20 nejpamátnějších momentů Biggie

V rozpětí pěti krátkých, ale nezapomenutelných let The Notorious B.I.G. uchvátil nadšence rapu svou lyrickou zdatností, bezstarostným vtipem a nekonečnými metaforami. Vhoďte do popkultury odkazy vložené do příběhů z pohledu drogového dealera na nízké úrovni, stejně jako z hlediska vypočítaného šéfa zločinu a je zřejmé, že Biggie se proslavil oslovením různých fanoušků.

Život rappera možná skončil na vrcholu jeho kariéry, ale jeho geneze začala v tvrdých scrabble ulicích Brooklynu v New Yorku, ze kterých by se stal jedním z nejslavnějších synů čtvrti.Přechod z pouličního života na kariéru v hudbě pomocí osobností jako Mister Cee, DJ 50 Grand, DJ Enuff a dalších, Biggie nakonec spojil své síly se Seanem „Puffy“ Combsem v roce 1992, což je krok, který by se ukázal jako prospěšný k jeho odkazu. První hlavní známkou v tomto odvětví bylo vydání debutu, Připraven zemřít , v roce 1994. The Notorious B.I.G. rychle se ukázal být diamantem v drsném postavení, stal se jednou z největších hvězd rapu a shromáždil seznam úspěchů, ocenění a dalších ocenění, přičemž vedl náboj za oživení východního pobřeží.Jeho druhým albem je utišit všechny pochybovače a kritiky, Posmrtný život , B.I.G. nikdy by nedokončil kapitolu, protože byl zastřelen v Los Angeles 9. března 1997, což je jedna z největších tragédií v historii rapu.

Oslavit Biggieho život a časy, XXL sestavil 20 nejpamátnějších momentů ze své chválené kariéry. • 1

  Objeví Puff Daddy

  Před uzavřením nahrávací smlouvy se The Notorious B.I.G., tehdy známý jako Biggie Smalls, profiloval v Zdroj sloupec „Unsigned Hype“ časopisu, který představil nadcházející MC v celé zemi. Výsledkem je, že se stal jedním z prvních vítězů soutěže „Unsigned Hype“ a jeho demo kazetu vybral spisovatel a A&R Matty C. To by vedlo k tomu, že rappera by objevil Sean „Puffy“ Combs, poté A&R z Uptownu Záznamy a zbytek je historie.

 • dva

  Spolupracuje se Super Cat na 'Dolly My Baby (Remix)'

  Po propojení se Seanem 'Puffy' Combsem v roce 1992, The Notorious B.I.G. se poprvé představí na vosku v roce 1993 a hostuje v Super Cat 'Dolly My Baby (Remix).' Ačkoli Biggieho verš byl krátký, jeho vystoupení v doprovodném hudebním videu dalo tvář jménu a hlasu a stalo se prvním pozorovatelem rappera na národní úrovni.

 • 3

  Vydává „Party and Bullshit“

  V roce 1993, když podepsal smlouvu s Uptown Records, MC upustil od svého debutového singlu „Party and Bullshit“, který byl uveden na soundtracku k filmu z roku 1993. Kdo je ten muž? Produkoval Easy Mo Bee, který vyráběl beaty pro většinu debutového alba The Notorious B.I.G. Připraven zemřít „Party and Bullshit“ byl Biggieho první opravdový buzz záznam a ještě více zvedl profil rappera.  jak se jmenuje nový pátek film
 • 4

  Kapky debutové album Připraven zemřít

  Připraven zemřít byl Biggieho nárok na hip-hopovou slávu. 9. září 1994 vydal své debutové album na Bad Boy Records poté, co s Puffym rok předtím odešli z Uptown Records. S osamělým hostováním přichází s laskavým svolením člena Wu-Tang Clan Method Man na výjimečné trati „The What“ Připraven zemřít byla přehlídkou dovedností Biggie jako textaře a zahrnovala vše od hitových singlů („Big Poppa“) až po nezapomenutelné střihy alb („Everyday Struggle“, „Suicidal Thoughts“), které nyní patří mezi nejuznávanější písně rapperových skladeb kariéra. Připraven zemřít by byl oslavován jako klasický a označil The Notorious B.I.G. jako nejnovější superhvězdu rapu.

  kolik stojí nové album j cole
 • 5

  Zlato je „Juicy“

  Na začátku kariéry The Notorious B.I.G. bylo jeho jedinou aspirací „zlato“ a rapper nemusel dlouho čekat, aby tento cíl vyškrtl ze svého seznamu kbelíků. „Juicy,“ vydal singl z hlavní skupiny Připraven zemřít , dosáhl tohoto výkonu před koncem roku 1994. Na vrcholu č. 27 v žebříčku Hot 100 Billboardu a č. 3 v žebříčku Hot Rap Singles by „Juicy“ byl jeho prvním hitem a od té doby je oslavován jako jeden. definitivních rapových skladeb všech dob.

 • 6

  Má syna s Faith Evansovou

  Navzdory neustálým manželským problémům mezi Biggie a Faith Evansovou a podvádění rappera, společně přivítali svého syna Christophera 'C.J.' Wallace, Jr., 29. října 1996. I když to bylo její jediné dítě s The Notorious B.I.G., C.J., které je nyní 20 let, je sestrou Biggieho druhého dítěte, T'yanny. C.J. následovala ve stopách svého otce a v současné době se věnuje rapové kariéře spolu s dalšími snahami, zatímco T'yanna zahájila oděvní řadu inspirovanou jménem jejího otce. Oba nadále udržují jméno Wallace naživu.

 • 7

  Žení se s Faith

  4. srpna 1994, méně než měsíc před vydáním jeho debutového alba, The Notorious B.I.G. oženil se s Faith Evansovou, se kterou se rapper poprvé setkal týdny před focením Bad Boy. Manželství by bylo jedním z prvních vysoce postavených svazků mezi rapovým umělcem a zpěvákem R & B a připravilo by cestu pro lidi jako Jay Z a Beyonce a Nas a Kelis, kteří by také svázali uzel na vrcholu své kariéry.

 • 8

  Objeví se Martin

  Známý svým nepopiratelným charismatem, přítomností a smyslem pro humor, Biggie projevil všechny výše uvedené během vystoupení v hitové televizní show Fox Martin , připojil se k komikovi Martinovi Lawrencovi za jeden z nejpamátnějších okamžiků jeho kariéry. Epizoda, která byla vysílána v roce 1995, představovala film The Notorious B.I.G. jako starý přítel Martina Payna, který ve městě hledal zpěváka v pozadí, který by s ním vystoupil, následovaný chaosem a dysfunkcí. Spot byl důkazem rapperova potenciálu jako herce, protože jeho výkon byl stejně plynulý jako rapperovy přátelské singly.

 • 9

  Představuje Junior M.A.F.I.A. světu

  Šíření lásky je způsob Brooklynu a po dosažení úspěchu The Notorious B.I.G. rozhodl se to zaplatit dopředu a pomohl Junioru M.A.F.I.A., jeho posádce kamarádů z jeho stompingových prostor Bed-Stuy, zajistit nahrávací smlouvu a vydat album z roku 1995 Spiknutí . Skupina složená z budoucích hvězd Lil ' Kim a Lil ' Cease by spolu s dalšími členy, jako jsou Trife a Larceny, Nino Brown, Chico Del Vec, Kleptomaniac, Capone a Bugsy, zaznamenal dva z největších rapových singlů roku 1995 v hrách „Player's Anthem“ a „Get Money“. Na videu toho druhého viděl Biggie obsazení své milenky Charli Baltimore do role jeho manželky Faith Evansové, s níž byl v té době zapleten do manželského sprostu. Junior M.A.F.I.A. zahájí kariéru Lil ' Kim, která by také pokračovala v dosažení víceplatinového úspěchu a stala se svou vlastní hvězdou, přičemž v tomto procesu pokračovala v odkazu Biggie.

 • 10

  Účastní se 1995 Source Awards

  Uvedení rapového světa na vědomí jeho Připraven zemřít album, The Notorious B.I.G. v roce 1995 zvítězil na vítězném kole, zejména na Source Awards 1995, kde rapper zametl mnoho z hlavních kategorií a potvrdil svou dominanci a korunovaci za krále New Yorku. Získání ceny pro nejlepšího nového umělce, textaře roku a nejprestižnější čest přehlídky, album roku, by rapper vystoupil na pódium se svým Junior M.A.F.I.A. Posádka a důrazně prohlašují: „Udělali jsme to, Brooklyne. Dokázali jsme to!' kývnutí na čtvrť neúnavně odpověděl a podpisový citát, který rezonuje dodnes.

 • jedenáct

  Freestyles s 2Pac a Big Daddy Kane na Budweiser Super Festu

  Biggie a 2Pac by se stali tvářemi hovězího masa na východním a západním pobřeží, které dominovalo v polovině 90. let, ale předtím, než se dostali do rozporu, považovali se navzájem za spřízněné duše, budovali rychlé přátelství a spolupracovali na společných nahrávkách. Jejich nejznámějším společným okamžikem je však jejich vystoupení po boku Big Daddy Kane, Skoob a mladého Shyheima pro volný způsob na Budweiser Super Festu v roce 1993. Chrlí rým, který je považován za jeden z předních dvojverší, které kdy byly živě vystoupeny na pódiu, The Notorious B.I.G. může být méně známým umělcem, ale prokázal svou hodnotu a schopnost držet se toho nejlepšího a byl mezníkem v mladé kariéře rappera.

 • 12

  Objeví se na Craig Mack ‚Flava in Ya Ear (Remix) '

  'Niggas je prdel, mám víc zadku než popelníky,' The Notorious B.I.G. rapuje na 'Flava in Ya Ear (Remix)' singl od labelu Craiga Macka Projekt: Funk Da World album, které by pomohlo převrat v umění rapového remixu. Postaveni proti těžkým vahám jako LL Cool J a Busta Rhymes, The Notorious B.I.G. prosadil se, což je pravděpodobně nejlepší verš celé písně a jedno z jeho největších hostování.

 • 13

  Spojení s Jayem Z pro „Brooklyn's Finest“

  Během výstupu The Notorious B.I.G. na slávu bojoval tehdy neznámý Jay Z, aby se prosadil v rapových řadách, vložil své peníze tam, kde měl ústa, vytvořil Roc-A-Fella Records a vydal své debutové album, Odůvodněná pochybnost , v červnu 1996. Biggie, který si oblíbil Hovův styl a lyrický vkus, dal svým bratrům Bed-Stuy obrovský kosign, když se objevil na „Brooklyn's Finest“, jednom z předních výběrů LP. Ačkoli The Notorious B.I.G. a Jay Z by spolupracoval jen třikrát před předčasnou smrtí Biggieho, Jigga udržel jméno svého soudruha naživu a po svém odchodu vzal pochodeň jako nový král rapu.

 • 14

  Vydává hudební video „One More Chance (Stay With Me Remix)“

  Poté, co skórovali hity jako 'Juicy' a 'Big Poppa', The Notorious B.I.G. hit homerun s vydáním 'One More Chance (Stay With Me Remix)', který by se stal rapperovým nejvýznamnějším singlem v daném okamžiku. Díky vystoupení Faith Evansové a doprovodným vokálům Mary J. Blige by kapela „One More Chance (Stay With Me Remix)“ dosáhla vrcholu č. 2 v žebříčku Billboard Hot 100 a byla by doprovázena hvězdným hudebním videem, které zahrnovalo portréty od největších hvězd rapu, R&B a dalších.

 • patnáct

  Nahrává s Michalem Jacksonem

  Pouze hrstka rapperů měla to potěšení objevit se v písni Michaela Jacksona, jedním z nich byl The Notorious B.I.G. Poté, co dosáhl hlavního proudu úspěchu, byl Biggie využit pro vystoupení na albu Michaela Jacksona z roku 1995, Dějiny , k písni „This Time Around“, poskytující jeden z více podceňovaných veršů pro hosty během jeho nejlepších let. „This Time Around“ by nebyl jediný, ale spojení The Notorious s King of Pop by inspirovalo umělce jako Jay Z k tomu, aby se přidružili také k Michaelovi Jacksonovi, dalšímu důkazu vlivu Brooklynského těžkého stylu.

 • 16

  Celkem se připojí za „Can't You See“

  V roce 1995 začala společnost Bad Boy Records uvolňovat svoji stáj z talentu R & B, kam patřila skupina Total, kterou The Notorious B.I.G. pomohl tím, že se připojil k verši k debutovému singlu tria „Can You t“. Na vrcholu č. 13 Billboard Hot 100 by skladba „Can You t See“ nebyla vůbec první z řady vystoupení na nahrávkách R&B pro Biggie a je možná největší ze všech.

 • 17

  Zprávy „Who Shot Ya“

  Po natáčení Tupaca Shakura v Quad Recording Studios v New Yorku v roce 1994 společnost The Notorious B.I.G. vydala skladbu s názvem „Who Shot Ya?“ píseň, která by měla trvalé následky a pomohla změnit směr rapu. Shakur cítil, že The Notorious B.I.G. a rodina Bad Boy Records, kteří byli v době natáčení také ve studiu, si byli vědomi loupeže, ke které došlo, a nedokázali ho varovat. Považoval Biggie za „Kdo vás zastřelil?“ jako taunt, uvedení do pohybu rapové hovězí maso na východním a západním pobřeží. The Notorious B.I.G. a Sean 'Puffy' Combs by tvrdili, že píseň byla nahrána před natáčením a v žádném případě nesouvisela se studiovým natáčením ani nebyla inspirována. Trať, která je také mezi předními nabídkami Biggie, byla od té doby zahalena kontroverzí.

  dávám přednost výrazu African American Express
 • 18

  Dostane se do automobilové nehody

  The Notorious B.I.G. byl účastníkem vážné dopravní nehody v New Jersey v roce 1996. Incident opustil statného rappera s rozbitou nohou a Lil ' Cease, který byl řidičem automobilu, s rozbitou čelistí. Biggie vtipným způsobem skvěle odkazoval na nehodu ve svobodných stylech, stejně jako na svém Posmrtný život album, na skladbě „Long Kiss Goodnight“, rapu, „stále mě lechtáš, byl jsem stejně silný jako Ripple be / Til Lil“ Přestat. ' Kvůli nehodě The Notorious B.I.G. bude muset chodit s holí až do doby své smrti.

 • 19

  Sdílí hudební video „Hypnotizovat“

  Film Hypnotize, který byl natočen v únoru 1997, měsíc před smrtí The Notorious BIG, bude posledním hudebním videem, ve kterém se rapper objevil. Režie: Paul Hunter a natáčení v Los Angeles, vizuál by doprovázel vydání písně , který dorazil 1. března 1997 a byl by prvním singlem The Notorious BIG, který se umístil na prvním místě v žebříčku Billboard Hot 100.

 • dvacet

  Pojďme ztratit své druhé album Posmrtný život

  Dva týdny po smrti The Notorious B.I.G. 9. března 1997, rapperovo druhé album, Posmrtný život , byl vydán posmrtně 25. března. Projekt by vyvrcholil u č. 1 na vývěsní tabuli 200 týden po jeho vydání. Album s dvojitým diskem, Posmrtný život by představoval vývoj ve zvukovém a lyrickém obsahu The Notorious B.I.G. s vlastní produkční skupinou Bad Boy The Hitmen, která by mu dodávala plyšová, filmová zvuková lůžka, aby vytvořila řadu klasických desek. Certifikovaný diamant s více než 5 000 000 prodanými jednotkami, Posmrtný život je považován za jeden z největších subjektů v historii hip-hopu a upevnil status The Notorious B.I.G. jako jednoho z největších rapperů v historii žánru.

Klikněte sem a navštivte XXL Notorious B.I.G. Tribute Hub

Podívejte se na fotografie The Notorious B.I.G. Za ty roky