20 nejlepších referencí NBA v textech rapu

Rappeři vytvářejí odkazy na NBA ve svých textech od nejranějších fází komerčního hip-hopu a jak roky ubíhaly, jednorázoví jedinci - z větší části - rostli pouze potencí.

V devadesátých a v polovině dvacátých let minulého století začali rappeři používat NBA - hru posetou pojmy jako střelci a dlouhý dostřel - k tomu, aby vytvořili nesčetné odkazy na své dovednosti se zbraní. I když to takto vysvětlíme, může se to zdát banální, věř nám, existuje spousta způsobů, jak využít zbraně a hráče NBA. Upřímně, to bylo pravděpodobně vše, co Lil Mouse dělal za první polovinu své kariéry.V pozdějších letech by samozřejmě společnost MC’s použila odkazy NBA k mytologizaci a vytvořila tak pruhy, které fungovaly jako souhrny jejich kariéry nebo jejich postavení ve vztahu k rapové hře. Lidé jako Lil Wayne, Drake a samozřejmě Jay Z přijdou na mysl, ale je jich víc. Mnoho dalších.Od nejsložitějších metafor určených k tomu, aby se soupeřící rapperi dostali do hloubky šest metrů pod horkou bitvou, až po přímé pointy o tom, jak to dělat v reálném životě, XXL se na ně všechny podívá. Získejte podrobnější pohled na 20 nejlepších referencí NBA v historii rapu nahlédnutím do našeho seznamu níže.

 • „Děkuji teď“

  Kačer

  Text: 'Můžu se vztahovat k dětem, které jdou rovnou do ligy / Když uznají, že máš na to, abys uspěl / A to je v době, kdy se tvé idoly stanou vašimi soupeři / Spřátelíš se s Mikem, ale dostal se do' AI ' ; pro jeho přežití. “  Každý ví o Drizzyho talentu na melodii a jeho stylistické poddajnosti. Jedna z více podceňovaných sil torontského rappera však spočívá v jeho schopnosti kontextualizovat sebe i ostatní ve světě popkultury prostřednictvím rychlých výbuchů pronikavé lyriky. Ukázkovým příkladem je jeho první verš o díku „Děkuj mi teď“, vystřižený z jeho debutového alba Poděkuj mi později .

  V té době byl Drizzy okázalým nováčkem podvracejícím archetyp, který převzal své dynamické schopnosti a navždy přetvořil hru - něco jako jisté šest stopové dynamo ve Filadelfii před 20 lety. Drizzy to udělal s plynulým vokálem a skladatelskými dovednostmi virtuózního tvůrce; Allen Iverson to udělal smrtícím prvním krokem, nadpřirozeným atletismem a nejvýbušnějším crossoverem, jaký hra kdy viděla.

  Třesl hip-hopem tolik, kolik byl, je to správné Drizzy zmínil, kdy AI překročila Michaela Jordana v první hře, kterou hráli proti sobě. MJ byl v té době téměř na vrcholu svých sil a okamžikem bylo příslovečné projití okamžiku pochodně, který žije prostřednictvím klipů na YouTube a rozhovorů v holičství dodnes. Jak víme nyní - a jak jsme viděli přicházet do roku od vydání jeho prvního alba - Drizzy pokračoval v ovládnutí popkultury stejně jako AI. Je to perfektní. • 'Znovu'

  Jay Z

  Text: Jak by to osud měl, objeví se Jayův status / Být na historickém maximu, perfektní čas na rozloučení / Když se vrátím jako Jordan s oblečením 4-5 / Není možné s vámi hrát hry, je to mířit na vás, pravděpodobně vás zmrzačit. “

  Jay Z je se svým odkazem téměř bezprecedentní dominance a kulturní všudypřítomnosti jedním z mála, kteří se mohou životaschopně srovnávat s velkým Michaelem Jordanem. Když poprvé „odešel do důchodu“ v roce 2003, dělá kompars a prohlašuje, že pokud se vrátí z důchodu - jako to udělal MJ v roce 1995, přičemž číslo 45 je jeho zcela nové číslo - nebude hrát hry s konkurencí a přinesl si svou věrnou 0,45 poloautomatickou pistoli, aby zmrzačil své nepřátele. Mohli byste se podívat na rok 2007 Americký gangster a 2011 Sledujte trůn jako Hovova ekvivalent k titulům MJ z roku 1996 a 1997 NBA - přičemž Yeezy hrál na druhém albu roli hybrida Dennis Rodman / Scottie Pippen.

  značky bouřlivých gangů a modlitební zip
 • Ultimate Rap League: Murda Mook vs. Young Hot

  Murda Mook

  Text: „Věřím v humbuk / Proto mě pokaždé, když mě slyšíte, porovnávám s Mikem / Příklad: Pamatujte si, když A.I. přeškrtl Mike tenisky? / Vypadalo to mnohem horší, protože si nemyslíme, že Mike měl slabost / Vše pro ten jediný pohyb A.I. získal jeho slávu / Zapomněli, že Jordan měl 35 a stále vyhrál tuto hru

  První verš Murda Mook v jeho boji proti Young Hot do značné míry ukončil showdown. V té době byl Mook považován za nejlepšího bitevního rappera na světě, takže srovnávání s Michaelem Jordanem dávalo smysl víc než dost. Young Hot měl bzučení a byl jedním z nejlepších freestylových rapperů v okolí, ale většina lidí v té době neočekávala, že vyhraje. Když jsou však lidé postaveni na podstavec a mytologizováni stejně jako MJ - a Mook byl - jakýkoli náznak chyby v jejich hře se může zdát monumentální. Mook hrál na tuto myšlenku a preventivně odmítl jakoukoli zásluhu, kterou by mladý Philly MC mohl získat za to, že ho potenciálně zvedl v lyrice, zatímco budoval hybnost s divadelním nárůstem, který vedl k nevyhnutelnému závěru pro jakoukoli bitvu proti MJ nebo Mookovi - důrazný L.

 • 'Ctižádost'

  Ty

  Text: 'Ale já jsem mentálně neomezený, jsem lyricky ZMT / Lebron hovno, byl jsem v tom 6 po 23'

  Chytrý malý vtipálek od Waleovy titulární Ctižádost trať, tato řada je stejně rychlá a efektivní, jak přijdou. LeBron James nosil číslo 23 během prvních sedmi let své kariéry v Clevelandu Cavaliers, ale přešel na číslo 6, když spojil síly s Dwyanem Wadeem a Chrisem Boshem v Miami Heat. Wale už byl na cestě ke slávě rapu v roce 2007 - v roce, kdy mu bylo 23 let - a poté si mohl dovolit poplácet 600 benzínů. Dope.

 • ‚Návrat Simby '

  J. Cole

  Texty: ' Ced řekl: „Podívej, moji niggové, dostali jsme se do toho“ / Být dobrý je dobrý, to tě dostane Drew Gooden / Ale já, já chci Jordan čísla, LeBron Footin '/ Nemůže mě střežit, Vince Lombardi , John Wooden '

  Není příliš těžké říci, že tato sekvence ve hře „Return of Simba“ je vše, co fanoušci milují na J. Coleovi destilovaném do čtyř pruhů. Je to neúnavně vážný, oheň v jeho očích Jermaine v plném rozsahu, když srovnává kariéru sportovních ikon - jmenovitě LeBrona Jamese, Michaela Jordana, s kariérou Drewa Goodena, hráče tovaryše NBA - aby kontextualizoval jeho pozici jako mocnosti -hungry rap up-and-ader. V té době byl Cole podepsán asi na dva roky, ale jak řekl na své straně Zahřátí ztvárnění Kanyeho „Poslední výzvy“, „co je to za dohodu, když se snažíš být největším?“ S ohledem na tentýž nápad dává Cole jasně najevo, že není spokojen s jednoduchým vytvořením ligy, a dokonce už za pouhé dva roky ve hře se již začínající rapper pokoušel uzurpovat Jaye Z - rapovou hru Michael Jordan - stát se vůbec největším, něco, co alespoň pár lidí věří, že LeBron udělá s Jumpmanem.

 • ‚Nelze mi nic říct '

  Kanye West

  Text: 'Ale kámo, tohle je můj den / Třída začala před dvěma hodinami, ach jdu pozdě? / Ne, už jsem promovala / A můžeš přežít cokoli, pokud to Magic zvládlo.'

  Nechte to na Yeezyho, aby změnil něco tak hmatatelně hrozivého jako H.I.V. do povznášející zprávy o schopnosti přežít cokoli. Určitě miluji „07“, ano.

 • 'Follow Me Gangster'

  Lloyd Banks

  Text: 'Můj tým v sestřihu, balící kovové věci / mám více zahraničních střelců než Sacramento Kings,'

  Legenda o PLK již začala, když Lloyd Banks otočil v těchto pruzích, takže je to něco jako listování v průchodu ligy právě včas, aby bylo vidět, jak Russell Westbrook lomí pruhem pro jednu ze svých podpisových jamek Tomahawk. Pokud jste sledovali NBA v polovině 2000, dostanete tyto pruhy okamžitě. Pokud jste to neudělali, je zde shrnutí: Během sezóny 2003 měl Sacramento Kings Peja Stojakoviće, Hedo Türkoğlu. Oba vystřelili tři míče nadprůměrným tempem přes 37 procent a mohli vás vždy rozsvítit z pole, pokud by zůstali otevřené. Pochopit to? Jistě, to jsou technicky jen dva střelci, ale tato lišta předchází tříbodovou explozi „tempo-prostor“, takže to pro tu dobu stále dává dost smyslu. Stále také střílí.

 • ‚Ukaž mi, co máš volný styl '

  Lil Wayne

  Text: „A když přijde na tuto nahrávku / musím být LeBron James, pokud je Jordan / Ne, chci prsteny s mým výkonem / Jsem víc Kobe Bryant v tom všem / Stejný kabát, začíná stejný gang / Stejný přestupek trojúhelníku / Procházím pruhem jako dargeant / Rozhodčí niggas je chromý, říkají nabíjení, '

  V roce 2006 byl Lil Wayne absolutně na špici své hry, co se týče kritického a komerčního úspěchu, a protože Jay Z byl tři roky mimo hru, měl velmi přesvědčivý důvod být nejlepším rapperem na světě . Byl to Kobe Bryant / LeBron James pro Hovova Michaela Jordana. S výhodou zpětného pohledu můžeme říci, že je spíš jako Dwyane Wade; transcendentní superstar, která byla po legendární kampani 2005-2006 vytržena ze svého vrcholu vnějšími faktory. Weezy je však stále KOZA a všichni to víme. Tento řádek vidí Tha Carter 2 rapper předpovídal jeho velikost a v té době se příliš mnoho lidí nehádalo.

 • „Nový tok Boha“

  Kanye West

  Text: 'Přišel jsem od nejvíce nenáviděného k proudu boha šampionů / myslím, že to je pocit, který vím jen já a LeBron'

  Nebyl to déle než měsíc, co LeBron James - dočasně jedna z nejvíce polarizujících postav NBA - umlčel své pochybovače tím, že vyhrál svůj vůbec první šampionát v NBA v roce 2012. Volnějším způsobem měl Yeezy jakýsi vlastní cyklus vykoupení. po jeho trapném přerušení přijímacího projevu Taylora Swifta na MTV Video Music Awards 2009. Odhodil svou hvězdu My Beautiful Dark Twisted Fantasy album o rok později a samozřejmě ho fanoušci znovu milovali. Porovnejte to s LeBronem Rozhodnutí debakl. V obou případech se excelence ukázala jako nejlepší lék na rozsáhlá PR fiaska. Kanye svým smyslem pro okamžik i místo v něm znovu prošel ohnivým shrnutím významného kulturního dění. A sám LeBron odkazoval na linku v tweetu krátce po jejím vydání.

 • 'Vítězství'

  The Notorious B.I.G.

  Text: 'Skutečně rychlé, opravdu nemocné, drsné noci, vystupuji jako Mike / Anyone - Tyson, Jordan, Jackson, akční, balící zbraně'

  Jedna věc, ze které se naučíte z tohoto seznamu: S odkazem od Michaela Jordana se nikdy nemůžete pokazit. Big udělal další krok, a to zahrnout do této sekvence další kozy Michaela. Zpráva? Kromě prostého prohlášení o jeho dominanci pravděpodobně nic. Ale můžete říci toto: Nezáleží na tom, jaký aspekt rapu to byl, Biggie byla dominantní.

 • 'Zcela nový'

  Kanye West

  Text: Průzkum říká, že podle ulic / Kanye je stejně důležitý, jako byl Michael Jordan pro NBA, když se škádlil '/ Ralph Lauren byl borin', než jsem ho nosil '

  Je velmi dobrá šance, že v ničem nebudete ani osmý tak dobrý, jako byl Michael Jordan v basketbalu. A víš ty co? Pravděpodobně se vám daří dobře. Kanye by se ale s kozou mohl rovnat. Pre- Promoce iterace rappera dosáhla úrovně flexu na hoře Olympus a tvrdila, že je lepší v tvorbě hudby než Michael Jordan při rapu, přičemž převzal zvláštní odpovědnost za to, že přivedl Ralpha Laurena k hip-hopu. Lyricky je to jeho nejlepší Kanye; vtipný a jako tolik jeho dalších neochvějně poctivých textů, možná tak odvážných, jak je přesných. Sidenote: „Ye předvedl méně vyleštěnou verzi tohoto verše v epizodě Def Poetry Jam asi rok před tím, než„ Brand New “ve skutečnosti upadlo.

 • 'Cookin Up'

  Cam'ron

  Text: 'Jsem Killa, ty Andre Miller, dostal jsem základní hru / řekl jsem tvé děvce, aby si pospíšila, nečekáme na vlaky'

  mladý kriminálník 21 divoký královský dub

  Opakujeme, že s Andre Millerem není nic špatného. Na svém vrcholu dosáhl bývalý hráč NBA v průměru 16,5 bodu na zápas a působivých 10,9 asistencí na soutěž. Byl milý - měl hru. Ale nakonec to bylo základní. V těchto pruzích je (vložte chromého) Andre Miller a Camron je Kyrie Irving - chlapík s hypnotizující rukojetí, elektrickou rychlostí a propojkou, o které GM má sny. Cam přinesl Dipset, udělal růžovou mužskou postavu a díky tomu, že sledoval, jak si vzpomíná na Instagram, je naprosto rozumný způsob, jak strávit ráno. Je to KOZA.

  Andre Miller (chromý):

  Killa Cam (Kyrie):

 • 'Byl to dobrý den'

  Kostka ledu

  Text: Který park všichni hrajete basketbal / Dostaňte mě na kurt a mám potíže / Minulý týden jsem v prdeli a dostal trojitý dvojitý / Freaking niggas every way like MJ / I can’t believe today was a good day '

  Píseň, ke které tyto texty patří, znamená, že Cube proběhl dobrý den v ulicích Comptonu, kde je smrt za rohem - a také basketbalové hřiště, tak proč si nepůjdeme vyzvednout? Ve hře krátký a statný bývalý člen NWA ničí soutěž ve výši trojnásobného dvojníka, který „šílí“ své soupeře „všude jako MJ“, který byl náhodou na cestě k druhému po sobě jdoucímu šampionátu NBA zpět v & apos ; 92.

 • „Smrtící kombinace“

  Velký L.

  Text: 'Jsem tím mladým, hezkým, létajícím, hladkým, slavným klukem / Špatný chlapec, stejně jako Notorious B.I.G / Já Roc-a-Fella jako Shawn Carter / S více hrou než Ron Harper / Lupič kouzla loupežného lupiče'

  Big L je hodně jako ta legenda na hřišti, jejíž kariéra byla vykolejena prvky obklopujícími kurt, kde si vybudoval svou reputaci - a byl tak milý, že se stále dostal do ligy, a okouzlil posluchače, když dribloval přes instrumentální nástroje Lord Finesse , odzbrojení MC s napjatými rýmovými schématy a nepotlačitelným vtipem.

 • „Mrtví prezidenti II“

  J. Cole

  Text: Celá moje životní praxe být tím jediným / jaké to je být LeBronem / říkají vám Spasitel, tolik tlaku, ale vy se s tím vypořádat / tíha světa na vašich bedrech, ale vy to stále zvedáte '

  Cole znovu srovnává svou situaci rapper-up-a-příchozí s nástupem LeBrona Jamese. Toto je o něco mladší Cole, který je pouze v procesu vypuknutí. Ale pokud jste poslouchali rap v létě 2009, pamatujete si to Zahřátí , což by se dalo říct, byla verze Jermaine pro národní televizní vysílání LBJ proti Oak Hill Academy v roce 2002.

 • 'The Heart Part 4'

  Kendrick Lamar

  Text: „Tabulky se obrátily, ponaučení, můj nejlepší vzhled / Vyskočil jsi na mě, teď se chceš setkat s Westbrookem / Jdi oslavit se svým týmem a nechat tě zaručit vítězstvím / Jen vím, že se hraje další hra, mohl bych tě vyfackat ''

  The Heart Part 4 od Kendricka Lamara ho vidí vysvětlit všechny nejošklivější části o „rozkolu“ Kevina Duranta a Russella Westbrooka během pouhých čtyř pruhů. Jak všichni víme, KD opustil Oklahoma City Thunder, aby se připojil ke Stephenovi Currymu a Golden State Warriors poté, co stejný tým odrazil on a Russ z play-off 2016. Než se odstřelovač 6 '10' rozhodl, bylo v létě příliš pozdě na to, aby OKC nahradil svou nepřítomnost získáním dalších hráčů. Jako jeden z nejlepších hráčů mezi pěti a deseti na světě mohl Russ vyrazit do jakéhokoli počtu týmů ve snaze získat nějaký hardware šampionátu. Místo toho se rozhodl kurz ponechat a pokračoval v průměru trojnásobného dvojnásobku a jedné z nejúčinnějších pravidelných sezón v historii NBA. Tyto statistiky samozřejmě nemohly změnit skutečnost, že Warriors loni vyhráli 73 her a do svého seznamu přidali tři nejlepší hráče na světě. Russ a Thunder byli sfouknuti proti GSW. Westbrook přesto nikdy nepřestal útočit na koš a snažil se, aby jeho tým zvítězil. I když pravděpodobně není fér nazývat KD opouštějící OKC jako „zradu“, pro účely K. Dot, příklad funguje perfektně, protože vysvětluje, že i kdyby tým, který si jeho zběhlík odnesl domů, mohl jen udělejte tvrdý faul „zrádci“ v další hře. Pomsta - správná nebo špatná - téměř nikdy nezněla tak epicky.

  vesmír je jen slovní píseň
 • 'Bílá inverze'

  Post Malone

  Text: „White Iverson / When I started ballin &“ Byl jsem mladý / You gon ' pomysli na mě, když jsem pryč / potřebuji ty peníze jako prsten, který jsem nikdy nevyhrál, vyhrál jsem '

  AI se stále objevuje, hm? Tady toho není moc analyzovat, ale Post Malone zmiňuje Iversonův status jako revolučního hráče NBA i jako někoho, kdo - bohužel - nikdy nezískal titul NBA. Díky tomu, že je tento film ještě pozoruhodnější, je to, že se Postu podařilo vázat ho do melodického háku, což z něj dělá možná nezapomenutelnější než téměř všechny ostatní odkazy na tomto seznamu.

 • 'Errday'

  Juicy J

  Text: 'Moje sídlo sedí na 40 akrech, kdo je soused? / Kobe Bryant z Lakers, teď je to papír'

  Juicy J byl přímočarý s tímhle, ale dostal bod; Kobe Bryant hrál za Los Angeles Lakers, byl velmi bohatý, a pokud jste jeho soused, jste pravděpodobně také vy.

 • ‚Rapper's Delight '

  Sugarhillský gang

  Text: 'Takže po škole se ponořím do bazénu, který je opravdu na zdi / dostal jsem barevnou televizi, abych viděl, jak Knicks hrají basketbal'

  Úplně první mainstreamová rapová píseň v historii obsahovala také odkaz na New York Knicks. Není to ani trochu chytré, ale na konci dne to znamenalo úplný začátek rapového dlouhodobého vztahu se sdružením.

 • ‚Zůstaňte v plánu '

  Kačer

  Text: „Kobe musí přijít o sto padesát M / Kobe můj nigga, nesnáším, že to musel být on / Bitch, ty jsi se mnou nestřílel v tělocvičně / (Děvko, nebyl jsi se mnou střílet v tělocvičně) '

  Podívejte se na způsob, jakým Snoop Dogg a Kanye West slaví na konci závěrečné hry NBA Kobe Bryanta. To je vše, co je potřeba k tomu, abychom si uvědomili jednu nezměnitelnou pravdu o Lakerově hvězdě ve výslužbě: Lidé se milují jako Kobe Bean Bryant a tato náklonnost přesahuje všechno. Staré hlavy ho respektují, současníci ho obdivovali, ai když jste příležitostní fanoušci, je pravděpodobné, že jste zakřičeli „Kobe“, když jste vypustili prázdnou Mountain Dew do odpadkového koše.

  Drake, který byl alchymistou popkultury, hrál na tuto skutečnost ve svém verši „Stay Schemin“, kde proměnil Kobeovu rozvodovou situaci na nekonečně tweetovatelný - a rozhodně trochu urážlivý - soutěžní pokřik. Rozayovo opakování poslední části svým hlubokým hrdelním hlasem to ještě zlepšilo. Drizzy se později Kobe za referenci omluvil, ale hvězda Lakers a jeho žena se nikdy nerozvedli, takže je to asi všechno dobré. Ano, ale slovo, tato linie byla ohnivá.

Viz 16 hip-hopových textů, které odkazují na vysokoškolský basketbal