2 Chainz žalován rodinou Pabla Escobara za 10 milionů dolarů za název restaurace

2 Chainz byl zasažen těžkým soudním sporem pro své restaurace v Atlantě.

Podle soudních dokumentů získaných od XXL ve čtvrtek (18. června), které byly podány ve středu (17. června), rodina kolumbijského narkobaróna Pablo Escobar zažaloval Chainze a jeho obchodního partnera Mychela „Snoopa“ Dillarda o 10 milionů dolarů kvůli jménům jejich dvou restaurací v Atlantě: Escobar Restaurant and Tapas a Escobar Restaurant a Tapas South.V rámci soudního řízení byli rodák z ATL a Dillard obviněni z neoprávněného komerčního použití jména Escobar, což je údajně v rozporu s Pablem Escobarem a příjmením Escobar, které jsou registrované a chráněné ochrannou známkou. Escobar, Inc. je společnost organizovaná a existující na základě zákonů Portorika s primárním místem podnikání v Kalifornii. Celkově žaloba přináší 13 příčin žaloby v důsledku toho, že 2 Chainz a Dillard propagovali svou restauraci s tématem Pabla Escobara.Rodinná společnost obvinila společnosti 2 Chainz a Dillard z porušení práv společnosti Escobar v rámci porušení jejich ochranných známek a způsobení záměny s podobností názvů jejich zařízení s názvy Escobar. Soudní proces zahrnuje také položky menu, které používají název Escobar, jako jsou Krabí koláče Escobar, Snídaně Escobar, Escobar Cobb a Columbian.

Společnost Escobar, Inc. požaduje náhradu škody ve výši minimálně 10 milionů dolarů, restituce ze zisků, které Chainz a Dillard dosáhly ze svých restaurací Escobar, soudní příkaz, který má zastavit používání jména a podoby v restauracích a náhradu škody.V posledních několika měsících museli 2 Chainz a Dillard upravit svou restauraci kvůli pandemii koronavirů. V březnu začaly podniky podávat jídla s sebou. Následující měsíc guvernér Atlanty Brian Kemp oznámil, že restaurace se budou moci znovu otevřít pro stolování pro zákazníky, ale pobočky v Escobaru nebyly tak rychlé, aby otevřely své dveře.

2 Chainz a Dillard se minulý měsíc oficiálně znovu otevřeli pro večeři.

XXL požádal zástupce 2 Chainz o komentář k této záležitosti.Podívejte se na 20 z největších prodejních alb hip-hopu pro první týden za ta léta