20 nejznámějších vzorků reggae v hip-hopu

Hip-hop má silné spojení s reggae hudbou od dob letních párty DJ Kool Herc na začátku 70. let. Základ hip-hopu byl postaven na prvcích jamajské kultury zvukového systému a v průběhu let se ukázky reggae staly základem žánru. V hip-hopových písních bylo slyšet všechny různé typy hudebních samplů, ale nic takového surového, jamajského zvuku se snoubí s rapem.

Na vrcholu prvního zlatého věku hip-hopu byla Boogie Down Productions jedním z prvních počinů, které ukázaly reggae vzorek. V 90. letech se hip-hop i reggae významným způsobem přešly a použití reggae vzorků se stalo mezi hráči hip-hopové hry samozřejmostí. Dnes hip-hopové skladby s reggae samply klesají rychlým tempem, zejména v teplejších měsících, kdy lidé hledají soundtrack k vaření a tanečním večírkům.V poslední době Nicki Minaj upustila od svého prvního sólového singlu z roku 2019 „Megatron“, který je ukázkou „Filthy Riddim“, což je klasický beat, který se používá zejména v tanečních písních jako Mr. Vegas. 'Hlavu vysoko.' Nickiho nový hit navazuje na tradici letních crossoverů hip-hopu a reggae, mezi něž patří i odvážná „Dipset Anthem“ The Diplomats v roce 2004 nebo milosrdenství „GOOD Music“ v roce 2012. I přes nárůst popularity u Afrobeatu v poslední době, vztah hip-hopu s reggae nadále vzkvétá.Když fanoušci pokračovali v úvahách o letní písni z roku 2019, XXL sestavuje seznam 20 základních hip-hopových skladeb s reggae ukázkami. - Mark Elibert

 • „Respekt“, The Notorious B.I.G.

  Ukázka: „Vyladění Gun Mana,“ Pan Head

  Na svém klasickém debutovém albu Připraven zemřít , The Notorious B.I.G. přikývne na své jamajské dědictví prostřednictvím „Respect“, autobiografické stopy, která zvedá a zrychluje „Gun Man Tune“ od Pan Head. Kotleta na vzorek poskytuje chutné koření. • 'Doin It,' LL Cool J Featuring Leshaun

  Ukázka: Grace Jones, „My Jamaican Guy“

  Pro dráždivý klubový petard LL Cool J Doin ‘It, Queens MC a Rashad Ringo Smith ochutnali klávesy klavíru z reggae singlu My Jamaican Guy z roku 1983 Grace Jones. Píseň převzala koncept Leshaun's Wild Thang (který také vzorkuje hit Grace Jonesové), kde bujará konverzace mezi dvěma rappery podrobně popisuje napařené sexuální setkání. Píseň byla původně určena pro The Notorious B.I.G, ale kvůli problémům s penězi se Doin ‘It stala druhým hitem LL v top 10 Pane Smith a jeho třetí top 10 hit celkově.

 • Sound Bwoy Buriell, Smif-N-Wessun

  Ukázka: Boom Bye Bye, Buju Banton; Vládce tance, Gregory Isaacs; Sound Boy Get Kuff, Clement Irie

  Tato odvážná skladba Smif-N-Wessun je plná odkazů na dancehall, od rozhovoru střelce po statický hluk reproduktorů vyplňujících prostory produkce boom-bap. Tuto píseň lze považovat za předchůdce G.O.O.D Music’s Mercy, protože obě skladby hrají na téma kultury zvukového střetu. Po celou dobu je možné slyšet prvky kontroverzního hitu Buju Bantona Boom Bye Bye, vládce Gregory Isaacse pro tanec a Clement Irie Sound Boy Get Kuff.

 • Ztraceni, Lauryn Hill

  Ukázka: Bam Bam, sestra Nancy

  Sestra Nancy’s Bam Bam má zvláštní místo v srdci hip-hopových hlav a Lauryn Hill's Lost Ones je jednou z mnoha hip-hopových skladeb, které samplovaly klasiku. Během minimálního rytmu boom-bap, Hill po rozchodu otevřeně mluví s bývalou a dostane všechno z hrudi. Ukázka Bam Bam je slyšet v refrénu písně a po druhém verši, kde Hill zpívá uctívaného Stalag riddim Winstona Rileyho. • „Ach jo,“ Foxy Brown představující Spragga Benz

  Ukázka: '54-46 Bylo moje číslo, Toots a Maytals

  Když Foxy Brown v roce 2001 upustil od hry Oh Yeah, kterou představoval Spragga Benz, skladbě úplně chybělo Billboard Hot 100. Ale díky ukázce Toots and the Maytals 54-46 Was My Number a Spragga Benz toasting over the refrén, píseň se stala podpisovým hitem pro Foxy Brown (zejména v jejím rodném městě NYC). Stal se standardem hip-hopových skladeb naplněných tanečním sálem, které vládly počátkem roku 2000, a později se stal hip-hopovou klasikou.

 • „Dipsetová hymna, diplomaté

  Ukázka: „Jeden z milionu,“ Sanchez

  Diplomaté vyzvali legendární produkční tým Heatmakerz, aby pro tuto klasiku odřízl debutové album skupiny, Diplomatická imunita . Tito dva producenti ochutnali Sanchezovu reggae baladu z roku 1996 One In A Million otočením úvodních rohů spolu s Sanchezovým hladkým krokem do zvučného hip-hopového rytmu. Píseň udělala z The Diplomats domácí jméno, stala se největším hitem skupiny a ohlašovala novou éru newyorského hip-hopu.

 • Jay-Z

  Ukázka: I Will, John Holt

  Způsob, jakým Kanye West ochutnal úvodní rohy na obálce Johna Holta z The Beatles ‘I Will, činí z Hova tuto oduševnělou a oduševnělou jízdu do západu slunce. Různé rytmy bubnů a zvuky publika na stadionu spárované s řinčícími trubkami umožňují Hovovi ohlédnout se za svou kariérou až do tohoto bodu. Je důležité si to povšimnout a Lucifer byli jediní dva Kanyeho rytmy, kteří to udělali Černé album .

 • Lucifer, Jay-Z

  Ukázka: Chase the Devil, Max Romeo

  Tento hrozivý střih z Jay-Z Černé album zjistí, že Kanye West ochutnává hru Max Romeo Chase the Devil, aby zahrál napětí na trati. Kanye provedl produkci tak dokonale, že ho Jay na začátku písně vykřikl. Na samotném záznamu Hov převrací myšlenku, kterou Max Romeo představil na Chase the Devil, a aplikuje ji na odstranění toho, co vidí jako zlo, když vyjadřuje svou zášť a nenaplněnou pomstu nad vraždami svých drahých přátel.

  co je xxl nováček cypher
 • Compton, Guerilla Black představovat Beenie Man

  Ukázka: Bam Bam, sestra Nancy

  Guerilla Black otočil hlavu v roce 2004 svým debutovým singlem Compton. Po svém příchodu rapper nejen připomínal Biggie Smalls ve vzhledu, ale také disponoval tokem podobným těžkému nosnímu podání zesnulého rappera. Carlos 6. července Broady ochutnal sestru Nancy Bam Bam pro „Compton“, který je vynikající funkcí od krále dancehall Beenie Man.

 • 'Murda Murda,' Juelz Santana Featuring Cam'ron

  Ukázka: „World-A-Music“, Ini Kamoze

  The Runners převrátili Ini Kamoze z roku 1984 „World-A-Music“ pro „Murda Murda“, podporovanou Camem, z druhého sólového alba Juelze Santany, Co hře chybělo . Trať předtím re-popularizoval Damian Marley, který v roce 2005 ochutnal stejnou vražednou lyriku pro svůj vlastní film „Vítejte v Jamrocku“.

 • Shabba, A $ AP Ferg Díky A $ AP Rocky

  Ukázka: Ting a Ling, Shabba

  S poctou jednomu z nejpopulárnějších jamajských umělců všech dob A $ AP Ferg vypustil topení se Shabbou. V písni Fergenstein a Flacko rapují nad chaotickou, basově těžkou produkcí s ukázkami Shabba Ranksové. Ting A Ling sypaný po celém těle. Ferg se srovnává s ikonou dancehallu, od estetiky zlatých zubů až po četné zlaté prsteny.

 • Nelíbí se mi Remix Chief Keef a Kanye West s Big Seanem, Pusha T a Jadakissem

  Ukázka: Under My Sensi, Barrington Levy

  Remix skladby I Don’t Like od Chief Keef je rušnou skladbou. Čtyři různí rappeři propůjčují ohnivé písni impozantní verše, přičemž Kanye přidal několik nových zvuků, aby aktualizoval produkci Young Chopa, která míchá duše. Ozvěny zpěvu Barringtona Levyho z jeho hitu Under Mi Sensi z roku 1985 lze slyšet pod Kanyeho veršem.

 • 'Mercy,' Kanye West Díky 2 Chainz, Big Sean a Pusha-T

  Ukázka: „Dust Out a Sound Bwoy,“ Super Beagle

  Tato těžce zasažená skladba byla nejprve vyrobena hudebním producentem G.O.O.D Lifted s Kanyem a do úvodu přidala ukázku vyjícího otvíráku Fuzzyho Jonese z Dust A Sound Bwoy od Super Beagle. Nahrávka Super Beagle je oblíbená mezi zvukovými systémy konkurujícími ostatním ve zvukovém střetu - Kanye použil nápad pro tuto napínavou nahrávku. Kanye, Big Sean, Pusha-T a 2 Chainz podporují myšlenku samplu díky impozantním veršům varujícím před konkurencí hudby G.O.O.D Music, mistra hip-hopu.

  nejlepší instrumentální písničky k rapu
 • 'Don,' Nas

  Ukázka: „Dance Inna New York“, Super Cat

  Nas byl zaneprázdněn tímto Da Internzem a Salaamem Remi vytvořeným rytmem postaveným kolem samplů Super Cat’s Dance Inna New York (trhal pro Nas pozdní rapová legenda Heavy D). Píseň se dostala do britského žebříčku jednotlivců a byla hudebními kritiky široce uznávána za texty Nas a soudržnost produkce písně.

 • Pošlete to, Kanye West s Kingem Louiem

  Ukázka: Stop Live In A De Pass, Beenie Man

  Kanye West a kolega z Chicaga, král Louie, rapují o svém bohatém životním stylu na této standout, přerušili Kanyeho experiment Ježíš album. Intro a refrén hry Beenie Man's Stop Live In A De Pass, kde Beenie hovoří o vzpomínkách trvajících navždy, jsou vzorkovány na trati. Stejně jako Beenie zpívá na ukázce, Kanye říká, že jeho posluchači jsou v pohodě, aby přijali nový zvuk a styl, který si vezme, protože vzpomínky na minulost budou trvat navždy.

 • Crown, Jay-Z

  Ukázka: Solid as a Rock, Sizzla

  WondaGurl, v té době jen 16 let, přivázal Jay-Z nahoru strašidelným rytmem pro Crown off Magna Carta svatý grál . Části úvodního verše Sizzly na Solid as a Rock lze slyšet při otevření skladby, která nastavuje téma odolnosti, o které hovoří Hov. Ukázka je zpomalena a slabě zaslechnuta v celé písni se zlověstnými 808s a různými rytmy bubnů.

 • 'Freaks,' French Montana Featuring Nicki Minaj

  Ukázka: Chaka Demus and Pliers, 'Murder She Wrote'; Lil ‘Vicious, Freaks představovat Doug E. Fresh

  Rico Love a Earl & E ochutnali ikonický hit Chaka Demus a Pliers z roku 1992 Murder She Wrote pro tento oblíbený rozhlasový hit. Píseň obsahuje vylepšenou verzi známých kytarových bubnů a bubnujících bubnů Slyho a Robbieho se vzorkem refrénu Lil 'Vicious' z původních Freaks v roce 1994. Montana nabízí bravado, zatímco Nicki nechává svou karibskou vedlejší show se zapařeným veršem poháněným patoisem .

 • Slavný, Kanye West

  Ukázka: Bam Bam, sestra Nancy

  Zde je další příklad Kanyeho, který ukazuje svůj obdiv k dancehall reggae. Zatímco Famous se stal populárním pro jméno Kanye Taylor Swift, vzorek sestry Nancy nemohl být ignorován. Uprostřed tohoto vzkvétajícího odříznutí Život Pabla Kanye ochutnává legendární melodii Bam Bam a kombinuje ji s evokujícím hip-hopovým zvukem.

 • „Podívejte se,“ Drake

  Ukázka: „Tear Off Mi Garment“, Beenie Man

  Není pochyb o tom, jak velký je fanoušek dancehall reggae Drake. V roce 2016 se Controlla díky svěžím tanečním rytmům a tanečním parketům stala jednou z nejžhavějších písní léta. U album verze písně (verze s Popcaanem unikla před), vzorek Beenie Man's Tear Off Mi Garment zesiluje taneční estetiku skladby.

 • 'Bam,' Jay-Z

  Ukázka: „Bam Bam,“ sestra Nancy

  Na svém 13. studiovém albu 4:44 , Jay-Z vypustil pár historických veršů Hov nad produkcí inspirovanou reggae No I.D. na Bami za asistence Damiena Marleye. “ Ne I.D. použilo několik prvků dubu (zpoždění ve stylu dubu a sirény) v celé písni a zároveň ochutnalo klasickou reggae hymnu Sister Nancy Bam Bam. Damien Marley naproti tomu na háku interpoloval Tenement Yard Jacoba Millera.

Podívejte se na 65 hip-hopových alb, které v roce 2019 dosáhnou 20 let