26 nejlepších hip-hopových alb z roku 2005

Při pohledu zpět před 15 lety byl rok 2005 rokem, kdy hip-hop oficiálně prolomil mainstream. Rappeři jako 50 Cent, Common, Missy Elliott dodávali hvězdná alba, zatímco producenti jako Just Blaze, 9th Wonder, Scott Storch a The Neptunes se díky své komerčně zaměřené produkci stali známými.

V roce 2005 se Houston stal epicentrem výbušného rapového talentu. Rappeři H-Town Mike Jones, Paul Wall, Slim Thug, Chamillionaire a trylek O.G. Bun B vydal debutová alba, která šplhala po žebříčcích, a pokračoval v umístění Texasu na rapovou mapu. Jižní rapperi navíc začali ve svých písních šeptat. Atlanta plivali Ying Yang Twins a producent rapperů z Mississippi David Banner, oba měli velké hity se svými šepotovými písněmi na svých studiových albech. Crunk hudba stále rostla v popularitě, ale ATL rapper Jeezy se stal novým hlasem v žánru trapové hudby.Mezitím Chicago MC Kanye West upevnil svůj status superstar svým obrovským albem Pozdní registrace spolu s jeho produkčními asistencemi na klasickém albu Common, Být . Kolega rapper a rodák z New Orleans Lil Wayne dokázali, že je nejlepší rapper naživu Carter II . Ve filmu Philly Beanie Sigel opět ukázal, proč je svým třetím albem podmanivým pouličním básníkem, B. Coming .V roce 2005 pocítila svou přítomnost i hip-hopová scéna. Michiganský rapper One.Be.Lo přednesl S.O.N.O.G.R.A.M. , jeho fenomenální debutové album. Rapper Big Pooh také upustil od fantastického debutového projektu, Pražce . Producent 9th Wonder mezitím vytvořil beaty pro dvě nezávislá alba: Monkey Barz zesnulým Seanem Priceem a Chemie , jeho společné album s rapovým veteránem Buckshotem.

Je to jasný hip-hop, který se stal dominantní silou v populární kultuře v polovině 2000. Tak XXL zdůrazňuje některá z nejlepších hip-hopových alb z roku 2005. Jaká je vaše oblíbená?Podívejte se na 26 z nejlepších hip-hopových alb roku 2005