračuje v dělání věcí úžasným způsobem - nad rámec očekávání všech .— ANSLEM SAMUEL

KLIKNUTÍM SEM si přečtěte Moment č. 9
KLIKNĚTE ZDE a přečtěte si Moment # 10

TOTO JE POUZE PŘEHLED!
Přečtěte si celé odpočítávání 100 okamžiků ve 100. čísle XXL , nyní na stojanech!