15 věcí, které byste možná neměli vědět o „Vol. 2… Hard Knock Life “

Kdy se stal Jay Z Jay Z ? Pro některé je odpověď stejně jednoduchá, jako když si vzal své jméno. U ostatních se při svém drsném debutu objevil plně formovaný, Odůvodněná pochybnost , nebo na jeho lesklejší Bad Boy-asistované sledování, V mém životě, sv. 1 . Ale pro mnohé z nás Jay Z, na které dnes myslíme - hladký tvůrce hitů, domýšlivý stavitel říše, chytrý podnikatel - skutečně neexistoval, dokud Sv. 2 ... Hard Knock Life , jeho rekord v žebříčku z roku 1998, který minulou neděli oslavil 15. výročí. Bylo to formativní album.

kanye west v milující paměti košili

V návaznosti na obchodní úspěch společnosti Sv. 1 , tím více lemované Sv. 2 viděl Jay Z, jak jde do kriminálu. S pomocí mainstreamového hitu „Hard Knock Life (Ghetto Anthem)“ se album prodalo miliony kopií a přitom si dokázalo zachovat chladné oči a preciznost jeho rané tvorby. Zdaleka to nebylo plnohodnotné popové proměny, album kombinovalo některé z nejžhavějších a nejodvážnějších producentů éry (Swizz Beatz, Timbaland) s některými Jayovými nejsložitějšími rýmy. Jak Wale zdůrazňuje ve své recenzi, mohlo by to být považováno za rekord batohu, kdyby vyšlo dnes, plné veršů od tvrdých rapperů jako DMX, The LOX, Beanie Sigel a dalších. Sotva to jsou dětské věci.Navzdory neúspěšnému úspěchu singlu 'Hard Knock Life (Ghetto Anthem)', Sv. 2 má zvláštní kritickou pověst. I když ne tak uznávaný jako rozmanitější Sv. 3 nebo stejně milovaný jako reflexivnější Modrotisk , jeho reputace je primárně definována jeho prodejem. To se možná hodí k albu, které často působí chladně a vypočítavě, ale nemusí to být nutně spravedlivé: Pod lesklým povrchem automobilu se toho děje hodně Sv. 2 . Na oslavu 15. výročí rekordu a jeho trvalého dědictví, XXL se ponořil zpět do alba a jeho historie a našel 15 věcí, které možná nevíte o Jay Z Sv. 2 ... Hard Knock Life .
Jay Z na první skladbě alba ani rapuje
„Ne, tohle není Jigga, je to malý nigga Bleek / hlášení těmto zkurvysynům živě z ulice,“ rapuje Memphis Bleek na úvodní skladbě alba „Hand It Down.“ Jay vykazoval působivou úroveň sebevědomí a ani necítil potřebu zahájit své vlastní album a nechat jednoho ze svých chráněnců začít věci hvězdným veršem.

Je to stále nejprodávanější album Still Jay Z
Ani neúspěšný popový úspěch jako „Empire State Of Mind“ nebo speciální propagační dohoda s obří telefonní společností nemohla Jayovi pomoci tlačit více jednotek než tady. Sv. 2 za první týden se prodalo 350 000 kopií a pokračovalo se 5x platinou.Swizz Beatz byl super mladý, když pracoval Sv. 2
Zatímco Jayovi bylo v té době téměř 30 let Sv. 2 byl propuštěn, mnoho jeho spolupracovníků bylo podstatně mladších. Jak prozrazuje v tomto rozhovoru pro MTV, Swizz Beatz byl mladý a nedočkavý, když vyslechl několik úderů na velmi očekávanou nahrávku.

Sv. 2 Bylo to poprvé, co Jay Z pracoval s Timbalandem
Byl to začátek krásného přátelství.

lyžařská maska ​​boha propadu a xxxtentacion

Sv. 2 Má pouze dvě skladby bez vybraných umělců
Kde se líbí pozdější alba Modrotisk Pokud by Jay zjistil, že na svých albech rozjíždí některé z hostujících umělců, aby posvítil na jeho vlastní lyričnost, byla tato nahrávka plná hostujících vystoupení, která překračovala žánry a stírala hranice mezi světy Ruff Ryders a Roc-A-Fella.
Strýc Joaquina Deana Swizz Beatz představil Jay Z Jayovi Swizzovi
Swizzův strýc, Joaquin Dean, byl jedním ze zakladatelů nahrávek Ruff Ryders a pomohl dát mladého producenta a Jaye dohromady.


Mark „45“ King původně chtěl pro své kompilační album „Hard Knock Life“
V prosinci 1998 rozhovor s Blues And Soul Jay odhaluje, že zpočátku producent Mark „45“ King se ani nechtěl vzdát rytmu, který by se stal jednou z jeho nejznámějších písní.


Mike Myers Spoofed 'Hard Knock Life (Ghetto Anthem)' In Austin Powers In Goldmember
To je spoof, který Jay Z představil 10letým fanouškům komedie všude. Ve filmu byla také Jayova budoucí manželka Beyonce.

kanye west jesus is king lyrics


Skladatel „Hard Knock“ Martin Charnin vydělal na počátečním vzorku přibližně 25 000 až 50 000 $
V Listopadu 1999 problém Vibe „Skladatel filmu„ Hard Knock Life “Martin Charin odhalil, jak moc utratil původní vzorek, ale také naznačil, že z odměny za jednotku vydělal mnohem víc.


Video „Mohu získat ...“ představuje bratra Sean Penn Chrisa Penna
Ano, ten samý od Reservoir Dogs .


Chlap, který režíroval video „Hard Knock Life“, bylo později natočeno Paul Blart: Mall Cop
Režisér Steve Carr pokračoval v plodné kariéře režiséra komedií na velké obrazovce, včetně hloupého policejního vozidla Kevina Jamese.

mladý kriminálník a bohatý homie quan hovězí


Bolest v Da Ass napodobuje Goodfellas Na tom parodii „Peníze na hotovostní motyky“
Ano, ten chlap ze všech úvodů má jméno.


„Nigga What, Nigga Who (Originator 99)“ Byla poslední spolupráce Jay Z se svým mentorem Jaz-O
Jay Z se brzy rozešel se svým bývalým učitelem a ti dva strávili několik příštích let bojováním a vysíláním podprahů na sebe.


Remix skladby „Money Cash Hoes“ představoval Memphis Bleak a Beanie Sigel
A video obsahuje divné záběry z filmu Chow Yun Fat / Mark Wahlberg s názvem Corrupter pravděpodobně si to nepamatujete!„Je to v pořádku“ Ukázky Kraftwerk a mluvící hlavy
Jay Z vždy měl na beaty eklektické ucho a tato bonusová skladba „It’s Alright“ je dokonalým příkladem.